Aktualne wydanie

2023 01 okladka1

Świat Szkła 1/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

Nowoczesny trend w architekturze: duże przeszklenia
Data dodania: 10.02.22

Coraz więcej domów i budynków wyposażanych jest w duże przeszklenia. Posiadają one wiele korzyści, które doceniane są przez nowoczesnych architektów. Czy równie dobrze sprawdzają się w mniejszych domach jednorodzinnych?

 

 20211110yaw2

 

Zalety dużych przeszkleń

Jakie zalety mogą dać okna na całą ścianę? Przede wszystkim wpada przez nie dużo więcej światła słonecznego. Przekłada się to na wzrost pozytywnego samopoczucia. Przeszklona ściana zapewnia więcej światła nawet w pochmurny dzień, przez co nie trzeba zapalać dodatkowych lamp i świateł.

 

Ponadto duże przeszklenia od strony ogrodu zapewnia piękne widoki w czasie pracy w domu. Pozwalają także zaglądać do bawiących się na dworze dzieci, bez konieczności wychodzenia na taras.

 

20211110yaw1

 

Nowoczesność i estetyka zapewniona przez system MOREVIEW

Stworzony przez Yawal system wielkogabarytowych drzwi przesuwnych i okien stwarza zupełnie nowe możliwości w Twoim domu. Yawal posiada możliwość konstruowania drzwi przesuwnych o wysokości do czterech metrów i ciężarze ponad jednej tony. Jednocześnie szerokość słupków wynosi jedynie dwadzieścia siedem milimetrów. Oznacza to ogromne, szklane ściany bez widocznych dodatkowych słupków i wzmocnień.

 

Możliwe jest także zastosowanie słupka statycznego, który nie jest widoczny z zewnątrz. Dzięki temu można stworzyć całe ściany ze szkła. System Moreview zapewnia też odpowiednie parametry termoizolacyjności, co wpływa na ekonomiczność użytkowania domu oraz komfort mieszkania.

 

 

Czy szklane domy to przyszłość architektury?

Choć domy wykonane w całości ze szkła mogą stanowić niezwykły widok, trzeba pamiętać, że z zewnątrz będzie widać cały środek. Oznacza to, że konieczne jest zastosowanie odpowiednich osłon. Ponadto odpowiednio zamontowana osłona pozwala chronić wnętrze przed skutkami warunków atmosferycznych. Yawal w swojej ofercie posiada system Yawal Sun Protection, który jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno do domów jednorodzinnych jak i budynków użyteczności publicznej.

 

20211110yaw

 

Duże przeszklone ściany, szczególnie w salonie, od strony ogrodu, z pewnością będą stanowić kuszącą propozycję i zapewne na stałe zagoszczą w wielu projektach domów jednorodzinnych. Także ogromne wieżowce i biurowce korzystają z tego rozwiązania z powodu wysokiej estetyki. Szklane elewacje nadają lekkości bryle budynku i wpływają na jej atrakcyjność wizualną, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych konstrukcji, patrząc od zewnątrz, nie można rozróżnić elementów stałych od otwieranych.

 

Przeszklone fasady charakteryzują się też wyjątkową trwałością, ich konserwacja nie wymaga wielu zabiegów, a budowa sprawia, że są odporne na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Szklana fasada otwiera budynek na piękno krajobrazu oraz doskonale doświetla wnętrze.

Yawal

 

 

 

01 chik
          sec