Aktualne wydanie

2022 06 okladka1

Świat Szkła 6/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Jak naprawić torbę?
Data dodania: 16.01.22

 Oderwana klamra po spacerze w parku, pęknięty pasek po wyjściu z komunikacji miejskiej lub zbyt wiele zakupów włożonych na raz - ze względu na delikatną fakturę, materiał toreb narażony jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

 

20220101Bostik FIX GLUE ZEL

 

Łaskawy dla nich nie jest także i czas, powodując powolne niszczenie ulubionych dodatków. Jednak czy wszystkie te uszkodzenia muszą skazywać nasze torby na wyrzucenie? O tym, jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem opowiada Ewa Tacka z firmy Bostik.

 


Codzienne użytkowanie toreb naraża je w perspektywie upływu czasu na różnego rodzaju usterki. Są one związane najczęściej z niefortunnymi wypadkami, powodującymi rozerwania oraz utratę drobnych elementów do niej przyczepionych. Jak zatem naprawić przetartą skórzaną torebkę, dokleić urwane ucho od kuferka lub ponownie przymocować oderwany zamek od aktówki?

 

Jak podpowiada Ewa Tacka z firmy Bostik, wiodącego na świecie specjalisty w zakresie klejenia, domowym sposobem na naprawę uszkodzonej torby jest użycie kleju Bostik Fix&Glue Żel, dzięki któremu trwale złączymy oderwany zamek z torbą, niezależnie od jej materiału i faktury:

 

– W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić przedmiot, który chcemy skleić. Na przeznaczonej do klejenia powierzchni nie powinno być żadnych zabrudzeń. Po dokładnym oczyszczeniu, nakładamy klej na tył oderwanego zamka, następnie przykładamy i dociskamy go do torby. Choć Bostik Fix&Glue Żel jest efektywny już po zaledwie paru sekundach, warto dodatkowo poczekać około minuty, aby mieć pewność, że nastąpiło jego optymalne wiązanie.

 


Nowe życie torby w kilka sekund
Fix&Glue Żel od Bostik to wielozadaniowy klej, łączący aż 99,97% materiałów - od tkanin i skóry, po płótna. Zapewnia dokładne sklejenie oderwanych elementów, umożliwiając łatwą i szybką naprawę ulubionej torby. Jest on odporny na trudne warunki atmosferyczne oraz uderzenia, doskonale sprawdzając się w przypadku materiałów narażonych na wilgoć oraz wysokie temperatury.

 

Klej możemy stosować między innymi do plastiku, drewna, papieru, porcelany, metalu oraz szkła, jak i do skór, gumy, różnego rodzaju tkanin, ceramiki czy kamienia, wyjątek dla skuteczności kleju stanowią poliolefiny oraz silikony.

 

20220101Bostik FIBostik jak skleic torbe

 

20220101Bostik FIBostik jak skleic torbe 2

 

Łatwy w stosowaniu Bostik Fix&Glue Żel to niezbędny element w domowej skrzynce z narzędziami. Formuła żelu zapewnia doskonałe klejenie zarówno gładkich powierzchni pionowych, jak i porowatych, dbając o precyzyjną aplikację dzięki niezasychającej dyszy. Pozbawiony rozpuszczalnika oraz składników powodujących podrażnienia, gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Zapewnia również szybkie i supermocne klejenie przedmiotów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii klejów szybkoschnących.

 

Klej Bostik Fix&Glue Żel natychmiastowo łączy ze sobą przedmioty, dając im nowe życie. Bezpieczny i łatwy w użyciu naprawia wszelkie usterki, niezależnie od materiału oraz jego struktury. Sprawdza się zarówno przy naprawach drobnych elementów, jak i naszych ulubionych toreb, umożliwiając dalsze ich codzienne użytkowanie.