Firma FONDIS opracowała całkowicie nową gamę szklanych grzejników akumulacyjnych SOLARIS wyposażonych w „inteligentną” technologię szyby zespolonej z zastosowaniem szkła grzejnego OHDS (Optimal Heating Distribution System), która umożliwia promieniowanie i równomierne rozpraszanie ciepła, optymalizując jednocześnie wydajność i zużycie energii. Sztandarowym produktem tej gamy jest przeznaczony specjalnie do łazienki grzejnik SOLARIS, który może służyć jako suszarka do ręczników.

     Szkło jest materiałem który ma dużą zdolność do akumulacji i oddawania ciepła. Przewyższa pod tym względem blachę, czynniki grzejne, żeliwa, a nawet cegłę ogniotrwałą. Zapewnia użytkownikowi uczucie ciepła i optymalnego komfortu.

     Grzejniki Solaris mają niespotykany wskaźnik promieniowania, a przy tym rozprowadzają ciepło jednorodne od podłogi po sufit, regulowane elektronicznym termostatem.

      Grzejnik do suszenia ręczników wykonany jest z dwóch rodzajów szkła: grzejnego OHDS (Optimal Heating Distribution System) i z rozpraszającego ciepło szkła o dużej wytrzymałości. To zespolone, stanowiące masę grzewczą szkło waży od 20 do 43 kg, w zależności od mocy urządzenia.

     Po włączeniu do sieci szklana płyta OHDS ogrzewa się w sposób różnicowy, by docelowo uzyskać równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni grzejnika i oddaje ciepło do drugiej płyty. Jest ona widoczną i dekoracyjną powierzchnią grzejnika, która działa jak element rozpraszający i zasobnik ciepła. Połączone działanie szyby zespolonej sprzyja promieniowaniu i zjawisku bezwładności cieplnej, dzięki czemu uzyskuje się stopniowe i równomierne rozpraszanie ciepła, od podłogi ku sufitowi – nawet po wyłączeniu zasilania elektrycznego.

Ciepło rozpraszane przez grzejnik nie wysusza powietrza. Ponieważ grzejnik nie ma wentylacji i żaden opornik nie pozostaje w kontakcie z powietrzem otoczenia, promiennik zapewnia czyste i zdrowe ogrzewanie, ograniczając ruch powietrza i zwęglanie pyłów. Urządzenie nie wymaga uziemienia. Dzięki szczelności połączeń elektrycznych może być bezpiecznie zainstalowane koło wanny lub umywalki. Aby uniknąć ryzyka przegrzania, temperatura powierzchni szkła o dużej wytrzymałości jest ograniczana i stale kontrolowana za pomocą sondy elektrycznej.

     Wbudowany 6-stopniowy termostat elektroniczny umożliwia automatyczne lub radiowe (opcjonalne) sterowanie. Funkcja „bieg wymuszony” pozwala ogrzewać lub szybko suszyć ręczniki, niezależnie od temperatury otoczenia. Urządzenia można regulować na odległość, używając bezprzewodowego programatora „Chrono”, który może być sterowany ręcznie lub przez telefon.

     Grzejnik może być wyposażony w dwa poprzeczne ramiona do wieszania ręczników, do wyboru: chromowane „błyszczące, chromowane, matowe” lub lakierowane na biało. Szklane grzejniki akumulacyjne są dostępne w wersjach różniących się kolorem, wymiarami i mocą. W zależności od potrzeb można je mocować w położeniu pionowym lub poziomym.

     Obecnie dostępne są grzejniki o mocy: 450 W, 750 W, 1000 W, 1200 W i 1500 W.

     Dzięki nowej technologii, do uzyskania temperatury od 18 do 20°C (przy temperaturze na zewnątrz do -15°C), potrzeba tylko 70 W/m2.

     Firma stworzyła również nową koncepcję: SOLARIS mobile – grzejnik przenośny, który łączy estetykę z komfortem użytkowania i bezpieczeństwem.

 
 
 

Produkowane są w odmianach przeznaczonych do konkretnych pomieszczeń: 

 
 

 

 Zasada działania technologii OHDS (Optimal Heating Distribution System)

1. Płyta grzewcza OHDS jest podzielona na co najmniej 5 poziomych stref. Zasilanie doprowadzane jest do każdej z nich. Najniżej położona strefa rozgrzewa się do najwyższej temperatury.
2. Występuje zjawisko naturalnej konwekcji (ciepło idzie w górę).
3. Połączenie technologii OHDS ze zjawiskiem naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie jednolitej temperatury na powierzchni całego grzejnika, jak również przekazywanie przyjemnego i stałego ciepła, zachowując optymalny stosunek między wydajnością ogrzewania a zużytą energią.

 


 

 

Grzejniki Solaris – systemy regulacji

 - Standardowy termostat elektroniczny – zintegrowany, sześciostopniowy, programowany pilotem i mocowany z tyłu grzejnika.
- Termostat bezprzewodowy „Caleo” instalowany na ścianie dla jednego lub większej liczby grzejników. Prosty w użytkowaniu i łatwy w montażu. Bezprzewodowy – nie wymaga dodatkowych prac instalacyjnych.
- Programator „Chrono” – programator czasowy połączony z termostatem „Caléo” dopasowuje moc ogrzewania do Twojego rytmu życia. Umożliwia niezależną regulację temperatury.
- Chronophone – połączony z programatorem i podłączony do gniazdka telefonicznego umożliwia włączenie grzejnika na odległość przez telefon.
więcej informacji: Świat Szkła 2/2008
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.