Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Innowacje, inwestycje i nowe technologie Trzy mocne punkty strategii Grupy FENZI w Polsce
Data dodania: 11.10.16

W Polsce otwierają się nowe perspektywy dla przemysłu szklarskiego, a zwłaszcza dla producentów szkła izolacyjnego  oraz dla firm specjalizujących się w dekoracji szkła. Dzisiaj, kiedy zakończyła się już burzliwa faza rozwoju, która jeszcze kilka lat temu powodowała ekonomiczne wahania, Polska staje się obszarem o szczególnym znaczeniu dla dużych graczy światowego przemysłu szkła.

 

 

Innowacyjne rozwiązania wzmacniające obecność na rynku

 

 

W Polsce otwierają się nowe perspektywy dla przemysłu szklarskiego, a zwłaszcza dla producentów szkła izolacyjnego oraz dla firm specjalizujących się w dekoracji szkła. Dzisiaj, kiedy zakończyła się już burzliwa faza rozwoju, która jeszcze kilka lat temu powodowała ekonomiczne wahania, Polska staje się obszarem o szczególnym znaczeniu dla dużych graczy światowego przemysłu szkła.

 

Grupa FENZI znacznie wyprzedziła swoich konkurentów, ponieważ zaczęła inwestować na tym rynku dużo wcześniej: już w 2001 r. zainaugurowała bowiem zakład ALU-PRO Polska – siedzibę, której celem jest nie tylko funkcja centrum handlowego na pierwszym poziomie, ale która jest także skutecznym ośrodkiem produkcyjnym. Rosnący popyt na produkty skłonił Grupę do znacznego rozbudowania zakładu w Opolu: po zakończeniu prac, przewidzianym na koniec 2016 r., pierwotna powierzchnia zostanie podwojona.

 

 

2016 10 27 1

 

 

Produkty Grupy cieszą się w tym regionie dużym uznaniem już od lat dziewięćdziesiątych, odnotowując coraz bardziej znaczący udział w rynku dla wszystkich jednostek biznesowych. W ostatnich latach Grupa FENZI jeszcze wyraźniej zwiększyła penetrację tego obszaru poprzez nabycie mieszczącego się w Jaworznie chemicznego zakładu KADMAR, który specjalizuje się w produkcji uszczelniaczy do szkła izolacyjnego i który od marca 2015 r. pracuje wraz z ALU-PRO Polska przy wprowadzaniu na rynek produktów całej sieci Glass Alliance.

 

Uzbrojona w ten wielki, lokalny potencjał produkcyjny i dystrybucyjny, Grupa FENZI wprowadza dzisiaj na rynek polski najbardziej zaawansowane technologicznie produkty: maszyny do druku cyfrowego na szkle TECGLASS i profile dystansowe Multitech do szkła izolacyjnego o wysokiej wydajności.

 

Grupa oferuje zatem kompletną gamę rozwiązań dla wszystkich potrzeb, przeznaczonych zarówno dla klientów, którzy wymagają najlepszej jakości i innowacyjności w dziedzinie „ciepłej ramki” oraz farb do luster i dekoracji szkła, jak i dla klientów, którzy wolą asortyment w bardziej konkurencyjnych cenach, opracowany w zakładzie KADMAR.

 

 

2016 10 27 2

 

 

Szybkość, wszechstronność i wysoka rozdzielczość w druku cyfrowym na szkle

 

Rozwiązania przemysłowe dla druku cyfrowego na szkle muszą zapewniać możliwość odtwarzania szczegółów o wysokiej rozdzielczości, przy jednoczesnym zachowaniu jak najkrótszych czasów procesowych. Maszyny TECGLASS – firmy specjalizującej się w tego typu produkcji, która dołączyła na początku tego roku do Grupy FENZI – doskonale spełniają te wymagania. Te zaawansowane technologicznie maszyny zapewniają doskonałą jakość druku i szybkość wykonania, jakiej wymagają aktualnie specjaliści dekoracji szkła działający na polskim rynku. Są to uniwersalne, proste, szybkie i skuteczne narzędzia, które mogą zapewnić druk wszelkiego rodzaju wzorów graficznych i obrazów fotograficznych, z uwzględnieniem dowolnych efektów chromatycznych.

 

Ponadto firma TECGLASS opracowała w ostatnich miesiącach wyjątkową aplikację, która wspiera klientów w ich działalności sprzedażowej. Dzięki niej, możliwej do zainstalowania na smartfonach i tabletach, można będzie w sposób szybki i łatwy pokazywać klientom niemal nieskończoną ilość wzorów dekoracji i przedstawiać symulację końcowego efektu po wydruku na szkle. Technologia TECGLASS umożliwia uzyskanie dowolnego wzoru dekoracyjnego i efektu chromatycznego, który można wybrać z personalizowanej palety kolorów i bogatego wzornika gotowych rozwiązań graficznych.

 

 

2016 10 27 3

 

 

Doskonałe osiągi i certyfikaty jakości dla najnowszego profilu Multitech

 

Na polski rynek wchodzi wkrótce Multitech – innowacyjny profil dystansowy rodziny Glass Alliance. Sztywny profil dystansowy, opracowany przez laboratoria ALU-PRO i ROLLTECH, wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego specjalną przegrodą wielowarstwową, jest w stanie zagwarantować najwyższy komfort pomieszczeń mieszkalnych, przy zachowaniu najbardziej rygorystycznych wymogów ochrony środowiska naturalnego.

 

Multitech plasuje się wśród produktów tej branży o najlepszym liniowym współczynniku przenikania ciepła (psi). Dzięki szczególnej wydajności przegrody wielowarstwowej, która jest bardzo cienka, ale i wyjątkowo wytrzymała, nowy profil spełnia najbardziej rygorystyczne normy międzynarodowe, zapewniając doskonałe rezultaty pod względem odporności na przenikanie wilgoci i gazów. 

 

Profil to element o fundamentalnym znaczeniu dla szkła izolacyjnego o niskim wpływie na środowisko naturalne. Jeśli posiada bardzo niski współczynnik rozpraszania ciepła może znacząco przyczynić się do optymalizacji kosztów energii. Profil Multitech uzyskał certyfikat Passivhaus, który potwierdza jego najwyższe standardy jakościowe i funkcjonalne.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik