Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Duże przeszklenia z łatwiejszym montażem
Data dodania: 30.11.20

Transport i montaż wielkogabarytowej stolarki nie musi być kłopotliwy. Firma MS więcej niż OKNA wprowadziła właśnie do oferty drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST 76, które można przewozić w częściach i montować dopiero w domu klienta. Czym charakteryzuje się ta propozycja?

 

 

 2020 11 18 2

Drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST 76 od kwietnia 2020 roku dostępne są z opcją szybkiego montażu „fast assembling”. FOT. MS więcej niż OKNA

 

Doskonale doświetlone wnętrza i swobodne wyjście na taras – to marzenie wielu inwestorów. Kluczowym elementem w ich projektach jest odpowiednia stolarka.

 

Dostępne obecnie okna i drzwi tarasowe oferują świetne parametry izolacyjności, co pozwala nie bać się ucieczki ciepła czy nadmiernego hałasu. Nie zmienia to jednak faktu, że dotychczas, w przypadku niektórych inwestycji, marzenia o dużych przeszkleniach trudno było zrealizować. Dlaczego?

 

Problemem okazywał się na przykład – w przypadku szeregówek z brakiem dostępu od strony ogrodu – transport lub montaż wielogabarytowej stolarki.

 

A ta może być naprawdę duża – popularne rozwiązanie Patio HST może mieć nawet 6 m szerokości w wersji PVC i aż 12 m w wersji aluminiowej. Teraz, dzięki innowacji wprowadzonej przez firmę MS więcej niż OKNA to utrudnienie przestaje mieć znaczenie.

 

2020 11 18 3

 

— Nasze nowe Patio HST 76 systemu Deceuninck z opcją „fast assembling” można dostarczyć do klienta w częściach. System został zaprojektowany i wyposażony w elementy, pozwalające na bezpieczny i komfortowy montaż na miejscu. Skrzydła są dostarczane zaszklone, a długie elementy ramy i próg zapakowane i zabezpieczone razem.

 

Skrzydło pasywne jest w taki sposób skręcane z ramą, że po zamontowaniu w murze może zostać – jeśli okaże się to potrzebne – wyjęte po rozszkleniu. Dzięki temu transport elementów jest nie tylko łatwiejszy, ale i mniej kosztowny — wyjaśnia Artur Głuszcz, dyrektor produkcji MS więcej niż OKNA.

 

Nowe wydanie HST
Głębokość skrzydeł nowego rozwiązania wynosi 76 mm, ale parametry termiczne Patio HST 76 oferuje niemal takie same, jak nadal dostępne w ofercie, znane już Patio HST 82. Skrzydła są zgrzewane bezwypływkowo z delikatnie wytłoczonym rowkiem, co jest rozwiązaniem bardziej estetycznym niż tradycyjna metoda łączenia.

 

Dwukomorowa szyba SUPERtermo z najcieplejszymi ramkami międzyszybowymi MULTITECH ULTRA S charakteryzuje się współczynnikiem Ug=0,5 W/m2K. Wytrzymałe okucia niemieckiej marki SIEGIENIA zapewniają zaś zabezpieczenie przez potencjalnym włamaniem.

 

2020 11 18 1

 

Podstawową różnicę między systemami HST z oferty MS więcej niż OKNA stanowi próg. W Patio HST 76 wykonany jest on na standardowej ramie uzbrojonej dwoma ciężkimi, wielokrotnie zagiętymi wzmocnieniami stalowymi, dzięki czemu jest dużo sztywniejszy i wygodniejszy w montażu.

 

Opcjonalnie dostępny jest również również bardzo niski, ciepły próg aluminiowy, który można postawić bezpośrednio na gotowej posadzce. 


www.ms.pl

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 11/2020 
  

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik