Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Pionowe centrum obróbcze CMS YPSOS
Data dodania: 22.09.21

YPSOS jest najnowszym pionowym centrum obróbczym do szkła float oraz szkła laminowanego, opracowanym dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w dziedzinie maszyn obróbczych. Projekt centrum obróbczego YPSOS został zaplanowany tak, aby uzyskać jak najwyższą niezawodność w kategorii pionowych maszyn CN.

 

 

2021 09 32 1

 

Nowe oprogramowanie ma czytelny interfejs, jest łatwe w obsłudze i bardziej intuicyjne niż kiedykolwiek. W zależności od wybranej konfiguracji, YPSOS może wykonywać operacje zatępiania, szlifowania i polerowania, frezowania oraz wiercenia. Maszyna łączy precyzję i jakość z zaletami produktywności i wszechstronności typowymi dla obróbki pionowej.

 

2021 09 32 2

 

Dostępna jest w trzech standardowych rozmiarach. Umożliwia obróbkę małych i dużych płyt o maksymalnych wymiarach do 6000 x 3300 mm (większe wymiary dostępne są na zamówienie).

 

Może być używana jako samodzielna maszyna, w linii z wiertarką/frezarką lub wewnątrz linii do produkcji szyb zespolonych.

 

CNC YPSOS może zostać wyposażone w drugie wrzeciono, zdolne do wykonywania operacji takich, jak zatępianie, szlifowanie i polerowanie. Druga głowica może być doposażona w obrotowy magazyn narzędziowy.

 

2021 09 32 3

 

Maszyna daje możliwość zainstalowania do dwóch magazynów obrotowych, w których mieszczą się oprawki narzędziowe ISO40. Każdy magazynek ma 13 stanowisk i w każdej oprawce można umieścić narzędzie o grubości do 50 mm. Istnieje również możliwość zainstalowania narzędzi wieloprofilowych, takich jak frezy i profile łączone.

 

Projektanci CMS zoptymalizowali układ i rozmiar ssawek, aby umożliwić wyjątkową przyczepność: od najmniejszych elementów (420 mm x 270 mm) do większych (maksymalne wymiary w zależności od wybranego rozmiaru).

 

2021 09 32 4

 

Ponadto, ruchy każdej pojedynczej ssawki charakteryzują się doskonałą gładkością i wysoką sztywnością. Ochrona przed wodą i resztkami szkła jest zagwarantowana dzięki zastosowaniu odpowiednio mieszków z materiału polimerowego oraz osłon prowadnic wykonanych z aluminium lub stali nierdzewnej.

 

YPSOS może być wyposażony w automatyczny system odczytu dla trzech wymiarów tafli szkła (długość, wysokość, grubość). System samoczynnie wykrywa błędy w prostoliniowości boków płyt – oraz odchyłki prostokątności (do maksymalnie +/- 5 mm), dopasowując obróbkę do nowej geometrii szkła.

 

System pomiarowy wyposażony został w precyzyjny i niezawodny napęd zębatkowy i umieszczony jest tak, aby nie miał kontaktu z wodą.

 

2021 09 32 5

 

Tylne wrzeciono wiertarskie przeznaczone jest do wiercenia w szkle i może dotrzeć do dowolnego obszaru płyty bez żadnych ograniczeń.

 

Wiertarka umożliwia stosowanie wierteł rdzeniowych do 50 mm średnicy.

 

Jest również wyposażona w system chłodzenia bezpośrednio zintegrowany z systemem docisku szkła.

 

Maszyna może być wyposażona w maksymalnie 3 tylne magazyny narzędziowe do wiertarki, każdy z maksymalną pojemnością 6 stożków ISO20 (łącznie 18 stożków).

 

Inżynierowie CMS stworzyli oprogramowanie SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition), które pozwala na monitorowanie i nadzór nad głównymi elementami maszyny poprzez podgląd wszystkich części.

 

Operator projektujący cykl produkcyjny musi tyko wybrać które procesy są niezbędne, a YPSOS zadba o to, by znaleźć odpowiednie narzędzie (o ile zostało zainstalowane).

 

W przeciwnym razie YPSOS poinformuje użytkownika o tym, że narzędzie nie
zostało załadowane lub że nie ma ono wystarczającej żywotności.

 

2021 09 32 6

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2021  

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec