Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Hotel Spa&Resort "Warszawa" w Augustowie
Data dodania: 07.10.09

Hotel Spa & Resort Warszawa w Augustowie to miejsce, w którym niepowtarzalna atmosfera zapewnia gościom prawdziwy wypoczynek i relaks. Oryginalny wystrój, który został stworzony w hotelu tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca.

     W nietypowych wnętrzach konieczne było również zapewnienie gościom bezpieczeństwa. W tym celu w ognioodpornych drzwiach wewnętrznych i naświetlach zastosowano przeszklenia z użyciem szkła Pilkington Pyrostop™ 30-10 o grubości 15 mm piaskowanego oraz Pilkington Pyrostop™ 60-101 o grubości 23 mm piaskowanego, które zapewniają – odpowiednio – 30- i 60-minutową izolacyjność ogniową. To ognioochronne szkło stosowane jest wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba użycia przezroczystej przegrody zapewniającej odpowiednią ochronę przed ogniem, a tym samym pozwala na bezpieczną ewakuację osób z miejsc objętych pożarem.

W wypadku pożaru szkło Pilkington Pyrostop™ chroni przed ciepłem, płomieniami, dymem i gorącymi gazami, zapewniając wytrzymałą przegrodę ogniową. Szkło spełnia bardzo precyzyjnie określone kryteria temperaturowe zdefiniowane w badaniach wykonywanych według norm europejskich, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości przezroczystość oraz dostęp naturalnego światła dziennego.

Przeszklenia wykonane ze szkła Pilkington Pyrostop™ spełniają również funkcje estetyczne – wypiaskowane na szkle motywy roślinne doskonale komponują się z wystrojem wnętrz. Dodatkową zaletą tego rodzaju szkła jest jego wysoka izolacyjność akustyczna (38-41 dB), co w obiektach typu Spa jest bardzo istotnym elementem. Ciche, spokojne pomieszczenia sprzyjają wypoczynkowi i regeneracji.

     Część wewnętrznych ścianek działowych w Spa została wykonana z ochronnego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ 9,5 o podwyższonej odporności na włamanie (klasa P4A). Ten rodzaj szkła sprawdza się w tego typu przeszkleniach, ze względu na swój bezpieczny i ochronny charakter. Po uderzeniu pozostaje nienaruszone lub pęka w sposób bezpieczny – folia znajdująca się pomiędzy szybami utrzymuje kawałki szkła w miejscu zmniejszając ryzyko zranienia. Na tym szkle został również wypiaskowany wzór roślinny, doskonale komponujący się z nowoczesną dekoracją ścian. Wykonane w ten sposób przeszklenia tworzą dyskretny nastrój w pomieszczeniach.

     Przykłady przeszkleń w Hotelu Spa w Augustowie pokazują jak wszechstronne może być zastosowanie szkła w pomieszczeniach i jak różne funkcje może ze sobą łączyć. Bariery przeciwogniowe mogą być bardzo dekoracyjne, a szklane ścianki działowe mogą tworzyć intymną atmosferę.


Jolanta Lessig
PILKINGTON
 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik