Glaston na VITRUM |
Data dodania: 22.09.21 |
Cieszymy się, że po długiej przerwie po raz kolejny spotkamy się osobiście na tegorocznych targach VITRUM. Będzie to dla nas wszystkich świetna widziana okazja, aby nadrobić zaległości w kontaktach i podzielić się informacjami o najnowszych wydarzeniach. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi kontrahentami i dyskusję na temat ich aktualnych potrzeb, mając nadzieję na jeszcze lepszą współpracę.
Hartowanie szkła płaskiego
Cyfryzacja procesu hartowania obejmuje innowacyjne rozwiązanie, takie jak przewidywanie online fragmentacji dla każdego rodzaju szkła i wykrywanie białego zamglenia w szybach – przy użyciu aplikacji opartych na sztucznej inteligencji (AI).
Nasz nowy proces hartowania Autopilot minimalizuje potrzebę interwencji operatora i oferuje kontrolę procesu bez konieczności śledzenia parametrów przez człowieka.
Wraz z rosnącym trendem stosowania strukturalnych folii laminujących (tzw. przekładek w szkle laminowanym) wprowadziliśmy nową technologię kontroli konwekcji do laminowania szkła płaskiego, która oferuje znacznie szerszą przestrzeń operacyjną nawet przy złożonych/skomplikowanych laminatach.
Ściernice garnkowe indywidualnie dostosowują się do różnych geometrii formatek szklanych o krawędziach prostych lub krzywoliniowych. Technologia Glaston wykorzystująca ściernice garnkowe ma 5-10 razy dłuższą żywotność niż inne systemy.
Zaawansowana technologia obróbki szkła architektonicznego z wykorzystaniem ramek dystansowych TPS® (Thermo Plastic Spacer) firmy Glaston zapewnia przetwórcom produkty końcowe spełniające najtrudniejsze wymagania dotyczące „ciepłej krawędzi”. Szyby zespolone wykonane z ramką dystansową TPS® poprawiają efektywność energetyczną budynków, zwiększają trwałość i obniżają koszty energii.
Dużą zaletą TPS® jest elastyczność produkcji. Bezpośrednie nałożenie termoplastycznej ramki/przekładki dystansowej na taflę szkła znacznie upraszcza procesy dla producentów szyb zespolonych.
Cały asortyment produkcyjny może być wytwarzany na jednej linii przy użyciu różnych linii produkcyjnych TPS® IG – od indywidualnie konfigurowalnych rozwiązań, poprzez „szybkie rozwiązania systemowe” z najkrótszymi czasami cyklu produkcyjnego, po rozwiązania do produkcji szyb o maksymalnych wymiarach – dla rozmiarów szkła do 9 m długości.
Z kolei nowa generacja maszyn do obróbki szyb samochodowych CHAMP Evo jest wyposażona w dwie optymalizacji dla większej precyzji i bardziej dynamicznych ruchów głowicy szlifującej – napęd liniowy zamiast wrzeciona w szlifierce i stół roboczy o strukturze plastra miodu.
Ta nowa technologia aktywnej konwekcji do obróbki cieplnej szkła samochodowego poprawia przetwarzanie szkła powlekanego, drukowanego i złożonego oraz umożliwia szybsze nagrzewanie.
Nowy piec do gięcia szkła Matrix Evo jest dostępny w różnych konfiguracjach zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i wydajność – ma to na celu skrócenie czasu cyklu produkcyjnego. Nasz nowy system gięcia i hartowania HTBS z najgęstszą na rynku matrycą kontrolną spełnia najwyższe standardy jakości giętego szkła hartowanego.
Aplikacja Glaston Siru – najbardziej zaawansowane rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji do analizy fragmentacji szkła poddanego obróbce cieplnej.
Virtual Engineer (Wirtualny Inżynier) – rozwiązanie oparte na rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality), które umożliwia samodzielne wykonywanie prac serwisowych lub instalację części zamiennych – pod okiem zdalnych ekspertów dostępnych „na żywo”.
Wszystkie nasze usługi cyfrowe są łatwo dostępne za pośrednictwem MyGlaston, platformy zapewniającej, w jednym miejscu, dostęp do wszystkiego, co dotyczy Glaston. Obejmuje ona dostęp do informacji o istniejących maszynach, nowych i trwających projektach, zleceniach serwisowych, częściach zamiennych i wielu innych elementach.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
|