Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 BUDMA 22a

Alternatywa dla krajowego rzemiosła szklarskiego
Data dodania: 27.09.17

2017 3 52 1Małe zakłady szklarskie, które nie posiadają dużych powierzchni do prowadzenia działalności gospodarczej, a także przyłącza energetycznego, które pozwoliłoby na zainstalowanie krawędziarki dziewięciogłowicowej (nie mówiąc już o szlifierce dwustronnej) nie są w stanie zainwestować środków w obrabiarkę renomowanych firm europejskich, ze względów finansowych. 

 

Uwzględniając potrzeby rynku rzemiosła szklarskiego, nie tylko w Polsce, ale również w Europie, firma SZKŁOMAL, wspólnie z partnerami z Chin, zbudowała niewielką, pięciogłowicową szlifierko-polerkę do szkła, która w spełnia wymagania małych zakładów szklarskich, a przy tym jest atrakcyjna cenowo.

 

Do budowy krawędziarki użyto podzespołów z większych maszyn dziewięciogłowicowych. Jedynym elementem produkowanym pod potrzeby tego modelu są odlewy żeliwne, eliminujące drgania podczas pracy.

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż maszyna posiada tylko 5 głowic do obróbki materiału, na których zainstalowane zostały najwyższej jakości tarcze garnkowe włoskich producentów, rezultat polerowanej krawędzi szkła czy też lustra jest imponujący. Krawędziarka obrabia szkło o gr. 2-19 mm. Zmiana grubości obrabianego materiału na inną trwa ok 10 sekund.

 

 

2017 9 47 1

 

 

Innym elementem ułatwiającym pracę jest ruchoma belka wejściowa szkła, która pozwala na szybką zmianę wysokości obrabianego materiału, w zakresie 0-5 mm. Bez zmiany położeń głowic roboczych regulujemy ilość zbieranego materiału.

 

Maszyna wyróżnia sie prostą obsługą, szybką dostępnością części eksploatacyjnych oraz zamiennych, dlatego też chętnie odkupujemy maszynę po wielu latach pracy przy wymianie na większy model.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 09/2017 

 

 

 

 

 

01 chik
01 chik