Największy jest w Ozorkowie! |
Data dodania: 03.12.07 | |
Podążając za rozwojem techniki budowy fasad, w czasach, gdy coraz popularniejsze staje się szklenie o dużych rozmiarach (np. oszklenia pokrywające więcej niż 2 kondygnacje), zakupiliśmy piec o powierzchni produkcyjnej 3300x8000 mm.
Zwrócić należy uwagę na to, że sekcja nagrzewania stwarza możliwość hartowania szkła float, szkła miękko- i twardopowłokowego oraz powłok mieszanych tzw. combi o grubości od 5 do 19 mm.
Specjaliści z firmy FGT – Polska odebrali maszynę w Szanghaju i w ciągu 3 tygodni została ona uruchomiona w Ozorkowie, głównie siłami techników firmy FGT, przy nadzorze montażysty firmy North Glas.
Już pierwsze gięcie szkła było udane, a wyprodukowana partia szkła giętego spełniała wymagania szkła handlowego.
Cztery ogromne wentylatory znajdujące się w specjalnym pomieszczeniu zasilane są energią elektryczną 2,2 MW z oddzielnego transformatora.
Historia gięcia szkła przez naszych technologów ze Szwajcarii sięga roku 1977, produkowali oni dla rynku arabskiego sferycznie gięte szyby zespolone o rozmiarach 1800x2000 mm. Była to skomplikowana i innowacyjna jak na tamte czasy produkcja wymagająca dużego nakładu pracy.
patrz też: - AGC Glass Europe przejmuje kontrolę nad FGT Polska, Świat Szkła - portal - Nowy piec do hartowania dla FGT, Bernard Bulinski FGT, Świat Szkła - portal - Największy jest w Ozorkowie!, Friedrich Langenbach FGT, Świat Szkła - portal - Szkło laminowane, Bernard Buliński FGT, Świat Szkła - portal
|