Aktualne wydanie

2022 04 okladka1

Świat Szkła 4/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-002a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

A+W Smart Companion: Inteligentne skanowanie przy użyciu smartfonu
Data dodania: 17.05.19

Czytnik kodów kreskowych ugruntował swoją pozycję nieodzownego narzędzia w przemyśle i handlu, również w branży szkła płaskiego i elementów konstrukcyjnych.

 

Od rejestracji przyjęcia towaru w magazynie, przez rejestrację stanu w produkcji, aż po potwierdzenie dostawy u klienta – dane rejestrowane są przez odczyt kodu kreskowego i przekazywane do systemów produkcyjnych i ERP.

 

Jednak skaner przemysłowy w tradycyjnej postaci to urządzenie stopniowo wycofywane z użycia.

 

Smartfon wyposażony w aplikację A+W Smart Companion, dużą moc obliczeniową i algorytmy do rejestracji obrazów graficznych może go zastąpić.

 

2019 05 34 1

 

Prościej, taniej, bardziej wydajnie
Skanowanie przy użyciu aplikacji w smartfonie jest prostsze niż przy użyciu tradycyjnych skanerów, oferuje więcej możliwości, a dodatkowo jest tańsze.

 

Pod względem technicznym smartfony są bardziej dopracowane i stabilniejsze, ponieważ produkowane są w ilościach nieporównywalnie większych niż skanery przemysłowe.

 

Z tego względu potencjał badawczo-rozwojowy dla tego produktu końcowego jest znacznie większy.

 


Inteligentny towarzysz w każdej sytuacji
Producent oprogramowania A+W Software za pośrednictwem aplikacji A+W Smart Companion wyznacza nowy kierunek rozwoju w tym obszarze. Peter Kühn, Menedżer Produktu w firmie A+W:

 

— Wykorzystanie wszechstronnych możliwości skanowania w aktualnej generacji smartfonów to już rzeczywistość.

 

Nasza aplikacja do skanowania A+W Smart Companion może spełnić wszelkie wymagania występujące w przedsiębiorstwach przetwarzających szkło płaskie i u producentów stolarki okiennej – bez wad osprzętu tradycyjnych skanerów – w całym łańcuchu dostaw.

 

Użytkownik zastępuje specjalistyczny i drogi osprzęt powszechnie znanym urządzeniem przenośnym, z którego wszyscy korzystamy każdego dnia. Dzięki temu nakład na przeszkolenie pracownika jest wyraźnie mniejszy.

 

Mobilni artyści komunikacji
Smartfony z aplikacją A+W Smart Companion to nadające się do zastosowań przemysłowych czytniki kodów kreskowych najwyższej klasy współpracujące zarówno z systemem operacyjnym iOS, jak i Android™.

 

Mają zastosowanie we wszystkich działach przedsiębiorstwa, a także poza nim, np. podczas realizacji dostawy u klienta.

 

Oprogramowanie A+W Smart Companion służy nie tylko jako czytnik kodów kreskowych, ponieważ dodatkowo pełni funkcję przenośnego terminala informacyjnego.

 

Dzięki niemu pracownicy mogą np. wyświetlić sobie lokalizację komponentów dla danego zlecenia oraz zawartość stelaży. Komunikacja staje się tym samym dwukierunkowa.

 

Nieprawidłowe księgowania na podstawie błędnej kolejności odczytu kodów kreskowych są wykluczone, ponieważ aplikacja A+W Smart Companion podpowiada użytkownikowi właściwą kolejność sekwencji rejestracji.

 

Kolejny plus: Aplikacja A+W Smart Companion może skanować kilka kodów kreskowych jednocześnie (np. w przypadku etykiet na krawędziach szyb zespolonych w jednym stelażu), co prowadzi do wyraźnej oszczędności czasu.

 

Praca staje się bardziej produktywna, a jednocześnie zmniejsza się ilość popełnianych błędów.

 

Perspektywiczny system dla inteligentnych zakładów
Aplikacja A+W Smart Companion będzie działała również na smartfonach kolejnych generacji – ze stale poszerzanym zakresem funkcji. Przyszłe wersje aplikacji będą korzystały m. in. z takich technologii, jak GPS, czy czujnik odcisku palca do logowania użytkownika.

 

Ta inteligentna aplikacja A+W jest przykładem digitalizacji połączonej z maksymalną praktyczną wartością użytkową stanowi małą cząstkę wkomponowaną w realizacje idei Przemysłu 4.0.

 

Nowy, przyjazny w obsłudze sprzęt przyspiesza rozwój nowej generacji oprogramowania, którego realizacja do niedawna w ogóle nie była możliwa.

 

Takie aplikacje, jak A+W Smart Companion, sprawiają, że procesy produkcyjne stają się szybsze, bardziej niezawodne i tańsze, co stanowi myśl przewodnią inteligentnych zakładów. 


Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.a-w.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2019
  

 

 

 

01 chik
          sec