Newsletter

Login FormCzytaj także -

Aktualne wydanie

2017 3 okładka

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 2aEDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK

EDG Swiat Szkla Skyscraper 160x600 BAU OK 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

 

 

baner mochnik colorimo 750X100

 

Tylko szkło laminowane jest bezpieczne
Data dodania: 19.03.17

Szkło jest bardzo popularnym materiałem w budownictwie. Nowoczesny design otwartych przestrzeni, jasne pomieszczenia z dziennym światłem, minimalistyczna estetyka powodują, że architekci i projektanci wnętrz coraz częściej sięgają po rozwiązania z użyciem szkła nie tylko jako dekoracji, ale także jako uzupełnień elementów konstrukcji.

 

Tak się dzieje w przypadku przeszkleń ścian działowych, szklanych balustrad czy choćby ciekawie zaprojektowanych wind. Od kilku dziesięcioleci da się zaobserwować, że szkło stopniowo zwiększa swój udział w poszczególnych projektach. Zapewne w najbliższym czasie się to nie zmieni, realia rynkowe pokazują, że szklane domy to nasza budowlana przyszłość.

 

 

2017 3 51 1

 

 

Szkło laminowane to bezpieczne rozwiązania dla budownictwa

 

W przypadku szkła niezmiernie ważnym aspektem jego stosowania jest bezpieczeństwo. Żaden projektant, budowlaniec, inwestor nie będzie wykorzystywać rozwiązań, które nie gwarantują odpowiedniego poziomu ochrony zdrowia i życia ludzkiego. Dotychczasowe użycie pojedynczych hartowanych tafli szkła, stosowane np. w balustradach odeszło do lamusa, ponieważ takie rozwiązanie nie jest bezpieczne. 

 

W przypadku pęknięcia takiej tafli szkło hartowane, co prawda, nie zrani człowieka (rozpadnie się w tysiące drobnych kawałków!) ale i nie spełni swej roli jako barierka. Gwarancję bezpieczeństwa w takiej sytuacji daje tylko szkło laminowane – zespolone szklane tafle, które w razie pęknięcia nie rozpadną się, lecz pozostaną razem, a w efekcie właściwie ochronią ludzi którzy w tym momencie przebywają na antresoli czy korzystają ze schodów. 

 

 

2017 3 51 2

 

 

Profesjonalne piece do laminowania szkła

 

W firmie DEGLASS, której pracownicy od kilkunastu lat zajmują się szkłem, można nabyć specjalistyczne piece do laminowania, dzięki którym można produkować całą gamę różnych, szklanych produktów z grafiką, m.in. popularne panele kuchenne, fronty meblowe do szaf, drzwi wewnętrzne, ścianki działowe, balustrady, windy i kabiny prysznicowe.

 

Piece DEGLASS to jedna z najniższych na rynku cen, ale i innowacyjna technologia. Dzięki zastosowaniu automatyki i magazynu półkowego dla wózków piece potrzebują stosunkowo niedużej przestrzeni produkcyjnej, mają także dużą wydajność. Automatyczne wychładzanie wsadu w końcowej fazie procesu laminowania także zwiększa ekonomię produkcji.

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 03/2017

 

 

 

 

01 chik