Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Nowy produkt od NSG Group: wysokoselektywne szkło samoczyszczące przeznaczone do hartowania już w sprzedaży
Data dodania: 28.04.20

Hartowalne, wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne z powłoką samoczyszczącą to najnowsza propozycja marki Pilkington.

 

Pilkington Activ Suncool™ Pro T łączy w jednym produkcie redukcję przepuszczalności promieni słonecznych i właściwości samoczyszczące – z dużą wytrzymałością mechaniczną, jaką zapewnia hartowanie.

 

2020 04 30 1

 

NSG Group cały czas szuka nowych rozwiązań technicznych, prowadzi badania nad doskonaleniem oferty. Pilkington Activ Suncool™ Pro T to połączenie szkła samoczyszczącego i wysokoselektywnego przeciwsłonecznego w wersji hartowalnej, co jest pierwszym takim produktem na polskim rynku.

 

Zapotrzebowanie na takie szkło, zwłaszcza w Polsce, gdzie szkło hartowane jest bardzo popularne i powszechnie stosowane, było duże. Ta nowa linia produktów stanowi uzupełnienie istniejącego na rynku asortymentu o produkty przeznaczone do hartowania, które zapewnią bezpieczeństwo i wysoką wytrzymałość mechaniczną.

 

2020 04 30 4

(kliknij aby powiekszyć tabelę)

 

Szkło Pilkington Activ Suncool™ Pro T to miks dwóch powłok i wielu korzyści w jednym szkle. Powłoka przeciwsłoneczna chroni przed przegrzaniem pomieszczeń w lecie, a dzięki właściwościom niskoemisyjnym zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia, co pozwala na ograniczenie kosztów użytkowania budynków.

 

Dzięki wysokiej selektywności powłoka zapewnia dobre doświetlenie wnętrz jednocześnie zatrzymując energię słoneczną, która powoduje nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń.

 

Ogranicza to koszty wykorzystania klimatyzacji w budynkach. Powłoka samoczyszcząca najpierw, przy udziale promieniowania słonecznego, powoduje rozkład zanieczyszczeń organicznych oraz ogranicza przyleganie brudu pochodzenia nieorganicznego.

 

Następnie, podczas opadu deszczu, brud znajdujący się na powierzchni szkła, spłukiwany jest przez wodę. Skuteczne działanie powłoki samoczyszczącej jest możliwe także przy rozproszonym świetle.

 

2020 04 30 2

 

Powłoka samoczyszcząca pozwala na ograniczenie mycia szkła, dzięki czemu podczas eksploatacji budynku można ograniczyć mycie przeszkleń do minimum, oszczędzając wodę i minimalizując użycie detergentów.

 

Hartowanie znacznie zwiększa zakres możliwości zastosowania produktu, ponieważ szkło będzie spełniać nie tylko wymagania związane z bezpieczeństwem, ale również pozwala zastosować większe wymiary przeszkleń.

 

Hartowanie zapewnia 3-4 razy większą wytrzymałość szkła na uderzenia lub obciążenia typu wiatr czy śnieg. Dzięki tym właściwościom produkty Pilkington Activ Suncool™ Pro T świetnie sprawdzą się zarówno na dużych fasadach i świetlikach w obiektach komercyjnych oraz w obiektach mieszkaniowych, np. w trudnodostępnych oknach dachowych.

 

Z roku na rok rośnie liczba „zielonych budynków” z certyfikatami poświadczającymi ich energooszczędność i ekologiczność. Jest to odpowiedź na panujący, również w budownictwie i architekturze, trend opierający się na założeniach zrównoważonego rozwoju.

 

Kluczowe staje się dążenie do idealnego balansu pomiędzy eksploatacją i jednoczesną dbałością o środowisko naturalne. Nowopowstające projekty, a także plany modernizacji już istniejących, zakładają wykorzystanie odpowiednio dobranych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

 

2020 04 30 3

 

Produkty Pilkington Activ Suncool™ Pro T pomagają chronić wnętrza budynków, zapewniając maksymalny komfort przez cały rok oraz ograniczając zużycie energii i koszty utrzymania do minimum.

 

Szkło dostępne jest w grubościach 6 i 8 mm oraz w dwóch wersjach: Pilkington Activ Suncool™ 61/34 Pro T i Pilkington Activ Suncool™ 45/27 Pro T.


www.pilkington.pl 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 04/2020
   

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec