Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Hotel Nobu w Warszawie: ponadczasowa elegancja w połączeniu ze współczesnym designem
Data dodania: 07.05.21

Nowy designerski hotel Nobu to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy Polski: jego niezwykła architektura łączy styl art déco lat dwudziestych XX wieku z nowoczesnością.

 

Ekskluzywny 5-gwiazdkowy hotel, założony przez laureata Oscara Roberta de Niro, japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisę i biznesmena Meira Tepera, znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy – dzielnicy Mokotów – i oferuje 117 pokoi i apartamentów.

 

Prace budowlane nad projektem o wartości 100 mln zł rozpoczęły się w 2017 roku, a 3 sierpnia 2020 roku hotel otworzył swoje podwoje dla gości z całego świata.

 

 2021 04 16 1

Nowo powstały hotel w Warszawie to już dwunasty obiekt renomowanej marki Nobu. Budynek ma postać niezwykłej, przeszklonej bryły na planie trapezu, z przesuniętymi względem siebie kondygnacjami. © SWISSPACER


Obecnie sieć Nobu liczy blisko 40 restauracji na całym świecie, a ich menu łączy charakterystyczne dania japońskie z potrawami lokalnymi, typowymi dla danego miejsca.

 

Sukces sieci skłonił założycieli do zainwestowania w luksusowe hotele, które przyciągają gości doskonałą kuchnią i niepowtarzalną atmosferą. Kolejnym znakiem szczególnym marki Nobu jest wyjątkowa architektura budynków, która za każdym razem jest inna i w indywidualny sposób łączy się z duchem danej lokalizacji.

 

Nowo powstały hotel w Warszawie to już dwunasty obiekt tej renomowanej marki. Budynek ma postać niezwykłej, przeszklonej bryły na planie trapezu, z przesuniętymi względem siebie kondygnacjami.

 

2021 04 16 2 

Szczególnie wyróżnia się elewacja nowego budynku, wykonana z kruszonego szkła. Dzięki temu najbardziej wymagający klienci, do których należą często gwiazdy Hollywood, mają zapewnioną pełną prywatność, a zarazem mogą swobodnie podziwiać panoramę Warszawy. © SWISSPACER

 

Szczególnie wyróżnia się elewacja wykonana z kruszonego szkła. Dzięki temu najbardziej wymagający klienci, do których należą często gwiazdy Hollywood, mają zapewnioną pełną prywatność, a zarazem mogą swobodnie podziwiać panoramę Warszawy. Hotel powstał na miejscu dawnego Hotelu Rialto w bezpośrednim sąsiedztwie wielu zabytkowych budynków, co wymagało szczególnie ostrożnego podejścia.

 

Dawny hotel został przekształcony w klasyczne skrzydło nowego obiektu. Dobudowano do niego część nowoczesną, która swoim oszczędnym językiem formalnym nawiązuje do warszawskiego stylu architektonicznego z początku ubiegłego wieku. Część współczesna została zaprojektowana przez polską pracownię architektoniczną Medusa Group i biuro projektowe Studio PCH z Kalifornii.

 

2021 04 16 3

Hotel założony przez laureata Oscara Roberta de Niro, japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisę i biznesmena Meira Tepera znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy – dzielnicy Mokotów – i oferuje 117 pokoi i apartamentów. © SWISSPACER

 

Autorom udało się w typowo japoński, subtelny sposób połączyć tradycję z nowoczesnością. Przestrzenie ogólnodostępne zdobią arcydzieła polskiej sztuki współczesnej z kolekcji Grzegorza Jankilewicza. Hotel Nobu w Warszawie jest wyjątkowy dzięki unikalnemu połączeniu oferty kulinarnej, sąsiedztwa instytucji kultury, designerskiej architektury i efektywności energetycznej.

 

 

Duża ilość światła dziennego i wysoka efektywność energetyczna budynku
Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom wnętrze budynku jest skąpane w świetle dziennym. Ale to nie jedyne korzyści, jakie wynikają z zastosowania potrójnych szyb zespolonych dostarczonych przez firmę Vitroterm-Murów. Są one wyposażone w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER zapewniające najlepszą możliwą izolację cieplną.

 

Ciepłe ramki szwajcarskiego producenta są wykonane z wysoko izolacyjnego kompozytu tworzywa sztucznego, dzięki czemu straty ciepła są zredukowane do minimum. Pozwala to zapobiegać powstawaniu mostków termicznych i stratom ciepła w obszarze krawędzi szyby.

 

2021 04 16 4

 

 2021 04 16 5a

Potrójne szyby zespolone dostarczone przez firmę Vitroterm-Murów wyposażone są w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER zapewniające najlepszą możliwą izolację cieplną. © SWISSPACER

 

 

Dzięki temu nagrzane powietrze nie przedostaje się latem do wnętrza budynku, podobnie jak wychłodzone powietrze zimą. W ten sposób można wyeliminować zjawisko kondensacji i powstawania pleśni oraz ich negatywne konsekwencje dla zdrowia.

 

Choć na pierwszy rzut oka ciepła ramka stanowi ledwie dostrzegalny detal całego projektu, to faktycznie pozwala ona w energooszczędny sposób zapewnić przyjemną temperaturę we wnętrzach hotelu Nobu w Warszawie.

Więcej informacji: www.swisspacer.com

 

2021 04 16 6

  

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik