Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia |
Data dodania: 28.02.21 | |
Wykorzystanie plotera Arizona w druku na szkle i lustrach Wysokojakościowy druk UV na szkle i lustrach to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika. Aby skuteczniej odpowiedzieć na zapotrzebowania rynku oraz dotrzeć do nowych odbiorców, firma od kilku miesięcy wykorzystuje ploter płaski Arizona od Canon. Efekty? Zjawiskowe wydruki na szkle, wykorzystywane do dekoracji wnętrz.
Szkło – niecodzienne podłoże dla plotera
Wiosną 2020 roku właściciele – obserwując aktualne trendy - zdecydowali się rozszerzyć działalność firmy o druk na szkle. Ta inwestycja stanowiła też punkt wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz częściej byli zainteresowani możliwościami wykonania nadruku na szkle. Technologię, odpowiednią do zadruku tafli szkła, ma zapewnić ploter UV Arizona 1360 GT produkcji Canon.
– Zwróciliśmy uwagę na ofertę firmy Canon głównie ze względu na powtarzające się korzystne opinie o jakości produktów tej marki – wspomina Joanna Sałatka, przedstawicielka Inter-Glass. – Dziś, po kilku miesiącach od instalacji plotera w naszej hali, mogę powiedzieć, że była to trafna decyzja. Przygotowywane projekty są trwałe, a sam proces wydruku trwa zazwyczaj kilka, kilkanaście minut – mówi.
Jak przekonuje Joanna Sałatka, firma zdecydowała się na zakup plotera Arizona, aby dotrzeć do nowych odbiorców. – Do tej pory nasze produkty kierowaliśmy głównie do przedsiębiorstw. Teraz, dzięki możliwości nadruku na szkle, możemy wyjść z naszą ofertą także do klientów indywidualnych – dodaje przedstawicielka Inter-Glass.
Plotery Arizona umożliwiają pracę z wieloma rodzajami sztywnych podłoży, takimi jak płyty drewniane, plastik, sklejki czy laminaty. W firmie Inter-Glass urządzenie ma szansę sprawdzić się w pracy ze stosunkowo rzadko wykorzystywanym podłożem. Szkło różnej grubości, o różnej fakturze powierzchni i różnorakich wykończeniach - to materiał, z którym świetnie radzi sobie wykorzystywany w Kraśniku ploter.
Jak podkreślają właściciele firmy, Arizona 1360 GT umożliwia im realizowanie pojedynczych projektów bez potrzeby uruchamiania całej linii produkcyjnej. To sprawia, że oferta cenowa staje się atrakcyjna nawet dla niewielkich zamówień. – Nadruki na szkle są coraz bardziej popularne. Wiele osób wybiera to rozwiązanie do kuchni, łazienki czy nawet do biur, ponieważ stanowi ciekawą alternatywę dla płytek ceramicznych – przekonuje Joanna Sałatka.
Przedstawicielce Inter-Glass wtóruje Rafał Osiekowicz, Marketing & Competence Manager w Canon Polska: – To dobry moment na wdrożenie wielkoformatowego plotera, bo w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor. W wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Prócz najnowszej serii ploterów Arizona warto wymienić chociażby stworzony przez Canon system tak zwanej Fabryki Tapet z drukarką Colorado na czele.
Jak podkreśla producent, model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, dostępnych w sprzedaży od 2007 roku. Trzynaście lat rynkowego doświadczenia pozwoliło dopracować serię do perfekcji. Efekty widzimy dziś w Kraśniku: Arizona 1360 GT to jeden z nielicznych dostępnych na rynku ploterów płaskich, które są w stanie pracować z powierzchnią odbijającą światło.
– Zakupiony przez Inter-Glass model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, dostępnych w sprzedaży od 2007 roku. Trzynaście lat rynkowego doświadczenia pozwoliło dopracować serię do perfekcji. Efekty widzimy dziś w Kraśniku, gdzie Arizona ma szansę wydajnie pracować z powierzchnią odbijającą światło – podsumowuje Rafał Osiekowicz
– Mam wieloletnie doświadczenie w obsłudze ploterów Arizona, także starszego typu. Przez cały czas mojej pracy nie zdarzył się ani jeden przestój spowodowany awarią urządzenia – mówi Krzysztof Chmiel, operator Arizony. I podkreśla, że sam proces wydruku trwa zaledwie chwilę, niezależnie od wielkości i rodzaju podłoża: – Pewnego razu drukowaliśmy spektakularny widok Ziemi nocą widzianej z Księżyca. Choć tafla szkła miała wielkość kilku metrów kwadratowych, a grafika zawierała wiele detali, wydruk projektu wraz z przygotowaniem zajął nie więcej niż pół godziny.
Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia
Także przedstawiciele Canon Polska podkreślają, że właściciele Inter-Glass wybrali dobry moment na wdrożenie wielkoformatowego plotera. Jak przewidują, w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor. Wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają bowiem nowoczesne rozwiązania technologiczne.
Coraz popularniejsze stają się także nietypowe aplikacje drukarskie: od wypukłego druku warstwowego po projekty przykryte taflą lodu. Tak naprawdę to ludzka wyobraźnia stanowi dziś jedyne ograniczenie. Jakie pomysły podsunie w przypadku wydruku na szkle?
Druk na szkle w firmie Inter-Glass z użyciem Canon Arizona – zobacz na filmie
kliknij na zdjęcie aby powiekszyć
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
|