Saint-Gobain – innowacyjny producent zrównoważonych rozwiązań dla rynku budowlanego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech Polska.

 

Maszyna do obróbki krawędzi systron 3525pro służy do zatępiania, szlifowania i polerowania szkła o grubości 3-25 mm

 

 

Działalność Vetrotech w Polsce sięga lat 80. XX wieku, a firma posiada zakłady produkcyjne rozmieszczone w różnych częściach świata. Vetrotech to renomowany producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań szklanych, który uruchomił swój zakład produkcyjny w Namysłowie w 2008 roku.

 

Korzystając z pomocy akredytowanego laboratorium badań ogniowych, specjalizuje się w produktach ogniochronnych i ochronnych m.in. dla sektora budowlanego i morskiego. Firma dostarcza wielofunkcyjne produkty, które nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale także zapewniają komfort i możliwość estetycznego projektowania w celu pełnej integracji materiałów z projektami budowlanymi.

 

 

Vetrotech zmienia standardy bezpieczeństwa w budownictwie
W marcu 2019 r. firma Vetrotech Saint-Gobain zainaugurowała w swoim zakładzie w Namysłowie nową linię produkcyjną, w pełni przeznaczoną do produkcji szkła ogniochronnego Contraflam®, które charakteryzuje się odpornością ogniową w klasach E/EW i EI od 30 do 120 minut.

 

To strategiczne posunięcie było wyrazem zaangażowania firmy w rozwój na polskim rynku i odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na niezawodne, trwałe i zrównoważone rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego. Przeszklenie zawiera unikalną, pęczniejącą warstwę żelu, która w przypadku pożaru pełni funkcję skutecznej osłony termicznej.

 

Firma jest bezkompromisowa w dążeniu do wysokowydajnych i ogniochronnych rozwiązań szklanych, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo ludzi, zapewniając jednocześnie maksymalny komfort użytkownikom budynków. Vetrotech jest również zaangażowany w zrównoważony rozwój i obsługę klienta na najwyższym poziomie.

 

 2024 01 01 2

Mirosław Kwiatkowski (systron) oraz przedstawiciele firmy Vetrotech

 

 

Wszystkie działania Vetrotech koncentrują się na dostarczaniu szkła o doskonałej jakości, estetyce i wielofunkcyjności oczekiwanych przez architektów i producentów systemów na całym świecie.

 

Vetrotech Polska to nie tylko producent szkła, ale także partner, który wspiera klientów w realizacji najbardziej wymagających projektów budowlanych, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo i ochronę przed ogniem, ale także eksplozjami, uderzeniami „latających” przedmiotów, wysokim ciśnieniem, a nawet huraganami.

 

 


Dlaczego warto wybrać maszynę do obróbki krawędzi systron?
Zakład produkcyjny Vetrotech Polska zlokalizowany jest w Namysłowie. W połowie ubiegłego roku w części hali ustawiono maszynę systron 3525 pro. Maszyna przetwarza szkło o maksymalnych wymiarach 3,5 x 2,5 m, podczas gdy najmniejszy rozmiar, jaki można przetworzyć to 600 x 160 mm.

 

– Jeśli chodzi o grubość obrabianego szkła, to wynosi ona od 3 do 25 mm, co zaspokaja nasze potrzeby produkcyjne – mówi technolog Vetrotech Polska z wieloletnim doświadczeniem. Niewątpliwą, godną uwagi zaletą jest efektywność maszyny, która w pełni na ten moment zaspokaja nasze potrzeby produkcyjne.

 

 2024 01 01 3

Obok urządzenia do przetwarzania szkła znajduje się intuicyjny interfejs do zarządzania maszyną

 


Używamy jej do zatępiania, szlifowania i polerowania szkła – wyjaśnia kierownik projektu i WCM – systron to bezkompromisowy dostawca maszyn, charakteryzujących się innowacyjnością i otwartością na potrzeby odbiorców.

 Maszyny „made by systron” są także precyzyjne, wydajne i bardzo intuicyjne w obsłudze. Ponadto – co jest ogromnym plusem – serwis i wsparcie techniczne systron działa naprawdę dobrze.

 

Zapytaliśmy również technologa Vetrotech Polska o jego doświadczenia z maszyną po 6 miesiącach po instalacji. – Zarówno montaż, jak i szkolenie przebiegły sprawnie, ten okres pozwolił nam poznać pełny zakres możliwości maszyny. Maszyna 3525 pro pracuje dla nas już od sześciu miesięcy i spełnia nasze oczekiwania pod względem jakości i czasu produkcji – wyjaśnia technolog Vetrotech Polska.

 

 


Jakie są plany na 2024 rok?
Jeśli chodzi o Vetrotech Polska, to na pierwszy kwartał 2024 roku planowana jest rozbudowa zakładu w Namysłowie – wyjaśnia kierownik projektu. Dodatkowa powierzchnia biurowa będzie pełnić funkcję centrum administracyjnego.

 

 2024 01 01 4

Maszyna systron przeznaczona jest do zatępiania, szlifowania i polerowania szkła o grubości 3-25 mm

 


Mirosław Kwiatkowski, country manager odpowiedzialny za działalność systron w Polsce, dodaje: – Choć maszyny systron doceniły już firmy z 17 krajów: z Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Rosji, Estonii i oczywiście Polski, a ostatnio także z Włoch i Turcji, to zawsze niezmiernie cieszy nas kolejna instalacja w Polsce, na jednym z najważniejszych i przecież największych rynków szkła w Europie.

 

W przyszłym roku systron będzie obchodził swoje 10-lecie i już teraz mogę zapowiedzieć, że będziemy świętować tę rocznicę z nowymi klientami z naszego kraju.

 

Jesteśmy przekonani, że intensyfikacja procesów związanych z automatyzacją produkcji, redukcja kosztów pracy oraz rosnące wymagania rynków w zakresie podnoszenia jakości i efektywności dają nam doskonałe możliwości rozwoju – komentuje Mirosław Kwiatkowski.

 

  Potrzebujesz więcej informacji?


  Proszę o kontakt:
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.