Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Szprosy wiedeńskie TermoProfi dbają, aby okna były energooszczędne
Data dodania: 02.01.21

Szprosy, nazywane inaczej szczeblinami, nadają oknom wyjątkowy wygląd, niepowtarzalny charakter oraz podkreślają ich styl. Wpływają na poprawienie estetyki elewacji na zewnątrz oraz pomieszczeń wewnątrz budynku. 

 

Idealnie wpasowują się w nowoczesne budownictwo, ale mogą być także stosowane w renowacji budynków, należących do starszej architektury. W tego typu budowlach oraz w budynkach zabytkowych, sprawdzą się szczególnie szprosy konstrukcyjne.

 

2020 12 14 1 

 

Szprosy TermoProfi doskonale utrzymują ciepło wewnątrz budynku, ponieważ do ich wykonania został użyty ten sam materiał, z którego produkujemy ciepłe ramki TermoProfi. Dzięki temu, szprosy wiedeńskie wykazują o wiele lepszą izolacyjność cieplną okna, niż tradycyjne szprosy aluminiowe.

 

Wiedeńskie szprosy TermoProfi są niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem, jeśli priorytetem jest utrzymanie ciepła w budynku. Zastosowanie włókien szklanych w konstrukcji gwarantuje, że są to również najsztywniejsze i najbardziej wytrzymałe szprosy na rynku.

 

 2020 12 14 2

Szprosy wiedeńskie TermoProfi – zalety w skrócie: idealna kompatybilność z systemem ciepłych ramek TermoProfi, szeroka gama rozmiarów dostosowana do zastosowań w renowacji i nowoczesnym wzornictwie, kompletny system łączników i końcówek pozwalający na tworzenie stabilnych konstrukcji, zastosowanie włókna szklanego gwarantuje sztywność nawet dużych konstrukcji, brak metalu maksymalizuje parametry termoizolacyjne szyb.

 

 

Taka konstrukcja ułatwia ich montaż i dba o estetykę przeszklenia przez wiele lat. Szprosy wiedeńskie wyjątkowo dobrze sprawdzą się w produkcji bardzo dużych okien. W tym przypadku będą się też szczególnie dobrze prezentować. Szprosy wiedeńskie TermoProfi są unikalne w swojej konstrukcji i parametrach technicznych.

 

Dzięki opracowanej technologii produkcji i użytym kompozytom, otrzymaliśmy produkt o najniższej przewodności cieplnej, który jest odporny na niskie i wysokie temperatury, występujące w szybie zespolonej. Szprosy zawsze idealnie dopasowane do ciepłej ramki dystansowej, tworzą konstrukcję o wzorcowych parametrach termoizolacyjnych i estetycznych.

 

 2020 12 14 3

Szprosy podkreślają styl okien i nadają oknom wyjątkowy wygląd

 

 

Szprosy nie tylko w oknach
Szklane ścianki idealnie sprawdzają się w domach i biurach w stylu industrialnym jak i w restauracjach czy hotelach, aranżowanych na podobieństwo dawnych dworków. Szprosy dodają szyku i klasy nawet najzwyklejszym aranżacjom, dzięki czemu można uzyskać zupełnie nowy wygląd i charakter budynku, czy też konkretnego pomieszczenia.

 

Szczebliny pozwolą na wydzielenie osobnych przestrzeni, nie wpływając na przepływ światła, przy czym należy zwrócić uwagę na to, czy grubość listewek będzie odpowiadała wielkości okna. Przemyślany wybór szprosów spotęguje charakter wnętrza i wydobędzie z niego naturalny urok. Piękny, industrialny wygląd loftów i ścianek działkowych ze szkła, zawdzięczamy właśnie szprosom.

 2020 12 14 4

Akcesoria do szprosów TermoProfi - krzyże oraz zatyczki T-fitting zapewniaja innowacyjny sposób montażu, a dzieki temu gwarantujący łatwą i szybką obróbkę w procesie produkcyjnym

 


Cechy produktu
- Wysoka termoizolacyjność: Dzięki zastosowaniu materiałów o bardzo niskim współczynniku przewodności cieplnej, otrzymaliśmy produkt, który sprawia, że szyba okienna ma nawet o kilkadziesiąt procent lepsze parametry termoizolacyjne w porównaniu do analogicznej konstrukcji, wykonanej z użyciem tradycyjnych metalowych szprosów.

 

- Jakość i trwałość: Wykazujemy dbałość o każdy detal konstrukcji. Właściwy dobór materiałów sprawia, że szprosy TermoProfi są estetyczne i zachowują swoje parametry przez wiele lat, dzięki czemu mogą być używane w renowacji zabytków.

 

- Sztywność: Zastosowanie nanowłókien w procesie produkcji szprosów powoduje, że wysokie temperatury w szybach nie stanowią już żadnego problemu dla zachowania idealnie prostej linii. Nowoczesne, duże przeszklenia, które niegdyś były problematyczne, teraz nie są już żadnym wyzwaniem. Szprosy doskonale usztywnią duże okna, często stosowane w loftach, hotelach i restauracjach.

 

- Kompletny system akcesoriów: Dla prawidłowej budowy szyby okiennej niezwykle ważne jest, aby wszystkie elementy były kompatybilne i wykonane z materiałów o podobnych parametrach, które pozwalają na szybkie skonstruowanie odpowiedniego rozwiązania - do tego właśnie został stworzony system mocowania szprosów TermoProfi.

 

 2020 12 14 5

 (kliknij na tabelę aby ją powiekszyć)

 

 

Pozwala on na montaż akcesoriów okiennych, jakimi są szprosy, zachowując wszelką dbałość o odporność na temperatury i warunki atmosferyczne.

 

Dostępne kolory TermoProfi: RAL 9016, RAL 7035, RAL 7040, RAL 7000, RAL 8003, RAL 8014, RAL 9005


https://termoprofi.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2020
   

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec