Aktualne wydanie

2022 10 okladka

Świat Szkła 10/2022

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

 banner konferencja 2022 11c2

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Szybki montaż portalu kominkowego
Data dodania: 22.02.22

20220209Soudabond Turbo2Nawet jeśli atrapa kominka nie posłuży nam jako dodatkowe źródło ciepła w mroźne wieczory, to jednak wprowadzi do wnętrza przytulny klimat i klasyczną elegancję. Za pomocą kleju Soudabond Turbo firmy Soudal błyskawicznie zrealizujemy prace związane z montażem portalu kominkowego.

 

 

Mieszkania bardzo rzadko spełniają warunki techniczne, które umożliwiają zainstalowanie tradycyjnego kominka. W tej sytuacji coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są kominkowe atrapy, które – podobnie jak ich pierwowzory – cechują się wysokimi walorami estetycznymi, przykuwają wzrok i w rezultacie mogą pełnić funkcję centralnej ozdoby pomieszczenia.

 

Bogactwo dostępnych na rynku modeli sprawia, że dopasowanie atrapy kominka do danej stylistyki wnętrza nie stanowi w zasadzie żadnego problemu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest prosty i łatwy montaż, który możemy przeprowadzić samodzielnie.

 

Trwały efekt i ekspresowe wykonanie zadanie zapewni nam klej poliuretanowy Soudabond Turbo „Szybki chwyt” marki Soudal. Soudabond Turbo jest klejem pistoletowym, gotowym do użycia od razu po wymieszaniu zawartości puszki (wystarczy energicznie potrząsać pojemnikiem przez około 30 sekund przed aplikacją i regularnie powtarzać tę czynność w trakcie pracy).

 

Charakteryzuje się on perfekcyjną przyczepnością do typowych materiałów budowlanych i dekoracyjnych, w tym również do drewna, styropianu czy gipsu, z których najczęściej wykonywane są atrapy kominków. Soudabond Turbo wyróżnia się bardzo szybkim chwytem początkowym, który gwarantuje pewne wstępne mocowanie i umożliwia dalszą obróbkę klejonych elementów (np. malowanie) po zaledwie 15 minutach od zastosowania.

 

Dzięki wykorzystaniu Soudabond Turbo do montażu atrapy kominka skrócimy czas realizacji całego przedsięwzięcia nawet o 30% w porównaniu do klejów tradycyjnych. Prace przebiegają sprawnie również dzięki tiksotropowym właściwościom kleju Soudabond Turbo „Szybki chwyt” – nie spływa on z powierzchni pionowych i może być aplikowany w każdej pozycji.

 

20220209Soudabond polubisz remont

 

Klej nakłada się ścieżką o średnicy około 3 cm (punktowo lub w warkoczach) na dekoracyjną obudowę, która następnie w przeciągu maksymalnie 3 minut powinna być mocno dociśnięta do powierzchni ściany. Wymagane jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które musi być wolne od luźnych zanieczyszczeń i odtłuszczone. Naddatki utwardzonego kleju należy obcinać przy pomocy ostrego narzędzia.

 

 

 

01 chik
          sec