Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Woda szkło wycina
Data dodania: 05.08.10

Szkło jest niezwykle kruchym, a jednocześnie mało elastycznym tworzywem. Dlatego do jego cięcia używa się ostrego, diamentowego ostrza. Jednak woda potrafi być ostrzejsza niż diament a jednocześnie bardziej plastyczna niż tamto ostrze.

Szkło jest wyjątkową substancją, która tradycyjnie jest trudna do obrabiania. Chociaż charakteryzuje się znaczną wytrzymałością konstrukcyjną, nawet niewielkie zadrapania na powierzchni mogą doprowadzić do pobicia lub ścinania.

MAXIEM
 

Urządzenia do cięcia wodą firmy OMAX traktują szkło jak substancję kruchą. Materiał przebija się przy niskim ciśnieniu, a następnie waterjet automatycznie przełącza się na tryb wysokiego ciśnienia i kontynuuje ścieżkę narzędziową.

Szybkość ścieżki narzędziowej również podlega regulacji w celu uniknięcia problemów, które związane są z materiałami kruchymi.

Urządzenia do cięcia wodą świetnie nadają się do wycinania skomplikowanych, nieosiągalnych dla tradycyjnych metod cięcia szkła, elementów. Wzornictwo nie ma tu żadnych ograniczeń. Oznacza to, że za pomocą maszyny do cięcia wodą, można w szkle wyciąć każdy, nawet najbardziej skomplikowany wzór. Możliwe jest to dzięki uniwersalnemu oprogramowaniu maszyny.

Jeśli chcemy wycinać bardziej skomplikowane wzory o niewielkich rozmiarach, świetnie sprawdzi się tu głowica MicroJet, która może być użyta zarówno w urządzeniach OMAX jak i MAXIEM. Głowica pozwala wyciąć najbardziej skomplikowane wzory o często milimetrowych wielkościach.

MAXIEM

Jak maszyna do cięcia wodą tnie szkło? Można się przekonać oglądając ten filmik: www.omax.com

www.maxiem.pl

 

 

 

01 chik
01 chik