Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

* Certyfikowane okna oddymiające
Data dodania: 03.05.10

Od 1 września 2006 r. wszystkie urządzenia służące do naturalnej wentylacji pożarowej muszą posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 12101-2. Dotyczy to również okien oddymiających. Każde takie urządzeniu musi być oznakowane etykietą zgodną z wymaganiami normy.

Obecnie istnieją już rozwiązania systemowe, certyfikowane zgodnie z normą PN-EN 12101-2 jako urządzenie oddymiające, które można zastosować w fasadach i dachach szklanych bez uszczerbku dla ich estetyki i funkcjonalności.

Żaluzjowe okna oddymiające Coltlite

Lamele (szklane żaluzje) są dostępne w różnych wielkościach, formach i rodzajach szkła.

Na życzenie klienta są również dostępne w wykonaniach specjalnych, jako kombinacja żaluzji stałych i ruchomych. Mogą być otwierane automatycznie za pomocą siłownika elektrycznego lub ręcznie za pomocą dźwigni.

Okno żaluzjowe Coltlite można dopasować praktycznie do każdych warunków. Możliwe jest również zastosowanie okna żaluzjowego z blokadą antywłamaniową w klasie WK2 według normy PN-EN 1627.

Okna żaluzjowe, poza estetycznym wyglądem, są również wyjątkowo funkcjonale: przy ich otwieraniu żaluzje zajmują mało miejsca. Przy projektowaniu nie trzeba planować miejsca, jakie potrzebne jest w czasie otwierania skrzydła okiennego. Dzięki możliwości otwierania praktycznie całej powierzchni, w większości przypadków powierzchnia czynna jest 3 razy większa niż przy oknie uchylanym o tej samej wielkości.

 COLT

Collite LWS

Okna Coltlite mogą być wykonane z profili izolowanych lub nieizolowanych termicznie. Dzięki temu pozwalają chronić budynek przed stratami ciepła. W zależności od systemu można zastosować różne wypełnienia żaluzji. Do produkcji można używać zarówno szkła przeciwsłonecznego, jak również zwykłego szkła izolowanego. W niektórych wariantach można osiągnąć wartości tłumienia dźwięków do 38 dB.

 

 

COLT

Coltlite LWST

Połaciowe okna oddymiające Firelight

Przeznaczone są do montażu w konstrukcjach przeszklonych dachów. Są dostępne w szerokim zakresie wymiarów, wersji wypełnienia skrzydeł i sterowania. Ich maksymalne wymiary wynoszą 5,5 m2 .

Skrzydła okien mogą być wypełnione szkłem, poliwęglanem lub aluminium o grubości od 7 do 35 mm. Ramy mogą być anodowane, lakierowane proszkowo w dowolnym kolorze z palety RAL lub wykonane z naturalnego aluminium. Profile okien Firelight są izolowane termicznie.

W funkcji oddymiania okna mogą być wyposażone w siłowniki elektryczne lub pneumatyczne, a także w wyzwolenie miejscowe w określonej temperaturze otoczenia.

COLT

Połaciowe okna oddymiające Firelight

Podsumowanie

Systemy okien żaluzjowych Coltlite i dachowych Firelight pozwalają pogodzić wysokie wymagania użytkowe oraz aspekty bezpieczeństwa, oszczędności energii i wizji architektonicznej. Jednak aby to osiągnąć, konieczna jest współpraca pomiędzy projektantami a firmami wykonawczymi już na etapie planowania budynku.

COLT

mgr inż. Marcin Pielaszek

Colt International

patrz też:

- Specjalność: oddymianie , Robert Sienkiewicz, Świat Szkła 4/2010

więcej informacji: Świat Szkła 4/2010

 

 

 

01 chik
01 chik