Czytaj także -

Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 LiSEC SS Konfig 480x120

et-swiat-szkla-480x120-02

 

 Online Banner480100 px

 

 partnerzy medialni baner

 

Nowa pianka montażowa PUR – przyjazna dla otoczenia, uboga w wolne izocyjaniany.
Data dodania: 29.06.22

ISO-Chemie prezentuje nową, przyjazną dla otoczenia piankę poliuretanową 1K w sprayu o niskiej formule monomerowej. ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” jest szczególnie przyjazna dla zdrowia ze względu na bardzo niską zawartość wolnych izocyjanianów. Dlatego można ją bez obaw stosować nawet bez wcześniejszego przeszkolenia

 

 2022 06 15 1

ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” jest bardzo przyjazny dla użytkownika i zdrowy dla otoczenia. © 2022 ISO-Chemie GmbH

 


Przyjazna w przetwarzaniu
Dzięki zawartości wolnych izocyjanianów poniżej 0,1%, nowy produkt z serii zrównoważonego rozwoju „BLUE LINE” firmy ISO-Chemie stanowi interesującą alternatywę dla konwencjonalnych pianek montażowych PUR.

 

Zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie chemikaliów „REACH” użytkownicy pianek montażowych PUR o zawartości wolnych izocyjanianów powyżej 0,1% będą musieli od 24 sierpnia 2023 r. przejść szkolenie w zakresie bezpiecznego stosowania przemysłowego lub handlowego. Piana ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” nie będzie podlegała temu obowiązkowi ze względu na jej przyjazny skład.

 


Zdrowy mikroklimat pomieszczeń
ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” zgodnie z kryteriami EMICODE® została zakwalifikowana przez Stowarzyszenie Gemeinschaft Emissionskontrollierte Verlegewerkstoffe, Klebstoffe und Bauprodukte e.V. (GEV) do klasy Premium poprzez wyróżnienie znakiem EC1PLUS, jako „bardzo niskoemisyjny”.

 

Konsumenci, rzemieślnicy i architekci mają zatem gwarancję, że produkty te zapewniają możliwie największe bezpieczeństwo w zakresie czystości powietrza w pomieszczeniu i zapewniają maksymalną ochronę zdrowia, a także są przyjazne dla środowiska. Pozytywnym akcentem jest również fakt, że ten zrównoważony produkt nie zawiera żadnych chlorowanych parafin, halogenów ani plastyfikatorów, które są szkodliwe dla zdrowia I otoczenia.

 

Ponadto przyjazna dla środowiska i zdrowia pianka budowlana spełnia standardy jakości od 1 do 4 DGNB Towarzystwa „Deutschen Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen“.

 


Uniwersalne zastosowanie
Za pomocą nowej pianki do montażu o strukturze zamknięto-komórkowej możemy w sposób zrównoważony izolować fugi połączeniowe i wolne przestrzenie w oknach, drzwiach i skrzynkach roletowych.

 

Dzięki doskonałym właściwościom technicznym pianka PUR doskonale nadaje się również do wypełniania termoizolacyjnego i dźwiękochłonnego oraz izolacji połączeń i wolnych przestrzeni w przypadku wykończeń dachowych i izolacji dachów. Jest przyczepna do prawie wszystkich podłoży budowlanych, takich jak beton, mur, tynk, kamień (np. piaskowiec), cegła, drewno, metal (chroniony przed korozją) i tworzywa sztuczne


Po utwardzeniu piankę można skutecznie tynkować, malować lub zaklejać. Dzięki temu oszczędzając czas możemy łatwo uszczelniać wiele mniejszych nierówności lub uszkodzeń w murze, wykuć na rury instalacyjne i inne puste przestrzenie. Zużyte puszki można bezpłatnie poddać recyclingowi za pośrednictwem systemu P.D.R.


Jednoskładnikowa, samorozprężająca się pianka poliuretanowa nie podlega rdzewieniu i wykazuje wysoką odporność na wilgoć i starzenie, a także ma bardzo drobną strukturę komórkową.


Kolejną ważną zaletą jest fakt, że ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” ma stałą konsystencję, dzięki czemu nie opada po zastosowaniu. Wykazuje również doskonałą stabilność kształtu. Oznacza to brak utraty objętości i brak rozciągania po zakończeniu utwardzania.


Pianka jest przebadana zgodnie z wytycznymi FEICA, spełnia wymagania ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz zasady RAL „Leitfaden zur Montage” (Wytyczne do montażu). Jako dowód długoterminowej jakości, ISO-Chemie udziela na produkt 10-letniej gwarancji w zastosowaniu.

 


Pistolet dozujący i środek czyszczący
W celu wydajnego nakładania pianki PUR, ISO-Chemie oferuje wysokiej jakości pistolet dozujący powleczony warstwą antyprzylepną. ISO-TOP GUN jest wyposażony w 4-krotne uszczelnienie i szczególnie prostą regulację igły dozującej z funkcją odcięcia końcowego. Gumowany uchwyt i spust zapewniają pewny chwyt i optymalną obsługę.


W celu prostego, profesjonalnego czyszczenia wewnętrznego pistoletów piankowych PUR zalecany jest ISO-TOP CLEANEX. Środek czyszczący może być również stosowany do całkowitego usuwania świeżych, jeszcze wilgotnych, nieutwardzonych zanieczyszczeń PUR na różnych powierzchniach metalowych, plastikowych i drewnianych.


Więcej informacji na temat ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” i akcesoriów znajdą Państwo na stronie www.iso-chemie.pl/thermfoam-blue-line 

 

2021 07 22 5

 

 2022 05 04 1a

 (kliknij na zdjęcie aby je powiększyć)

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 6/2022

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec