Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

MOLVER z grupy FENZI uzyskuje certyfikat CEKAL
Data dodania: 07.05.21

2021 04 04 3Jakość i wysokie parametry użytkowe sit molekularnych MOLVER do szyb zespolonych zostały potwierdzone certyfikatem CEKAL. Certyfikat ten świadczy o skutecznej efektywności produktów grupy FENZI i ich zgodności z najsurowszymi standardami branżowymi. Ponadto dokument ten gwarantuje firmie i jej klientom przewagę konkurencyjną na całym świecie.

Jakość i wysokie parametry użytkowe sit molekularnych MOLVER do szyb zespolonych zostały potwierdzone certyfikatem CEKAL. Certyfikat ten świadczy o skutecznej efektywności produktów grupy FENZI i ich zgodności z najsurowszymi standardami branżowymi. Ponadto dokument ten gwarantuje firmie i jej klientom przewagę konkurencyjną na całym świecie.

 

2021 04 04 3

 

Stowarzyszenie CEKAL z siedzibą w Paryżu zakończyło proces certyfikacji sit molekularnych MOLVER, wysokiej jakości linii produktów na bazie zeolitu 3A, zaprojektowanych w celu zapewnienia doskonałych parametrów szyb zespolonych. Linia produktów MOLVER, idealna do ustanowienia „strefy wolnej od pary wodnej” dla gazu szlachetnego lub powietrza uwięzionego między dwiema taflami szkła w szybie zespolonej IG, z powodzeniem łączy wysoką zdolność absorpcji i doskonałe właściwości fizyczne.

 

Dzięki tym właściwościom sita molekularne MOLVER są niezwykle wydajne w usuwaniu pary wodnej – od etapu wypełniania sitem ramki dystansowej po pełne uszczelnienie szyby, skutecznie wychwytując „resztkową wilgoć” wewnątrz szyby zespolonej.

 

Pozwala to uzyskać ramkę dystansową o optymalnej stabilności i utrzymać parametry pracy całej szyby zespolonej na stałym poziomie w czasie eksploatacji. To poprawia jej trwałość pomimo naprężeń termicznych i mechanicznych, na które jest narażona.

 

Ciągłe poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i optymalizacja procesu produkcyjnego poprawiły wydajności sit molekularnych MOLVER, z korzyścią dla całej szyby zespolonej. Szyby okienne mogą „polegać” na sitach molekularnych o wyjątkowo niskiej zawartości wilgoci początkowej, które zwiększają stopień absorbcji.

 

Trwałość działania w czasie eksploatacji, w połączeniu z większą responsywnością i mniejszą gęstością produktu, przekłada się nie tylko na doskonałą jakość, ale także na oszczędność energii na metr bieżący ramki dystansowej wypełnionej sitem molekularnym MOLVER.

 

Ta nowa certyfikacja po raz kolejny potwierdza know-how Grupy FENZI i jej niezaprzeczalne doświadczenie w dziedzinie termoizolacyjnych elementów szklanych. – Chcemy mieć pewność, że jakość produktów FENZI jest nie tylko doskonała, ale także bardzo stabilna – podkreślił Matteo Padovan, Dyrektor Zarządzający FENZI SpA. – Oznacza to precyzyjną kontrolę jakości we wszystkich systemach i procesach produkcyjnych, nawet za pośrednictwem niezależnych podmiotów, zgodnie z wymogami oznakowania CEKAL – dodał Matteo Padovan.

 

Uzyskanie tego certyfikatu dla jednego z naszych produktów do szyb zespolonych jest ukoronowaniem wysiłków firmy w zakresie zaawansowanych badań i technologii, a także dowodem na to, że FENZI wyznacza standardy kompletnych rozwiązań dla międzynarodowego przemysłu szklarskiego.

 

Od 80 lat wierzymy, że jakość naszych produktów oraz dbałość o wysokie standardy każdego aspektu działalności firmy są naszą autentyczną, konkurencyjną walutą. Jest to również kamień węgielny, na którym zbudowaliśmy nasze globalne przywództwo – podsumował Matteo Padovan.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec