Pierwsze w pełni radiometryczne kamery termowizyjne firmy Fluke z wtyczkami do programów MATLAB i LabVIEW zapewniają ciągłe monitorowanie temperatury w zastosowaniach badawczych, naukowych i technicznych.
Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowników jest możliwość montażu kamery RSE300 lub RSE600 na stanowisku roboczym w celu ciągłego gromadzenia danych termograficznych.
Stacjonarne kamery termowizyjne RSE300 i RSE600 firmy Fluke w łatwy sposób łączą dane termograficzne, obrazy i filmy, aby zapewnić wszechstronniejszą analizę badań.
– W zastosowaniach badawczych, naukowych i technicznych wymagających dużej dokładności, samo widzenie ciepła to zbyt mało – ciepło trzeba także zmierzyć i zanalizować.
Nowe kamery termowizyjne Fluke RSE300 i RSE600 to pierwsze w pełni radiometryczne stacjonarne kamery firmy Fluke z zaawansowanymi funkcjami obejmującymi wtyczki do programów MATLAB® i LabVIEW®, które umożliwiają łatwą analizę danych termograficznych – mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V.
Kamery RSE300 i RSE600 nieustannie przesyłają strumieniowo do 60 klatek danych na sekundę, umożliwiając szczegółowe monitorowanie wzorców temperatury i rozbieżności.
Za pomocą dołączonego oprogramowania komputerowego SmartView użytkownicy mogą zdalnie ustawiać ostrość w kamerze, automatycznie rejestrować obrazy, dostosowywać poziom i zakres pomiarowy oraz analizować filmy termograficzne klatka po klatce.
Oprogramowanie ułatwia także edycję obrazów, tworzenie własnych raportów oraz eksport obrazów w wielu formatach w celu szybkiego udostępniania danych termograficznych.
Za pomocą kamer RSE300 i RSE600 użytkownicy mogą m.in.:
- udoskonalić analizę termiczną – dane z kamer termowizyjnych można przesyłać bezpośrednio do programów MATLAB i LabVIEW, w których użytkownicy mogą poddać je analizie statystycznej i uzyskać informacje dotyczące trendów;
- wykrywać przyrosty temperatury i rozpraszanie ciepła – kamery rejestrują obrazy termograficzne/radiometryczne o rozdzielczości do 640x480 px oraz filmy, aby na bieżąco śledzić kumulowanie się ciepła, gdy kwestie zarządzania ciepłem nabierają znaczenia w procesie rozwoju i testowania produktu;
- w łatwy sposób przeprowadzać testy i diagnostykę – kamery oferują użytkownikom swobodę ich zamontowania w dowolnym miejscu z dostępem do zasilania elektrycznego, zdalne ustawianie ostrości oraz przewodowe lub bezprzewodowe przesyłanie danych i obrazów do komputera
Wytrzymałe kamery RSE300 i RSE600 mają stopień ochrony IP65, dzięki czemu można je instalować w trudnych warunkach środowiskowych.
Dostępne opcjonalnie teleobiektywy 2x i 4x, oraz obiektyw szerokokątny i makro, pozwalają na dostosowanie kamer do wszelkich wymagań.
Natomiast opcjonalny uchwyt montażowy pozwala na użytkowanie kamery umieszczonej „na stałe” na stanowisku roboczym.
Więcej informacji na temat kamer termowizyjnych RSE300 i RSE600 firmy Fluke można znaleźć pod adresem: www.fluke.com/rse.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018