Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Przemysł 4.0 – Viprotron umożliwia zautomatyzowane zapewnianie jakości
Data dodania: 06.09.22

100% jakość to jeden z warunków długotrwałego sukcesu. To powód, że PRE SS GLASS już od dawna opiera się na kontroli szkła za pomocą systemów skanerów online.

 

2022 07 30 1

 Zespół specjalistów: Thomas Gleichmar (Viprotron), Jakub Krakowski (PRESS GLASS), Tomasz Świątkowski (Viprotron Agent, MC Diam), Kai Vogel (Viprotron), Dominik Zalewski (PRESS GLASS) i Monika Wieczorek (PRESS GLASS).

 

PRESS GLASS od ponad 30 lat produkuje szyby zespolone do okien, drzwi i fasad o najwyższej jakości i szczegółowej certyfikacji. W krótkim czasie polska firma zdobyła pozycję czołowego producenta szyb zespolonych.

 

Przewagę technologiczną nad konkurencją uzyskano dzięki ciągłemu podnoszeniu jakości produktów – stosowaniu innowacyjnych komponentów, procesów produkcyjnych i systemów serwisowych.

 

Działająca na całym świecie firma, która ma obecnie 14 zakładów w Europie i Ameryce Północnej, w pełni opiera się na automatyzacji. Stosowane urządzenia produkcyjne są ze sobą całkowicie powiązane, zarówno pod względem mechanicznym, jak i programowym.

 

2022 07 30 2

Zakład przed instalacją skanera Viprotron

 


W nowym, bardzo wymagającym projekcie w pełni zautomatyzowanej produkcji szkła izolacyjnego dla sektora komercyjnego, PRESS GLASS skupił się na wieloletnim doświadczeniu firmy Viprotron. W celu zapewnienia najwyższej jakości kontroli, firma postawiła na najwyższej klasy urządzenie firmy Viprotron: Quality Scanner 3D.

 

System ten wyposażony jest w trzy niezależne kanały inspekcyjne i od lat wyznacza standardy w zakresie skutecznego wykrywania wad. Każda pojedyńcza tafla szkła jest sprawdzana przez Quality Scanner 3D przed ukończeniem procesu produkcyjnego: po automatycznym zatępianiu oraz na każdej linii produkcji szyb zespolonych.

 

2022 07 30 3

Podczas montażu: do zamontowania elementów Quality Scanner 3D (skanera jakości 3D) potrzebna jest jedynie mała przestrzeń na linii produkcyjnej

 

Skanery Viprotron są połączone w sieć z liniami produkcyjnymi i dostarczają wyniki w czasie rzeczywistym zarówno do operatorów na linii, jak i do oprogramowania sterującego produkcją z wyższego poziomu.

 

Dzięki nowo utworzonemu panelowi zarządzania dane statystyczne dotyczące zarówno jakości, jak i produkcji są dostępne online w każdej chwili.

 

Dzięki aplikacji internetowej dostęp do wszystkich danych można uzyskać za pośrednictwem smartfonu, tabletu i komputera. Ponadto zintegrowany system raportowania informuje i alarmuje, jeśli cele dotyczące wydajności produkcji nie zostaną osiągnięte lub wystąpi nagromadzenie defektów/ wad jakościowych.

 

– Uważam skanery 3D firmy Viprotron 3D za najwyższej jakości urządzenia na rynku dla sektora komercyjnego – mówi Jakub Krakowski, kierownik ds. rozwoju technologii w PRESS GLASS.

 

Dzięki dobrej współpracy z wiodącymi dostawcami maszyn, skanery Viprotron są optymalnie zaprojektowane do pracy w świecie internetu (sieciowym). Przemysł 4.0 nie jest dla Viprotronu wizją, ale rzeczywistością.

 

Chcielibyśmy podziękować PRESS GLASS za realizację tego ekscytującego i innowacyjnego projektu. Z niecierpliwością czekamy na udział w dalszym rozwoju, w tym zapewnieniu wysokiej jakości oferowanych produktów.

 

 2022 07 30 4

 

2022 07 30 5

(kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 7/2022

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec