Ciepłe ramki są dziś standardem i zyskują coraz większy wolumen sprzedaży na rynku |
Data dodania: 04.08.21 | ||
Niemcy i Polska stoją przed trudnymi i wyzywającymi czasami jako lokalizacje biznesowe, mówi Remigiusz Zamaro, International Key Account Manager w EDUARD KRONENBERG GmbH w Haan.
W wywiadzie wyjaśnia, dlaczego EK konsekwentnie stawia na precyzję i jakość, co wpływa na to, że ciepłe ramki do szyb zespolonych mają coraz większe udziały w rynku oraz która technologia łączenia jest bardziej nowoczesna. Fot. 1. „Ohne Key fits for all” – nowy łącznik narożny EK POLO Connect z serii HPS pasuje do różnych profili ramek dystansowych spełniających warunki/wymagania „ciepłej ramki“
Dla producentów szyb zespolonych EK ma w ofercie innowacyjne produkty - akcesoria do ciepłych ramek dystansowych. Mottem dla plastikowych narożników EK POLO Connect z serii HPS jest stwierdzenie – „Ohne Key fits for all”, ponieważbakcesoria pasują do wielu typów ramekbdystansowych oferowanych przez różnych producentów.
Ponadto, zdaniem projektanta, wyznaczają one nowy standard w zakresie bezpiecznego przetwarzania, wysokiej stabilności i unikania pęknięć, np. kruchych ramek hybrydowych z materiału SAN (styren-akrylonitryl).
Łączniki narożne z tej serii są dostępne w kolorze szarym i czarnym oraz w szerokościach pasujących do profili od 12 do 20 mm i mają liczne wypustki (lamelki) o strukturze piły. Wypustki te uszczelniają profil i kompensują konieczne tolerancje. Ich wydłużone ramiona łączące zapewniają zwiększoną nośność, szczególnie ważną przy dużych gabarytach szyb.
Te łączniki narożne umożliwiają ręczne nakładanie butylu w procesie produkcji szyby zespolonej dzięki wgłębieniom ułatwiającym umieszczenie/dozowanie uszczelniacza. W ten sposób świeży butyl może być użyty do uszczelnienia narożnego obszaru – nakłada się go i „naciąga“ wokół miejsca połączenia odcinków ramek.
Fot. 2. Nowe łączniki proste i narożne EK POLO Connect do profili CT Ultra.
Mikrolamelki łącznika służą do trwałego blokowania/ mocowania w perforacji profilu i kompensacji tolerancji. Łączniki proste mają również „pole uszczelniające“ dla jeszcze lepszego uszczelnienia połączenia ramek oraz „zębaty kształt“ końcówek mikrolamel, który służy dla mocniejszego chwytu w profilu oraz pewne centrowanie profili. Fazowane końce łączników zapewniają również łatwe łączenie profili.
W systemie EK POLO Connect dostępne są również dopasowane łączniki narożne i elastyczne do profili CT Ultra. Plastikowe łączniki narożne
zapewniają, że ramka jest bezpiecznie uszczelniona w miejscu połączenia, a nakładanie butylu (uszczelnienie pierwotne) w miejscu połączenia (obszar narożny) przebiega gładko, równomiernie i bez uskoków na sznurze/pasku butylowym.
Oprócz jakości i precyzji, EK charakteryzuje przede wszystkim duch innowacji. W tym kontekście nie można nie wspomnieć o pełnej sukcesów serii PSC dla ciepłych ramek dystansowych (Warm Edge). Równie bardzo udane było wprowadzenie na rynek serii NXT do profili z systemu szpros.
Wywiad z Remigiuszem Zamaro, menedżerem ds. kluczowych klientów na rynku polskim i kierownikiem ds. zastosowań wyrobów EK w przemyśle szklarskim okna
W jaki sposób jest to wdrażane w firmie EDUARD KRONENBERG (EK)?
Jak dokładnie to wygląda w Pana miejscu pracy?
Jaka jest recepta na przyszły sukces EK?
Poza tym niezwykle istotne jest partnerstwo w działaniu. Wymiar tego działania to elementarna część naszej odpowiedzialności korporacyjnej. Ponieważ z przewagi organizacji produkcji w chwili obecnej staną się prawdziwym atutem w przyszłości. Stwarza to przestrzeń dla nowej jakości, w której wszystkie wątki działania do siebie pasują, a firmy w łańcuchu dostaw współpracują ze sobą jako partnerzy. Jednocześnie tworzy się przestrzeń dla nowych procesów promujących wysoką jakość i doskonałość usług.
„Nasi najostrzejsi krytycy to my sami ” W EK technologia aplikacji jest w centrum wszystkich projektów w strategicznym obszarze biznesowym, jakim jest przemysł szklarski, a ściślej produkcja szyb zespolonych. Od nowych rozwiązań po ciągłą optymalizację, każdy produkt jest testowany pod kątem jego specyficznych właściwości przy użyciu różnych metod badań. Remigiusz Zamaro jest odpowiedzialny za technologię aplikacji i badania testowe, a także pracuje jako międzynarodowy menedżer ds. kluczowych klientów na rynku polskim.
© Zdjęcia: EDUARD KRONENBERG GmbH
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne |