Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

AGC Glass Europe przejmuje kontrolę nad FGT Polska
Data dodania: 20.04.10

Image  AGC Glass Europe, wiodący producent szkła w Europie, przejął 70% udziałów w FGT Polska, firmie będącej kluczowym graczem na polskim rynku szkła architektonicznego, szczególnie na rynku projektów budowlanych.

  Fassaden Glas Technik - Polska (FGT) posiada jeden z największych pieców do gięcia i hartowania szkła w Europie; produkuje także szkło zespolone, hartowane i laminowane szkło bezpieczne do zastosowań budowlanych. Znajduje się w Ozorkowie, w centralnej Polsce i zatrudnia 90 pracowników.

  Wspólnymi siłami, AGC i FGT umocnią swoją pozycję na rozwijającym się rynku budowlanym Europy Środkowej, a zwłaszcza w Polsce. Polska była jedynym krajem europejskim o pozytywnym wskaźniku PKB w 2009 roku.

  Firma zamierza wykorzystać zwiększony potencjał produkcyjny. Okazją ku temu będzie wzrost liczby rozpoczynanych inwestycji komercyjnych, a szczególnie hoteli, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012.

Ten sojusz otwiera nowe możliwości dla AGC w Polsce, ze względu na połączenie szerokiego asortymentu szkła architektonicznego z najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym”, stwierdził Jean-Luc Batkin, Vice President, Solar & Processed Glass Divisions AGC Glass Europe

Z AGC, partnerem przemysłowym i handlowym wspierającym nasz rozwój na bardzo wymagającym rynku szkła architektonicznego, FGT rozbuduje działy rozwoju i obsługi klienta”, powiedział Friedrich Langenbach, General Manager FGT.

patrz też:

- AGC Glass Europe przejmuje kontrolę nad FGT Polska, Świat Szkła - portal 

- Nowy piec do hartowania dla FGT, Bernard Bulinski FGT, Świat Szkła - portal 

- Największy jest w Ozorkowie!,  Friedrich Langenbach FGT, Świat Szkła - portal

- Szkło laminowane, Bernard Buliński, Świat Szkła - portal

więcej informacji: www.yourglass.pl

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik