Image 

 

Technologia dla każdego

Do tej pory technologia cięcia wodą kojarzyła się z kosmiczną inżynierią i potrzebą posiadania bardzo zaawansowanej wiedzy na ten temat. Teraz, dzięki MAXIEM, wystarczy zaledwie znajomość obsługi zwykłego komputera. A to potrafi niemal każdy z nas. Oznacza to, że każda, nawet niewielka firma produkcyjna, może teraz wykorzystać maszynę do cięcia wodą w swojej działalności.

 

Omax Corporation była pierwszym producentem maszyn do cięcia wodą, który wprowadził sterownik oparty o PC i pozostaje nadal jedyną korporacją, która posiada patent na metodologię sterowania. Niezawodne oprogramowanie CAD/CAM i systemu sterowania sprawia, że centrum obróbcze JetMachining® OMAX-a jest tak łatwe w użyciu, jak jest precyzyjne.

 

- Zaprojektowany konkretnie do obróbki abradżetem, każdy z naszych modułów oprogramowania jest oparty o środowisko Windows. Charakteryzuje się menu opartym na ikonach z jasnymi, konkretnymi opcjami. Ponadto prawie na każdym kroku dostępna jest pomoc. Jako, że niepotrzebne jest uprzednie doświadczenie w zakresie programowania, nawet początkującym operatorom niezwykle łatwo jest osiągnąć w krótkim czasie eksperckie rezultaty cięcia tą maszyną – wyjaśnia Remigiusz Filipiak, prezes spółki Maxiem WaterJets w Elblągu, dystrybutor urządzenia w Polsce.

 

MAXIEM jest wyposażone w rewelacyjny program Layout. Pozwala on narysować część, którą chce się wykonać. Ten w pełni funkcjonalny program CAD został stworzony przez OMAX i przeznaczony jest do współpracy z centrum JetMachining. Za pomocą programu Layout można tworzyć rysunki części na trzy główne sposoby: rysowanie części za pomocą narzędzi do rysowania, importowanie rysunku z innego programu CAD (Layout jest zgodny ze standardowym formatem rysunku DXF oraz wieloma różnymi innymi formatami).Jeżeli więc klient daje plik DXF, można go szybko i łatwo otworzyć w programie Layout, zoptymalizować do obróbki abradżetem i stworzyć ścieżkę narzędziową. Trzecim sposobem jest kopiowanie rysunku lub fotografii -  Layout pozwala bowiem wyświetlić mapę bitów lub fotografię, które można następnie skopiować za pomocą narzędzi do rysowania.

 

To niewyobrażalne, ale proszę sobie wyobrazić, że nawet jeżeli klient daje papierową chusteczkę z częścią na niej narysowaną, można wykonać tę część za pomocą MAXIEM!

 

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Jeśli nie możecie sprecyzować, czy w Waszej nowej firmie będziecie ciąć elementy z kamienia, metalu lub drewna, to MAXIEM jest właśnie dla Was!  Jedno urządzenie MAXIEM WATERJET zaspokaja wymagania użytkowników w zakresie cięcia płaskich elementów ze wszystkich materiałów – kamienia, stali, szkła, drewna czy plastiku, bezpośrednio z plików CAD i DXF.Materiały ultratwarde, odbłyskowe czy kruche także nie stanowią żadnego problemu dla tego urządzenia. Jedna dysza jest używana do obróbki wszystkich różnorodnych typów materiałów oraz kształtów. Oszczędza się w ten sposób czas oraz pieniądze na różne narzędzia stosowane w obróbce.

 

Nie musicie się więc teraz ograniczać tylko do jednej branży! Możecie równocześnie świadczyć usługi dla zakładów kamieniarskich, stolarskich, warsztatów samochodowych, producentów mebli czy branży szklarskiej.

 

Dlaczego warto ciąć wodą?
Warto dodać, że maszyny do cięcia strumieniem materiału ściernego, czyli tzw. „abradżety”, przez długi okres uważane były za narzędzie dla wyszkolonych ekspertów. Zmieniły się one jednak radykalnie w ostatnich kilku latach. Nowe technologie spowodowały, że niemal każdy warsztat mechaniczny czy zakład wytwórczy może sobie pozwolić na kupno, a następnie użytkowanie z zyskiem precyzyjnego systemu do skrawania strumieniem materiału ściernego - i to mając niewielkie wcześniejsze doświadczenie, lub wcale jego nie mając. Firma OMAX zrewolucjonizowała przemysł, oferując pierwszy naprawdę dostępny system, by pogodzić możliwości strumienia materiału ściernego z rezultatami o stałej precyzji.Urządzenie do cięcia wodą nadaje się do wielu różnorodnych materiałów, poczynając od metali, do ceramiki, kompozytów, szkła, a nawet marmuru czy granitu. Wykończenie zapewnione przez maszynę MAXIEM jest gładkie, jak przy piaskowaniu. Nie ma ostrych krawędzi, zadziorów, poszarpanych brzegów. Ponieważ abradżety używają wody oraz ścierniwa, materiał nie jest znacząco rozgrzewany w procesie skrawania.Czyni to te urządzenie idealnym do materiałów, które ciepło deformuje lub wpływa na nie w jakiś inny sposób - takich jak np. tytan. Nasz waterjet używa do skrawania wody oraz garnetu. Garnet jest obojętnym kamieniem szlachetnym, który można spuścić do ścieków miejskich. Podczas obróbki nie są wytwarzane żadne trujące wyziewy. Podczas pracy na maszynie MAXIEM nie ma potrzeby zmiany narzędzi. To wszystko powoduje, że cięcie wodą jest bardziej precyzyjne niż np. cięcie laserem.Masz inne maszyny? MAXIEM jest uzupełni
Co, jeśli już masz inne urządzenia do cięcia i uważasz, że nowe, kolejne nie jest Ci potrzebne. Pomyśl jednak, że teraz ta jednak maszyna może zastąpić spokojnie kilka innych urządzeń. Do tego jej nowoczesna technologia, doskonałe, precyzyjne cięcie spowodują, że Twoja firma stanie się nowatorska i konkurencyjna w stosunku do innych tego typu przedsiębiorstw, a Ty poszerzysz znacząco bazę swoich klientów. Do tego MAXIEM pozwoli Ci na spore oszczędności na energii elektrycznej i użytkowanym materiale. MAXIEM po prostu się opłaca.Maszyna MAXIEM może też współpracować z innymi obrabiarkami, by wykorzystać unikalne możliwości jednych i drugich maszyn. Przykładem może tu być wstępne wykrojenie części gniazdowanych - aby zminimalizować zużycie materiału - a wtedy wykonanie końcowej obróbki na frezarce, polerce czy obrabiarce wielooperacyjnej.Do tego MAXIEM zapewnia Ci tak prostą obsługę urządzenia do cięcia wodą, jakiego nie zapewni żadna inna maszyna.

 

więcej informacji: www.maxiem.plwww.omax.pl

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.