Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Zyskaj kontrolę nad domem pod nieobecność i oszczędzaj
Data dodania: 28.01.22

Podczas tegorocznych ferii zimowych blisko połowa Polaków może zmagać się z dylematem – jak podczas wyjazdu zabezpieczyć dom przed mrozem, a jednocześnie nie przepłacić za ogrzewanie? Przecież nie zawsze mamy komu powierzyć opiekę nad domem, a ogrzewanie budynku nawet po kilkudniowej nieobecności jest czasochłonne i wymaga więcej energii. Z gotowym rozwiązaniem tych problemów przychodzi firma Resideo oferująca serię inteligentnych produktów dla Twojego domu.

 

20220109Resideo Honeywell

 


Optymalna bezpieczna temperatura
Podczas dłuższej nieobecności ogrzewanie w domu często zostaje wyłączane albo ustawiane na możliwie najniższą temperaturę, w przedziale 10-15 stopni Celsjusza. Pozwala ona utrzymać temperaturę wyższą niż na zewnątrz ograniczając przy tym koszty związane z ogrzewaniem.

 

Jednak wiąże się z tym pewne ryzyko - temperatura w najzimniejszych miesiącach potrafi spaść bardzo poniżej zera, co przy 10-15 stopniach w domu, może spowodować całkowite wychłodzenie budynku. To z kolei prowadzi do wilgoci w pomieszczeniach, a w przypadku dłuższej nieobecności - nawet do zagrzybienia.

 

Z takim problemem w tym roku może zmierzyć się nawet połowa Polaków – jak wynika z badania przeprowadzonego dla firmy Resideo 50,3% badanych zamierza spędzić ferie poza domem. Z tego 39,8% planuje ferie zimowe w Polsce, a 10,5% poza granicami kraju. W domu zamierza zostać 38,6% badanych, a niezdecydowanych na spędzenie czasu poza miejscem zamieszkania jest 13,5% ankietowanych. Przy założeniu, że zdecydują się wyjechać podczas ferii – ryzyko niedoszacowania temperatury w domu będzie dotyczyć jeszcze większej liczby osób.

 

Szczególnie podczas zmiany pór roku, pogoda bywa nieprzewidywalna i często występuje duża amplituda temperatur, nawet w ciągu jednego dnia. Nienajlepszym rozwiązaniem jest całkowite wyłączanie i ponowne włączanie ogrzewania. W takiej sytuacji najbezpieczniej jest zachować optymalną i stałą temperaturę w domu.

 

Jest to najbardziej korzystne rozwiązanie dla budynku, by uniknąć wychłodzenia, które może powodować poważniejsze straty (m.in. finansowe). Warto również pamiętać o uszczelnieniu okien oraz drzwi, aby ograniczyć dopływ zimnego powietrza.

 

 

Evohome – inteligentne, proste i wydajne sterowanie ogrzewaniem
Dla utrzymania optymalnej temperatury podczas nieobecności mieszkańców, najlepszym wyborem są termostaty.

 

Dzięki evohome można w prosty sposób kontrolować temperaturę w domu, ponieważ podział na strefy umożliwia ogrzewanie tylko tych pomieszczeń, które aktualnie są wykorzystywane, zapewniając pełną kontrolę, oszczędność energii oraz idealną strefę komfortu.

 

Umożliwiając sterowanie harmonogramem ogrzewania z dowolnego miejsca na świecie, termostat jednostrefowy dba o komfort i pomaga obniżyć rachunki za energię podczas dłuższej nieobecności mieszkańców w domu.

 

Evohome pozwala zdefiniować i kontrolować do 12 niezależnych stref grzewczych, dzięki czemu można utworzyć indywidualną strefę dla salonu, kuchni czy sypialni. Umożliwia stworzenie komfortowych warunków w pomieszczeniach, z których najczęściej korzystasz oraz obniżenie temperatury w tych, których nie używasz.

 

Około 82% wartości rachunków za energię w domu to koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Dzięki evohome i zaawansowanemu podziałowi na strefy, rachunki za energię mogą być niższe nawet o 40% . Dodatkowo funkcja w evohome „Oszczędzaj w ciepłe dni” wykorzystuje informacje o pogodzie, automatycznie włączając ogrzewanie tylko wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej ustawionej wartości.

 

Ogrzewanie nie włączy się w pierwsze słoneczne dni wiosny, ale również nie zapomni o nadejściu zimnego frontu, kiedy nie będzie nikogo w domu. Dzięki temu evohome automatycznie oszczędza energię, zapewniając jednocześnie komfortowe warunki przez cały rok.

 

 

Resideo

Resideo jest znanym światowym dostawcą rozwiązań w zakresie komfortu, ogrzewania i bezpieczeństwa, głównie w środowiskach mieszkalnych. Firma ze 130-letnią historią jest już obecna w ponad 150 milionach domów, każdego roku instalując 15 milionów systemów.

 

Obsługujemy ponad 110 tys. wykonawców poprzez najlepszych dystrybutorów, m.in. spółkę zależną ADI Global Distribution, która eksportuje do ponad 100 krajów i posiada ponad 200 obiektów magazynowych na całym świecie. Dalsze informacje na temat Resideo opublikowano na stronie http://resideo.com.

 

[1] Badanie omnibusowe przeprowadzone w dniach 3.01-10.01 na reprezentatywnej grupie Polaków (N=809)

 

 

 

 

 

01 chik
          sec