Baner 2

Nakładki aluminiowe do systemu S 9000
Data dodania: 20.02.14

Do wprowadzonego w 2013 roku na rynek systemu S 9000 o głębokości 83 mm są już dostępne designerskie nakładki aluminiowe na okna i drzwi, a od połowy 2014 będą także do drzwi uchylno-przesuwnych HST. Zestaw GEALAN-FUTURA® umożliwia budowanie okien do domów pasywnych ze standardowych profili, ze standardowymi wzmocnieniami stalowymi, również kolorowych – zgodnie z dyrektywą IFT WA-15/2. GEALAN-FUTURA®, który w testach ift ma współczynnik Uf = 0,95 W/m²K, jest również dostępny z nakładkami aluminiowymi.

Obszerna oferta nakładek aluminiowych w systemie S 9000 umożliwia ich stosowanie we wszystkich spotykanych układach montażowych (np. okna, drzwi wejściowe i balkonowe oraz z różnymi wariantami słupka ruchomego). Aluminiowe osłony przyciągają wzrok nowoczesnym designem z kubicznymi akcentami, uzyskanymi dzięki krzywiźnie 3° i można je montować na skos albo doczołowo.

 

2014-01-03-3

Kombinacja profili GEALAN-FUTURA® w systemie S 9000 z kolorową nakładką aluminiową; fot. GEALAN

 

Szczególny atut okna z tworzywa sztucznego z nakładką aluminiową tkwi w specyficznych zaletach obu materiałów. Podczas, gdy nakładka aluminiowa polepsza odporność i trwałość elementów okiennych na oddziaływanie czynników zewnętrznych, okno z tworzywa sztucznego w systemie S 9000 gwarantuje bardzo dobrą termoizolacyjność. W efekcie powstają nowoczesne okna z tworzywa sztucznego o znakomitych właściwościach termoizolacyjnych i z trwałą nakładką aluminiową.

Zakłady partnerskie GEALAN otrzymują neutralne kolorystycznie nakładki aluminiowe jako towar na metry. Nakładki przewidziane do określonego okna mogą być na miejscu lakierowane, eloksalowane lub powlekane proszkowo w dowolnym kolorze przez zakład produkujący okna. Umożliwia to maksymalny stopień elastyczności w produkcji i daje różnorodne możliwości aranżowania w obiekcie użytkowym lub w budownictwie mieszkaniowym.

GEALAN oferuje nakładki aluminiowe nie tylko do systemu S 9000, lecz także do systemu z uszczelką środkową S 7000 IQ i S 7000 IQ plus, systemu z uszczelką przylgową S 8000 IQ z rozwiązaniami do okien, drzwi wejściowych i uchylno-przesuwnych oraz do rolet.

Oferowane zakładom partnerskim przez GEALAN nakładki z aluminium stanowią dodatkową alternatywę wykończenia powierzchni okien.

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym  
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacj: Świat Szkła 01/2014

 

 

 

 

01 chik
01 chik