Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Duże okna to więcej naturalnego światła w domu
Data dodania: 10.02.22

Światło słoneczne ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka, ponieważ w naturalny sposób wyznacza cykl dnia i nocy, ponadto jest istotne dla naszego zdrowia. Światło naturalne najlepiej wpuścić do domu przez duże okna.

 

Odpowiednia ilość światła, jaką powinniśmy otrzymać w ciągu dnia, wpływa pozytywnie na samopoczucie oraz pozwala utrzymać skupienie i koncentrację, co automatycznie przekłada się na naszą produktywność.

 

20211216yawal

 

Zdrowie napędzane słońcem

Wiele elementów życia związanych jest ze światłem słonecznym. Choć najlepsze efekty daje regularne wychodzenie na zewnątrz, ze względu na nasze obowiązki lub niesprzyjające warunki atmosferyczne, nie zawsze jest to możliwe.

 

Odpowiednio duże okna w salonie, kuchni, pokojach i innych pomieszczeniach, mają jednak równie duży wpływ na funkcjonowanie każdego dnia. Opracowane przez Yawal systemy wielkogabarytowych drzwi przesuwnych i okien stwarzają zupełnie nowe możliwości w Twoim domu. System Moreview to transparentność na poziomie do 98%, co oznacza, że praktycznie wszystkie elementy aluminiowe konstrukcji są niewidoczne. Największe wrażenie zrobią konstrukcje zamontowane od podłogi do sufitu – tak aby cała ściana zapewniała dostęp do wnętrza domu zdrowego światła słonecznego.

 

Przeszklone ściany w salonie mogą więc stanowić cenny element wpływający na życie zawodowe – polepszają także metabolizm i apetyt, co gwarantuje utrzymanie odpowiedniego poziomu wagi ciała. Zaplanowanie dużych przeszklonych powierzchni w salonie i innych pomieszczeniach przełoży się w dłuższym terminie na nasze dobre samopoczucie, zdrowie oraz wysoką produktywność.

 

20211216yawal1

 

Niedobory światła mogą powodować efekty takie jak:

- otępienie,
- senność,
- rozleniwienie,
- brak motywacji,
- złe ogólne samopoczucie,
- problemy ze snem,
- niska produktywność.

 

Lepiej więc zainwestować w duże okna i drzwi tarasowe, które ułatwią kontakt z naturą i pozwolą cieszyć się dobroczynnością naturalnego światła słonecznego. Ponadto duże przeszklenia od strony ogrodu zapewnia piękne widoki w czasie pracy w domu. Pozwalają także zaglądać do bawiących się na dworze dzieci, bez konieczności wychodzenia na taras. Jednym z najlepszych rozwiązań dedykowanych do tego rodzaju konstrukcji jest DP 180 Primeview od Yawal.

 

20211216yawal2

 

 

Szklana fasada to nie tylko atrakcyjny wygląd!

Szklana fasada otwiera budynek na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze. Szklane elewacje nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jej atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji, patrząc od zewnątrz, nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych. System FA 50 N od Yawal System umożliwia projektowanie i wykonywanie lekkich ścian. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań zawartych w systemie możliwe jest swobodne kształtowanie elewacji pod względem geometrycznym i kolorystycznym.

 

W przypadku zbyt dużego oddziaływania słońca można zastosować odpowiednie osłony. Yawal w swojej ofercie posiada system Yawal Sun Protection, który jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej. Dzięki nim duże okna w salonie nie będą przeszkadzały w bardzo jasny dzień ani późnym wieczorem, gdy konieczne będzie zapalenie światła elektrycznego. Jednocześnie pozwolą korzystać z naturalnego światła przez cały dzień.

Yawal

 

 

 

01 chik
          sec