Cyfrowy zadruk płyt meblowych, paneli, płyt z tworzyw, szkła, pleksi a nawet ceramiki i kamienia. Takie możliwości daje technologia UV. Nie tylko drukarze czy „reklamiarze” mogą korzystać z dobrodziejstw rozwoju druku cyfrowego. Dzięki technologii światło-utwardzania atramentu na niemal każdej powierzchni, można z powodzeniem personalizować meble czy elementy małej architektury o indywidualne wzory. 

 

 

2017 7-8 52 1

 

 

 

Artemis Orion – przemysłowy ploter UV

 

Artemis Orion to stołowy ploter (tzw. flatbed) o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Niespotykana rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pikolitra (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny zadruk płyt meblowych, paneli, frontów, szkła dekoracyjnego czy też oznakowania informacyjnego, reklam, standów, szyldów a nawet gadżetów.

 

Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na wydajny druk w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i. Artemis Orion umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2,50 x 1,25 lub 3,05 x 2,05 m. Ploter Artemis Orion można doposażać także w system rolowy do zadruku nośników elastycznych, np. folii, tapet, papierów, itd.

 

Artemis Orion jest urządzeniem wyjątkowo uniwersalnym oraz wszechstronnie konfigurowalnym. To ciężka, przemysłowa maszyna do produkcji zarówno w dużych nakładach, jak i pojedynczych wzorów na życzenie lub prototypów.

 

 

2017 7-8 52 2

Zadrukowywanie płyty meblowej

 

 

Jej możliwości pozwolą firmie rozszerzyć zakres działalności oraz uczynić swój produkt konkurencyjnym zarówno na poziomie cenowym, jak i jakościowym. Jej szybkość oraz niezawodność, gwarantowana jest przez zainstalowane podzespoły znanych marek, takich jak: głowice Konica Minolta, prowadnice Igus, czy silniki Panasonic. Także pozostałe podzespoły, jak lampy produkcji brytyjskiej firmy Intergration, produkowane w USA listwy (bieżnie) prowadzenia karetki firmy Igus E, oraz listwy dejonizujące firmy eX-AiR, świadczą o najwyższej światowej jakości plotera.

 

 

Dane techniczne

 

 •  Atrament: UV: CMYK, LC, LM, biały, lakier
 • Głowice: 4-12 x Konica-Minolta 1024i (6, 9, 14 pl)
 • Obszar roboczy: 2.05 x 1.25 m lub 3.05 x 2.05 m
 • Rozdzielczość: max. 2880 x 2880 dpi
 • Prędkość: max.80 m2/h
 • System rolowy: opcja

 

 

 

Szybkość i wysoka rozdzielczość…

 

…jest jedną z podstawowych cech decydujących o inwestycji właśnie w tę maszynę. Artemis Orion drukuje z prędkością maksymalną 80 m2/h. Jest to dwa razy szybciej od innych ploterów wyposażonych w te same głowice. Przy głowicach Ricoh maszyny konkurencyjne tracą kolejne 12 m2/h, co w rezultacie daje tylko 1/3 szybkości Oriona. Niebagatelną rolę grają tutaj silniki firmy Panasonic. Rozdzielczość świadczy o faktycznych możliwościach maszyny. Tutaj też możemy zaobserwować diametralną różnicę. W tej stawce Artemis jest bezkonkurencyjny, osiągając rozdzielczość druku 2880 dpi.

 

Stabilność konstrukcji, o której świadczy między innymi jej waga, przekłada się na wyższą precyzję pracy. Rama spawana jest z aluminium o strukturze plastra miodu. Brama karetki została wykonana z jednego elementu. Firma Igus, która jest producentem prowadnic karetki, zyskała sobie renomę najlepszego producenta w swojej klasie na świecie. Lampy Integration, które zostały użyte w ploterze Orion przewyższają kilkukrotnie trwałością, mocą i jakością lampy używane do produkcji ploterów konkurencyjnych.

 

 

2017 7-8 52 3

Wydajne pompy 8-strefowego podsysu

 

 

Zastosowanie systemów: inteligentnego przeplatania się pasów drukowanej grafiki, automatycznego pomiaru mediów, antystatycznej listwy dejonizującej, układu degazowania atramentów, cyrkulacji koloru białego oraz systemu czyszczenia pojedynczych kolorów na głowicy stawia maszynę Artemis na najwyższym poziomie, jeżeli chodzi o zastosowanie profesjonalnych rozwiązań technicznych ułatwiających pracę oraz poprawiających jakość końcowego wydruku.

 

Funkcja podsysu i odwróconego podsysu (stół podzielony na 8 niezależnie regulowanych stref ) oraz zastosowanie systemu bolców pozycjonujących pozwala na łatwą obsługę maszyny przez jednego operatora. Praca z płytami dużego formatu nie stanowi problemu. Orion sterowany jest z jednej stacji roboczej PC zawartej w cenie urządzenia.

 

Użytkownik może dobrać głowice w zależności od charakteru produkcji. Inne będą głowice dla firm meblarskich i szklarskich a inne dla reklamowych.

 

Artemis Orion powstał na bazie 20 lat doświadczeń producenta w zakresie budowy maszyn do druku wielkoformatowego. Nad najwyższą jakością urządzeń czuwa 200 specjalistów: inżynierów, programistów, projektantów, mechaników. Producent posiada swój własny dział rozwoju, a w portfolio firmy znajdują się dziesiątki patentów dotyczących sprzętu i oprogramowania. Urządzenia trafiają na rynki 60 krajów.

 

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

 

 

 

 www.atrium.com.pl

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 07-08/2017
 
 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.