Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Nowe szkła dekoracyjne i selektywne
Data dodania: 02.09.11

Nowe szkła dekoracyjne i selektywne W dniu 5 października 2006 firma GLAVERBEL zorganizowała dla swoich odbiorców szkolenie na temat: Nowe szkła dekoracyjne i selektywne, na którym omawiano szkła budowlane koncernu GLAVERBEL – produkty do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Głównym elementem spotkania były referaty wygłoszone przez przedstawicieli firmy GLAVERBEL. Oto ich tematyka:

  • Szkła w nowoczesnym wnętrzu: lakierowane i matowe, Alina Bukowska. W referacie omówiono LAKOBEL – szkło nieprzezierne z efektownym lakierem, stosowane głównie do okładania ścian we wnętrzach. Przedstawiono również szkło przezierne MATELUX, uzyskane przez trawienie kwasem szkła bezbarwnego lub kolorowego. Szkło to ma szeroki wachlarz zastosowań wewnątrz i na zewnątrz budynków, może być hartowane i gięte oraz wykorzystywane do laminowania i montowania w szybach zespolonych. Kolejnym omawianym szkłem dekoracyjnym był MATELAC – szkło nieprzezierne satynowane (matowe), uzyskane w wyniku lakierowania. Głównym kierunkiem zastosowanie tego szkła jest przemysł meblarski.
  • Ewolucja w szkłach powłokowych: niskoemisyjne, miękkopowłokowe i do hartowania oraz spandrele, Mariusz Samoraj.

Referent omówił 9 nowych powłok wprowadzonych przez firmę GLAVERBEL w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Przykładem jest szkło Planibel Low E: N+ pozwalające uzyskać U=1,1 W/m2K wg EN 673 (w szybie 4-16-4, z 90% argonu). Omówiono również własności techniczne i estetyczne nowych szkieł z serii Sunergy i Stopray oraz nowe powłoki do hartowania. Opisano również szkło Blackpearl (czarna perła) – ciemnoszare szkło z powłoką redukującą transmisję światła – stosowane na nieprzezierne spandrele na elewacjach szklanych


                       

Na koniec spotkania wyświetlono film pokazujący realizacje ciekawych obiektów architektonicznych w 2006 roku (oczywiście z wykorzystaniem szkła firmy GLAVERBEL).
Uczestnicy spotkania mogli szczegółowo obejrzeć próbki omawianych nowych szkieł w specjalnym samochodzie ekspozycyjnym. Wszyscy uważni słuchacze otrzymali Świadectwa Uczestnictwa w Szkoleniu.

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik