Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

GPD Turcja 2018
Data dodania: 08.05.18

Jedno z wiodących wydarzeń w globalnym przemyśle szklarskim, Glass Performance Days, tej wiosny odbyło się po raz czwarty w Stambule. Impreza była sponsorowana przez Sisecam, Dow Corning, Kuraray, Glaston i Tuyap.

 

GPD to konferencja, która łączy w sobie tematykę najnowszych osiągnięć i praktycznych innowacji z zakresu przemysłu szklarskiego, w tym: produkcję, wiedzę biznesową i techniczną. Konferencja odbywała się w ramach targów okien, drzwi i szkła Eurasia 2018. Program przyciągnął ponad 200 uczestników. 

 

 

2018 04 9 1

 

2018 04 9 2

 

2018 04 9 3

 

2018 04 9 4

 

 

Globalne korzyści technologii szklanej

 

Jednym z ciekawszych tematów konferencji było nowe lotnisko w Stambule, które będzie największym portem lotniczym w Europie. Głównym dostawcą szkła w tym projekcie był Sisecam wraz z firmami partnerskimi.

 

W swojej prezentacji Sisecam przedstawił różne etapy tego ogromnego projektu i układów konstrukcyjnych, których wymagał, a także wymienił wszystkie firmy partnerskie, które uczestniczyły w tym programie, przetwarzając i instalujac wszystkie elementy szklane potrzebne w projekcie.

 

Pierwszy dzień dwudniowej konferencji omawiał różne zastosowania szkła. Praktyczne aspekty jakości, obróbki i montażu szkła zostały przedstawione w drugim dniu. Głównym mówcą drugiego dnia był jeden z najwybitniejszych architektów na świecie, prof. Ian Richie, prawdziwy specjalista od architektury i designu. Wariacje konstrukcyjne szkła w różnych projektach przedstawił dr Giennadij Vasilchenko-Malishev z firmy Malishev Engineers.

 

 

Nauka wprowadzona w życie

 

Nowa funkcja GPD, Step Change – Kącik Innowacji, zapewnił start-up’om, uniwersytetom, instytutom badawczym i wybranym firmom możliwość zaprezentowania krótkich prezentacji i zaprezentowania swoich najnowszych innowacji.

 

Celem wydarzenia było przyspieszenie rozwoju przemysłu szklarskiego poprzez pomoc nowym technologiom i innowacjom w wejściu na rynek, a tym samym poprawę konkurencyjności wyrobów szklanych w stosunku do innych materiałów.

 

Materiały związane z konferencją zostały opublikowane i można je pobrać bezpłatnie pod adresem https://www.gii.fi/materials/gpd-turkey-istanbul-2018/.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2018

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
01 chik