Paryż, 13 października 2015 r. – Canon oficjalnie otwiera dziś EXPO 2015 w Paryżu. 

Podczas wystawy firma nakreśli kierunki rozwoju swojego biznesu i zaprezentuje nowe technologie, które stale przesuwają granice możliwości w zakresie obrazowania – dziś, jutro i w przyszłości. Canon EXPO odbywa się w różnych częściach świata co 5 lat.

 

20151010canon expo

 

Podczas EXPO 2015 Canon pokaże, jak zmieniają się możliwości obrazowania w erze Internetu Rzeczy (Internet of Things). W przyszłości praktycznie wszystkie przedmioty będą połączone z urządzeniami typu smart. Wizja ta opiera się na wbudowanych aparatach i sensorach oraz danych, które generują urządzenia. Właśnie dlatego Canon zakłada, że Internet Rzeczy będzie bardzo mocno zależny od „Obrazowania Rzeczy” (Imaging of Things).

 

Aby stale rozwijać możliwości i technologie obrazowania Canon buduje „Network of Canon Companies” („Sieć firm Canon”) – system, który łączy i wspiera innowacje oraz talenty w poszczególnych regionach.

 

20151010canon super creative printing

 

Fujio Mitarai, Prezydent i Dyrektor Generalny Canon Inc., w swoim przemówieniu podczas EXPO 2015, powiedział: „Jestem zaszczycony mogąc powitać naszych partnerów i klientów na rozpoczynjącej się dziś w Paryżu wystawie EXPO 2015. Cieszę się także, że mogę opowiedzieć o swojej wizji firmy Canon, gdzie regionalna niezależność łączy się z międzynarodową współpracą”.W ramach nowej „sieci firm”, każdy z regionalnych oddziałów zarządzać będzie zarówno lokalnym R&D i produkcją, jak i wsparciem i opieką serwisową, które dopasowane będą do specyfiki regionu. Europa skupi się na branży druku i sieciowych systemach wizyjnych (NVS), a Canon zadbał, aby do sieci firm dołączyli liderzy w swoich dziedzinach, tacy jak Océ, Axis and Milestone Systems. W rezultacie firma Canon, która może być kojarzona głównie jako producent aparatów, stała się największym na świecie dostawcą rozwiązań druku i sieciowych systemów wizyjnych.

 

20151010canon super creative printing1

 

Rokus van Iperen, Prezydent i Dyrektor Generalny Canon Europe Middle East & Africa dodaje: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani ogromnymi możliwościami, jakie otwierają się przed nami i wierzymy, że w przyszłości każdy obraz będzie miał coś wspólnego z Canon. Niezależnie od tego czy chodzi o zdjęcie, nagranie, przechowywanie, edycję czy wydruk – zależy nam, by być częścią każdego z tych procesów i w tym kierunku rozwijamy naszą działalność”.

 

20151010canon technologia intelligent imaging for life

 

Przykłady rozwoju biznesu Canon w regionie EMEA obejmują:

- NVS – połączenie uzupełniających się technologii i rozwiązań firm Canon, Axis i Milestone, stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego społeczeństwa w zakresie monitoringu. Przełomowe rozwiązania, takie jak koncept wysoce czułej kamery sieciowej z teleobiektywem, który prezentowany jest na EXPO, wskazują nowe możliwości z zakresu bezpieczeństwa, ale nie tylko.
- Druk 3D – pierwszym krokiem firmy Canon na tym szybko rozwijającym się rynku jest współpraca partnerska z 3D Systems w Europie. Klientom działającym w sektorach, takich jak produkcja, architektura, edukacja i inżynieria Canon zapewni rozwiązania, które stanowić będą inteligentne połączenie pomiędzy danymi, przetwarzaniem obrazu i drukiem.
- Graphic Arts – Canon nieprzerwanie inwestuje w rozwój technologii druku cyfrowego, aby zapewnić efektywne kosztowo i coraz bardziej kompleksowe zastosowania dostępne na żądanie. Podczas EXPO można będzie zobaczyć m.in. najszybszy na runku wielkoformatowy ploter Océ Colorwave 910, który zostanie wykorzystany do wydruku plakatów.
- Rozwiązania i usługi B2B – rozwiązania B2B są tworzone, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom specyficznych potrzeb różnych branż, takich jak usługi finansowe, ubezpieczenia, produkcja czy zdrowie. Podczas EXPO Canon pokaże, jak systemy typu PRISMAdirect mogą wpłynąć na poprawę przepływu pracy i usprawnienie procesów produkcji w obszarach, takich jak zarządzanie dokumentami i danymi czy komunikacja marketingowa.
- Cyfrowe usługi konsumenckie – Canon buduje ekosystem produktów i usług, który wspiera użytkowników na każdym etapie „podróży” z obrazem. Wśród najważniejszych projektów wymienić można chmurową platformę irista, rodzinną aplikację Lifecake, a także hdbook EZ – aplikację na smartfony, która automatycznie tworzy spersonalizowaną fotoksiążkę z biblioteki najlepszych filmów i zdjęć.

 

20151010canon technologia mixed reality


Wybrane technologie prezentowane podczas Canon EXPO Paris 2015


Podczas wystawy w Paryżu Canon zaprezentuje koncepty technologii przyszłości:

- Matryca CMOS o rozdzielczości 250 megapikseli, która oferuje największą na świecie liczbę pikseli w stosunku do rozmiaru. Zainstalowana w aparacie, pozwoli zarejestrować materiał, na którym można rozpoznać boczne oznaczenia samolotu z odległości 18 km. To dużo więcej niż potrafi ludzkie oko.
- Kamera do monitoringu z teleobiektywem , która pozwoli uzyskać 8-krotnie wyższy poziom jasności w porównaniu do obecnie dostępnych obiektywów. Oznacza to, że po raz pierwszy można będzie filmować w nocy bez podczerwieni.
- W ramach koncepcji Intelligent Imaging for Life (Inteligentne obrazowanie życia) zarządzanie zdjęciami – udostępnianie i drukowanie – odbywać się będzie z poziomu interaktywnego stołu, który znajduje się w domowym salonie. Członkowie rodziny będą mogli wyszukać fotografie i dzielić się wspomnieniami łatwiej niż kiedykolwiek, np. przyporządkowując zdjęcia do przedmiotu po prostu kładąc go na interaktywnym stole.
- Przyszłościowe technologie obrazowania Ultra HD, w tym kamery, monitory 8K oraz projektory.


Wirtualna odsłona Canon EXPO i najnowsze informacje z wystawy dostępne


są na stronie: www.canon-europe.com/expo

Więcej informacji można także znaleźć na kanałach społecznościowych
Canon EXPO:
- Facebook: https://www.facebook.com/canonexpoparis
- Twitter: https://twitter.com/CanonExpoParis
- YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCF0RD-s-izJtYO4840HbTuw

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.