Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

SGG STADIP SILENCE - hałas po kontrolą
Data dodania: 28.12.11

Hałas to jeden z problemów współczesnego świata. Żyjąc w mieście otoczeni jesteśmy dźwiękami, które często mają tak wysokie natężenia, że utrudniają nam pracę i sen.

 

Bezpieczne szkło laminowane akustyczne SGG STADIP SILENCE firmy SAINT-GOBAIN GLASS chroni przed nadmiernymi decybelami. Folia PVB Silence znajdująca się pomiędzy dwiema szybami skutecznie tłumi wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu możemy spać i pracować spokojnie.

Efekty zastosowania szkła SGG STADIP SILENCE można łatwo zmierzyć: izolacyjność akustyczna (różnica między hałasem na zewnątrz a wewnątrz pomieszczenia) szkła monolitycznego o grubości 6 mm wynosi 32 dB, a szkła o tym samym ciężarze 33.1 SGG STADIP SILENCE wynosi 35 dB. Co ważne, przy skali wyrażonej w decybelach różnica wynosząca 3 dB oznacza podwojenie źródeł hałasu.

 

 

Dzięki właściwościom izolacji akustycznej szkło to sprawdzi się w miejscach narażonych na podwyższony poziom hałasu, takich jak budynki mieszkalne, biurowe i przemysłowe położone w pobliżu lotnisk, torów kolejowych, autostrad, czy też w centrum dużego miasta.

 

Zastosowane w oknach dachowych pozwala na znaczne wytłumienie dźwięków deszczu i gradu padającego na szyby montowane w połaciach dachu. W tym użyciu zapewnia także bezpieczeństwo ludzi, ponieważ chroni przed wpadnięciem przedmiotu do środka pomieszczenia.

 

Folia PVB Silence nie pogarsza właściwości bezpieczeństwa i szkło SGG STADIP SILENCE posiada tę samą klasę bezpieczeństwa według normy PN-EN 356 co odpowiednie, klasyczne szkło laminowane SGG STADIP PROTECT, np. P2A dla 44.2 i P4A dla 44.4.

 

więcej informacji: www.saint-gobain-glass.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 10/2011

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik