Automatyzacja to nowa koncepcja charakteryzująca firmy Intermac i Movetro na targach GLASSTEC 2018: ewoluujące działania, produkty i usługi, które przejawiają się w najnowocześniejszych rozwiązaniach, robotyce opartej na współpracy i pełnej gamie systemów do transportu i magazynowania tafli szklanych, umożliwiając tworzenie linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb klienta i dostarczanych w wersji „pod klucz”

 

2018 12 9 1

 


W showroomie o powierzchni ponad 1000 m2 publiczność GLASSTEC była w stanie poznać z pierwszej ręki możliwości technologiczne dzięki maszynom, liniom produktowym i doskonale funkcjonującym, zintegrowanym narzędziom technologicznym. W taki sposób Intermac jest w stanie budować cyfrowe, zautomatyzowane i połączone ze sobą fabryki.

 


— Dla naszej firmy GLASSTEC jest przełomowym wydarzeniem i punktem odniesienia w międzynarodowym przemyśle szklarskim, w który inwestujemy w dużym stopniu; jest to międzynarodowa ekspozycja o wielkim znaczeniu i daje nam szansę pokazania, w jaki sposób rozwijana przez nas technologia może zwiększyć konkurencyjność naszych klientów — mówi Franco Angelotti, dyrektor sprzedaży Intermac.

 

2018 12 9 2

 


Innowacje produktowe

 

Master One zintegrowana z Master Loader
Master One to nowe, 3-osiowe centrum obróbcze, przeznaczone do obróbki szkła. Jest w stanie wykonywać wszystkie operacje obróbki bez żadnych kompromisów w zakresie wydajności.

 

To centrum obróbkowe, o prostej konstrukcji i pełnej funkcjonalności, jest odpowiednie dla każdego rodzaju klientów, od najlepszych ekspertów po rzemieślników.

 

Prezentacja na GLASSTEC pokazuje doskonałą integrację centrum obróbczego Master One z robotem załadowczym Master Loader, osiągając wszechstronność, wydajność i wysoki zwrot z inwestycji, oraz podejście zgodne z filozofią Industry 4.0.

 

2018 12 9 3

 

Genius CT-Plus. Dwa razy technologia w jednej maszynie
Genius CT-Plus był prezentowany na targach w wersji Comby, wraz z laminowanym stołem LM-A, zdolnym do automatycznego zarządzania grubością szkła do 88,12 i 1010,4 w trybie wspomaganym, dla bardziej wymagających klientów, umożliwiającym innowacyjne cięcie i łamanie kształtów do 44,2.


Dzięki nowatorskiemu patentowi Intermac, Comby Plus jest idealnym rozwiązaniem dla klientów którzy chcą uzyskać maksymalną wydajność przy zachowaniu minimalnych rozmiarów.

 

2018 12 9 4

 

Elastyczna integracja
Odwiedzający GLASSTEC mogli doświadczyć najnowocześniejszych innowacji technologicznych, które charakteryzują Intermac i narzędzi testowych, które pomagają klientom uzyskać większą wartość z maszyn.

 

Pierwszą i najważniejszą z nich jest SOPHIA, platforma cyfrowa, która zapewnia użytkownikom dostęp do większej ilości informacji o maszynie i inicjuje konkretne działania w celu optymalizacji wydajności i monitorowania jakości wykonanych prac, przewidywania przyczyn usterek i dostarczania jasnych rozwiązań w celu usunięcia wszelkich anomalii.

 

Dane gromadzone i analizowane za pomocą sztucznej inteligencji są przekształcane w użyteczne dane, które pomagają zoptymalizować produkcję klientów i jakość produktu, zapewniając niezwykle cenne możliwości rozwoju. Informacje te stanowią również narzędzie do zapobiegania problemom, które mogły by spowodować szkody w produkcji.


Wraz z SOPHIA, połączenie i integracja operatora i maszyny jest dodatkowo wzmacniane przez nowy ICAM-Supervisor, moduł I-Cam, który może bezproblemowo komunikować się z zewnętrznym oprogramowaniem, które może automatycznie generować programy obróbki.


intermac.com

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2018

  • Logo - alu
  • Logo aw
  • Logo - fenzi
  • Logo - glass serwis
  • Logo - lisec
  • Logo - mc diam
  • Logo - polflam
  • Logo - saint gobain
  • Logo termo
  • Logo - swiss
  • Logo - guardian
  • Logo - forel
  • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.