Drzwi w systemie CI 45

 System CI 45 to zaledwie 33 profile, dzięki którym możliwe jest wykonanie szerokiej gamy konstrukcji, m.in.: ścianek stałych, drzwi rozwiernych, drzwi przesuwnych ręcznie, drzwi całoszklanych, czy ścianek ze zdwojonym przeszkleniem, o głębokości 100 i 125 mm, dających się łatwo połączyć ze ścianką gipsowo-kartonową. W wariancie o głębokości zabudowy profili wynoszącej tylko 45 mm system oferuje rozwiązania drzwiowe o największych dla tej klasy profili gabarytach (również drzwi dymoszczelnych) na rynku polskim.

Uniwersalność i funkcjonalność Za pomocą systemu CI 45 można w dowolny sposób zaaranżować przestrzeń biurową: podzielić ją transparentnymi ściankami (widoczna szerokość najwęższej poprzeczki to 52 mm a poprzeczki ze skrzydłem drzwiowym – 144 mm), czy wykonać różne typy drzwi: przymykowe, całoszklane i przesuwane ręcznie.

Na bazie tego systemu można także skonstruować ścianki ze zdwojoną warstwą przeszkleń o głębokości 100 i 125 mm, pozwalające na znaczną poprawę parametrów akustycznych przegrody (Rw(C;Ctr) = 53 (-2;-6) dB). W przypadku drzwi przymykowych jednoskrzydłowych parametry akustyczne  zyskują nawet wartości ponadprzeciętne – Rw(C, Ctr)=48 (-1;-2) dB. Dzięki takim parametrom akustycznym profile CI 45 mogą być stosowanie do budowy pomieszczeń szczególnie wymagających, np. studiów nagrań czy sal konferencyjnych.

  

Okno stałe w systemie CI 45


Dodatkowym atutem systemu CI 45 jest możliwość zamontowania dymoszczelnych drzwi, pozwalających wydzielić część przestrzeni i stworzyć odrębną strefę, odporną na przemieszczanie się dymu z jednej strony przegrody na drugą. Rozwiązania tego typu stosowane są zazwyczaj w budynkach użyteczności publicznej ze względu na obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.

Zgodnie z wymaganiami   bezpieczeństwa budynek użyteczności publicznej musi być podzielony na strefy rozprzestrzeniania się dymu lub ognia. Dzięki takiemu podziałowi możliwe jest odizolowanie kolejnych stref od dymu powstałego w trakcie, np. pożaru, tak aby umożliwić ewakuację osób z budynku. Profile REYNAERS są dostępne w dwóch klasach dymoszczelności drzwi: Sm i Sa*).

Modułowość i szybki montaż
System CI 45 oparty jest na kilku profilach bazowych, które po dokręceniu odpowiednich profili adaptacyjnych mogą pełnić funkcję ościeżnicy, poprzeczki, czy też skrzydła drzwiowego. W ten sposób zostaje zredukowana nie tylko ilość artykułów w magazynie i uproszczona lista zamówień, ale także zostają obniżone koszty wytworzenia samego produktu.

Prosta produkcja jest możliwa dzięki rozwiązaniu łączenia profili w połączenie „T”. Profil zacinany jest pod kątem prostym i nie wymaga czasochłonnego frezowania. Do takiego sposobu obróbki profili nie potrzeba także specjalnego oprzyrządowania, przez co możliwe jest prefabrykowanie konstrukcji w miejscu jej zabudowy z użyciem przenośnej piły, szablonu wiertarskiego i standardowych narzędzi.

Scianka akustyczna w systemie CI 45  


W każdej chwili istnieje możliwość zmodyfikowania istniejącej konstrukcji, na przykład zastąpienie części stałej częścią otwieraną (skrzydłem drzwiowym całoszklanym). Dzięki temu rearanżacja wnętrz odbywa się szybko i zapewnia możliwość sprawnej adaptacji pomieszczeń biurowych bez ponoszenia dużych kosztów.

Ponadto, w przestrzeni pomiędzy przeszkleniami można zainstalować żaluzje listkowe, które pozwolą wizualnie oddzielić przestrzeń. System CI 45 można łączyć ze ścianką gipsowo-kartonową o grubości 75, 100 lub 125 mm; może być również zintegrowany z balustradą RB 10. Profil ze specjalną komorą pozwala natomiast na integrację okablowania biura (komputer, telefon, przewody elektryczne).

System CI 45 jest dostępny u autoryzowanych przedstawicieli firmy REYNAERS na terenie całego kraju.

 


*) Klasa dymoszczelności Sm – maksymalna prędkość przepływu,  mierzona zarówno w temperaturze otoczenia jak i w 200°C i przy ciśnieniu do 50 Pa, nie przekracza 20 m3/h w przypadku drzwi jednoskrzydłowych, lub 30 m3/h w przypadku drzwi dwuskrzydłowych.

Klasa dymoszczelności Sa – maksymalna prędkość przepływu, mierzona w temperaturze otoczenia i przy ciśnieniu do 25 Pa, nie przekracza 3 m3/h na metr długości szczeliny pomiędzy zamocowanymi a ruchomymi elementami składowymi drzwi (np. pomiędzy skrzydłem drzwi a ościeżnicą drzwi), z wyłączeniem przepływu przez próg.

 

Karolina Szymańska-Migut

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 3/2012

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.