Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

HEALTHBOX® 3.0: inteligencja, cisza i zdrowe powietrze
Data dodania: 28.04.20

Wentylator zbiorczy Healthbox® 3.0 regulowany zapotrzebowaniem gwarantuje ciche i energooszczędne rozwiązanie.

 

Ponadto dzięki różnym możliwościom konfiguracyjnym można w pełni wykorzystać przewidywaną sprawność energetyczną wszystkich rodzajów domów.

2020 04 36 1

 

 

Naturalna wentylacja dobra zarówno dla mieszkańców, jak i ich domu
W przeciwieństwie do tego, co sądzi wiele osób, jakość powietrza w pomieszczeniach jest średnio 10 razy gorsza niż jakość powietrza na zewnątrz. Gotowanie, branie prysznica, sprzątanie, pocenie się, a nawet oddychanie – wszystko to powoduje zanieczyszczenie powietrza. Niska jakość powietrza w pomieszczeniach może na dłuższą metę szkodzić zdrowiu mieszkańców.

 

Problemy z układem oddechowym, podrażnienia oczu, bóle głowy, alergie i utrata koncentracji to tylko niektóre z potencjalnych konsekwencji. Co więcej, nadmierna wilgotność powietrza może prowadzić do powstawania przykrych zapachów, kondensacji i rozwoju pleśni. Dlatego tak ważna jest stała i efektywna wentylacja, zwłaszcza we współczesnych budynkach wyposażonych w szczelne okna.

 

Wentylacja naturalna jest najzdrowsza. W takim rozwiązaniu świeże powietrze jest doprowadzane bezpośrednio przez system czerpni (nawiewniki okienne). Jego dopływ można regulować zapotrzebowaniem, co jest najlepszą gwarancją zdrowego klimatu wewnętrznego.

 

2020 04 36 2

 (kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

Naturalna inteligentna wentylacja regulowana zapotrzebowaniem dzięki HEALTHBOX® 3.0
Healthbox®3.0 jest sercem energooszczędnej koncepcji wentylacji C+, która umożliwia doprowadzenie świeżego powietrza do pomieszczeń o niskim poziomie wilgotności przez nawiewniki okienne oraz mechaniczny wyciąg zanieczyszczonego powietrza.

 

Istnieje wiele zalet energooszczędnej koncepcji wentylacji C+ . Jest ona najzdrowsza, ponieważ świeże powietrze jest doprowadzane bezpośrednio. Z powodu braku filtrów system jest również bardzo łatwy w utrzymaniu. A wchodzący w skład systemu, dyskretny nawiewnik okienny Invisivent zapewnia wysoki komfort energetyczny, akustyczny i termiczny.

 

Dzięki czujnikom jakości powietrza w pomieszczeniach, zintegrowany system sterowania wentylacji jest regulowany w Healthbox 3.0 aktualnym zapotrzebowaniem i określa poziom wentylacji automatycznie (24/7) w każdym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie zapewnia optymalny komfort i maksymalną oszczędność energii.ii.

 

2020 04 36 3 

WENTYLACJA REGULOWANA ZAPOTRZEBOWANIEM

Jako ludzie, nie jesteśmy w stanie wykryć zmian jakości powietrza. Nie możemy na przykład wykryć, kiedy niektóre zanieczyszczenia powietrza osiągają wysokie stężenie. Zatem nie możemy oczekiwać, że mieszkaniec oceni, jaki poziom wentylacji jest niezbędny do osiągnięcia zdrowego klimatu wewnętrznego.

Dlatego ważne jest, aby poziom wentylacji był automatycznie dostosowywany do najbardziej efektywnych potrzeb wentylacyjnych. Dzięki inteligentnym czujnikom poziom wentylacji reaguje na różne sytuacje o każdej porze dnia. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest dobrej jakości, wówczas natężenie przepływu powietrza wywiewanego jest obniżone w tym pomieszczeniu. Automatyczna regulacja tego typu przyniesie oszczędności energii wynoszące od 30 aż do nawet 50%.

 

Ciche i energooszczędne rozwiązanie
Pomimo małego rozmiaru wentylator zbiorczy Healthbox 3.0 osiąga wysoką
sprawność. Zarówno energooszczędny wentylator EC z dużym wirnikiem, jak i zaawansowana technologicznie aktywna regulacja zmiennego ciśnienia stanowią podstawę niezwykle cichej i energooszczędnej pracy.


Dzięki ustawieniu „super cichy”, urządzenie może zagwarantować spokojną i cichą noc nawet osobom z bardzo wrażliwym słuchem.

2020 04 36 4 

  (kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 


SmartZone to optymalna jakość powietrza w sypialniach

Dzięki konfiguracji SmartZone, oprócz tego, że powietrze jest wywiewane z pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności, dodatkowo może być wywiewane z pomieszczeń o niskim poziomie wilgotności, takich jak sypialnie. Optymalna jakość powietrza przy niskim stężeniu CO2 gwarantuje zdrowy nocny sen. 

 

 

2020 04 36 5

[lewy] W ciągu dnia wentylacja pracuje głównie w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności
[prawy] Natomiast w nocy wentylacja pracuje głównie w sypialniach 

 

Inteligentne połaczenie SmartConnect z cyfrowym światem
Zintegrowany moduł SmartConnect ustanawia połączenie pomiędzy Healthbox 3.0 a światem cyfrowym. W ten sposób urządzenie Healthbox 3.0 może komunikować się z użytkownikiem (poprzez aplikację) oraz z innymi urządzeniami w inteligentnym domu. Dzięki połączeniu z Internetem, użytkownik dostaje najświeższe informacje o nowych funkcjach Healthbox 3.0.

 

2020 04 36 6

 (kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

 


Aplikacja HEALTHBOX® 3.0
Dzięki bezpłatnej aplikacji Healthbox 3.0* użytkownik uzyskuje wgląd w jakość powietrza i poziom wentylacji w mieszkaniu. Ponadto użytkownik może według własnych potrzeb regulować poziom wentylacji każdego pomieszczenia w mieszkaniu za pomocą różnych profili i ustawień ręcznych.

 

Każdy, kto chce ręcznie obsługiwać jednostki wentylacyjne, oprócz używania aplikacji, może to robić za pomocą opcjonalnego, tradycyjnego przełącznika 3-pozycyjnego.

 

[lewy] W ciągu dnia wentylacja pracuje głównie w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności
[prawy] Natomiast w nocy wentylacja pracuje głównie w sypialniach

 

2020 04 36 7

 


Moduł sterowania, czyli regulator systemu
Występuje 5 typów modułów sterowania. Naklejka na silniku krokowym wskazuje typ modułu sterowania. Montaż każdego typu modułu sterowania jest praktycznie taki sam, jedyną różnica jest oznaczenie typu czujnika dedykowanego dla danego typu pomieszczenia.

 

* Aplikacja jest w pełni zgodna z europejskimi przepisami dotyczącymi ochrony danych (GDPR).

 

2020 04 36 8 

(kliknij na rysunek tabelę aby powiększyć)

 

 

 

2020 04 36 9

 

2020 04 36 10

 (kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

Cicho bijące serce
Secem systemu jest wentylator Healthbox 3.0, dostępny w jednej wersji, którą można konfigurować na różne sposoby. Na wentylatorze znajduje się 7 króćców przyłączeniowych do wyciągu powietrza z aż 11 pomieszczeń.

 

2020 04 36 12 

(kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)


Kolektor zaworowy
Healthbox 3.0 może być wyposażony w 1 do 2 kolektorów zaworowych. Do każdego kolektora można podłączyć od 1 do 3 modułów sterowania. Oznacza to, że do Healthbox 3.0 można podłączyć do 11 modułów sterowania.

 

 


Aplikacja instalacyjna wspiera szybką instalację i wysoką jakość jej wykonania
Aplikacja instalatora stanowi niezawodny przewodnik po całym procesie instalacji. Wystarczy połączyć aplikację z Healthbox 3.0 za pomocą dostarczonego klucza Wi-Fi, a aplikacja rozpocznie konfigurację po uruchomieniu.

 

2020 04 36 13 

(kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)


Automatyczną kalibrację można uruchomić po montażu i ustawieniu Healtbox 3.0. Podczas kalibracji, aplikacja wskazuje pozostały czas. Aplikacja pokazuje błędy, które mogą się pojawić podczas instalacji wraz ze wskazówkami/proponowanymi rozwiązaniami.

 

Automatyczna kalibracja natężeń przepływu powietrza:
- Można wybrać nominalne natężenie przepływu powietrza.
- Po automatycznej kalibracji natężenie przepływu powietrza może być w łatwy sposób wyregulowane, jeśli zajdzie taka potrzeba. Regulacja jest wykonywana natychmiast bez potrzeby ponownego uruchamiana automatycznej kalibracji.
- Spadki ciśnienia w systemie można sprawdzić po przeprowadzeniu automatycznej kalibracji. Dodatkowo można również wprowadzić pomiary ręczne (natężenie przepływu powietrza itp.). Po zakończeniu instalacji zapisywane są parametry instalacji i pomiary ręczne. Następnie parametry można skonsultować na portalu Renson® Lio.


www.renson.eu 

 

2020 04 36 14

(kliknij na zdjęcie aby je powiekszyć)

 

więcej informacji: www.renson.eu/pl-pl/       

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 04/2020
   

 

 

 

01 chik
          sec