Strefa wejściowa decyduje o pierwszym wrażeniu na temat budynku. Z myślą o tworzeniu imponujących wizytówek architektonicznych powstały nowe drzwi pivotowe Schüco AD AL 75, które umożliwiają realizację skrzydeł obrotowych o wysokości nawet do 4 m i szerokości 2,5 m. Duże wymiary idą w parze z niezwykłą łatwością obsługi i innowacyjną technologią uszczelnienia.

 

2024 03 28 1

Innowacyjne drzwi pivotowe serii Schüco AD AL 75 jako wielkoformatowe wyjście na ogród Fot.: Schüco

 

Budynki o oryginalnej architekturze wymagają imponującej strefy wejścia. Wielkoformatowe drzwi pivotowe to idealna propozycja dla takich projektów. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów rozwiernych z zawiasami mocowanymi do ościeżnicy, skrzydło drzwi pivotowych obraca się wokół pionowej osi.

 

Wyjątkowość takiego rozwiązania wynika z możliwości realizacji bardzo dużych elementów, ponieważ ciężar skrzydła jest przenoszony nie tylko na ościeżnicę, lecz także oś. Oprócz imponujących wymiarów system Schüco AD AL 75 zapewnia dużą swobodę dopasowania pod względem konstrukcyjnym i estetycznym.

 

W zależności od potrzeb można wybrać drzwi z osią umieszczoną w centralnej lub bocznej części skrzydła, a także wypełnienia z różnego rodzaju materiałów. Wszystko to sprawia, że nowy system pivotowy sprawdzi się zarówno w budownictwie mieszkalnym jako drzwi wejściowe lub wyjście na ogród, jak i w budynkach komercyjnych z przeszklonymi fasadami – jako oryginalny akcent architektoniczny.

 

2024 03 28 1

Drzwi pivotowe Schüco AD AL 75 mogą uzyskać wypełnienie transparentne lub nieprzezierne Fot.: Schüco

 


Niezwykła szczelność w każdych warunkach
Komfortowe przestrzenie mieszkalne lub miejsce do pracy bez względu na pogodę – pomimo lekkiej konstrukcji i zastosowania mechanizmu obrotowego termoizolowane drzwi pivotowe Schüco AD AL 75 zapewniają niezawodną ochronę przed warunkami pogodowymi.

 

Dzięki opatentowanemu, pneumatycznemu uszczelnieniu firmy air-lux, system cechuje się doskonałą szczelnością na przenikanie powietrza w klasie 4 oraz wodoszczelnością w klasie 9A.

 

Dwie obwodowe, napełniane powietrzem uszczelki są w pełni zintegrowane ze skrzydłem, co gwarantuje minimalistyczny, atrakcyjny design. W zależności od miejsca zastosowania skrzydło można wyposażyć w dowolnego rodzaju wypełnienie.

 

2024 03 28 1

Drzwi pivotowe Schüco AD AL 75 mogą uzyskać wypełnienie transparentne lub nieprzezierne Fot.: Schüco


Na przykład, jeśli drzwi mają zapewniać swobodne przejście na taras, mogą uzyskać modny, transparentny charakter, dzięki wielkoformatowemu przeszkleniu. Natomiast jako designerski akcent strefy wejścia, mogą imponować unikatowym wyglądem uzyskanym dzięki nieprzeziernemu wypełnieniu z różnych materiałów w indywidualnie dobranej kolorystyce.

 

Stabilna, wielkoformatowa konstrukcja ze skrzydłem o wymiarach nawet 2,5 x 4 m wykazuje przy tym odporność na obciążenie wiatrem w klasie 2 (C2/B2). Doskonałe parametry użytkowe rozwiązania idą w parze z łatwością obsługi.

 

 

Obsługa na jedno kliknięcie
W wielkoformatowych drzwiach pivotowych znajdziemy innowacyjne rozwiązania obsługi, które umożliwiają ich zastosowanie także w inteligentnych budynkach. Od środka stolarka jest otwierana za pomocą przycisku, który może być dyskretnie wbudowany w profil ościeżnicy lub umieszczony na ścianie. Naciśnięcie przycisku powoduje usunięcie powietrza z obydwu pneumatycznych uszczelnień.

 

Jednocześnie bolce ryglujące wycofują się, uwalniając skrzydło. Innowacyjne zawiasy i okucia sprawiają, że siły operacyjne potrzebne do obsługi skrzydła zostały zredukowane do minimum. Aby ponownie zaryglować drzwi, wystarczy znów nacisnąć przycisk. Powietrze z powrotem napływa do uszczelek, co powoduje ich uszczelnienie.

 

Od strony zewnętrznej drzwi można obsługiwać za pomocą rozwiązań typu Smart Home, jak na przykład Schüco Fingerprint czy Schüco Smart Touch. Możliwe jest również zastosowanie tradycyjnych rozwiązań kontroli dostępu.

 

Drzwi pivotowe są prefabrykowane przez partnera Schüco, firmę air-lux ze Szwajcarii i dostarczane na plac budowy jako zestaw. Ponadto firma air-lux oferuje wsparcie w zakresie montażu i przeszklenia na obiekcie. 


Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.