Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Fensterbau Frontale 2016: HEROAL umożliwia dostęp wszystkim
Data dodania: 19.04.16

HEROAL, w odpowiedzi na zmiany demograficzne, proponuje funkcjonalne i wizualnie atrakcyjne połączenie w jeden system drzwi i odpływu.

 

W celu ułatwienia dostępu dla wszystkich, zaprojektowano progi drzwiowe HEROAL D 72, które niwelują barierę architektoniczna prawie do zera. Ważnym elementem tego rozwiązania jest innowacyjny system drenażu Heroal DS.

 

 

Dostępność, bez barier

 

Dostępne wejścia są ważnym krokiem w kierunku integracji, nie tylko dla budynków użyteczności publicznej. Podobno nawet małe różnice poziomów mogą stać się dużą przeszkodą dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób niepełnosprawnych. 

 

Dotyczy to oczywiście zarówno firm, jak i domów prywatnych. Aby ułatwić codzienne życie tak wielu ludziom, jak to możliwe, HEROAL opracował dostępne rozwiązanie dla systemu drzwiowego HEROAL 72.

 

System jest zaprojektowany tak, aby umożliwić połączenie innowacyjnego progu z „zerową barierą” i innych dostępnych progów o wysokości 0-20 mm (DIN 18040).

 

Rozwiązanie jest przeznaczone do drzwi o wysokość do 3 m i może spełniać wszystkie indywidualne wymagania. Producent zapewnia sprawne działanie przez dziesiątki lat, co pokazują badania składające się z 1 000 000 cykli otwierania i zamykania drzwi.

 

 

2016 4 14 1

HEROAL D 72 z zerowej barierą i z systemem drenażowym. Tylko woda pozostaje na zewnątrz: w celu ułatwienia dostępu dla każdego, progi drzwiowe HEROAL 7D 2 zapewniają dostępność systemu i faktycznie bariera architektoniczna jest sprowadzana do zera.

 

 

Tylko woda pozostaje na zewnątrz

 

Aby uzyskać próg nie tworzący bariery dla osób niepełnosprawnych, a jednocześnie nie pozwalający na wnikanie wody i wilgoci do wnętrza, HEROAL opracował system odwadniania HEROAL DS instalowany przed drzwiami zewnętrznymi.

 

Pod pokrywą ze stali nierdzewnej wysokiej jakości schowany jest liniowy system odwadniania powierzchni, który usuwa do 200 litrów wody na metr długości. 

 

Próg drzwiowy HEROAL D 72 z „zerową barierą” może współpracować z drzwiami otwieranymi do wewnątrz lub na zewnątrz. Opadająca dolna uszczelka drzwi w połączeniu z progiem drzwi zapewnia optymalną szczelność.

 

System odwodnienia HEROAL DS jest zgodny nie tylko z progiem HEROAL D 72 domów jednorodzinnych i budynków, ale także z systemem HEROAL 72 do okien balkonowych i HEROAL S 77 SL do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych, zapewniajacych dobrą dostępność w całym budynku.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2016

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik