Szklenia pasywne są coraz popularniejsze zarówno wśród inwestorów, jak i architektów. Nie da się ukryć, że zdecydowanie poprawiają wygląd budynku – dzięki nim prezentuje się on nowocześnie i interesująco niezależnie od rozmiaru, bryły czy kolorystyki, o ile oczywiście zostały dobrze wkomponowane w elewacje. Duże szyby od jakiegoś czasu pojawiają się również w domach pasywnych.

 

 2022 09 32 1a

 

O czym należy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zainstalowanie wielkoformatowego szklenia?
Nowoczesna szyba zespolona PASSIVE GLASS+ jest przykładem idealnego rozwiązania do domów pasywnych, w których okna działają podobnie jak kolektory słoneczne. Dzieje się tak dlatego, że innowacyjna powłoka w szybie PASSIVE GLASS+ przepuszcza aż 25% więcej energii słonecznej niż tradycyjny zestaw trzyszybowy przeciwsłoneczny.

 

Umożliwia to jeszcze lepsze wykorzystanie pasywnej energii słonecznej, nawet w przypadku niekorzystnego położenia budynku lub niesprzyjających warunków pogodowych. Pasywnie uzyskana energia słoneczna ma znaczący udział w wyrównywaniu strat ciepła. Dodatkowo zestaw trzyszybowy jest cieplejszy niż tradycyjne rozwiązania, dzięki czemu okna w połączeniu z oszkleniem PASSIVE GLASS+ pozwalają znacznie oszczędzić zużywanie energii.

 

Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, które dbają o swoich bliskich i o środowisko naturalne. Pasywne wykorzystywanie energii słonecznej i wysoka izolacyjność cieplna przyczyniają się do redukcji emisji dwutlenku węgla i dwutlenku siarki do atmosfery.

 

Zadaniem okien w domu pasywnym jest – poza dostarczaniem dodatkowych uzysków cieplnych – doświetlanie pomieszczeń naturalnym światłem słonecznym, zwłaszcza zimą.

 

Dzięki nowej powłoce szyby PASSIVE GLASS+, poza wysoką przepuszczalnością energii słonecz- nej, cechują się bardzo wysoką przepuszczalnością światła słonecznego z jednoczesnym bardzo wiernym odwzorowaniem barw na poziomie Ra=98%.

 

Poprawia to dostęp do światła naturalnego bez żadnych kompromisów, spełniając najbardziej surowe wymogi dotyczących wydajności energetycznej okien i komfortu jego mieszkańców.

 

Szkło pokryte jest powłoką hydrofobową INVISIBLE SHIELD, co dodatkowo zabezpiecza szkło przed zabrudzeniem minimalizując potrzeby okresowego czyszczenia i konserwacji szkła, maksymalizując tym samym ilość wpadającego światła przez czystą szybę.

 

W przypadku wysokich uzysków ciepła latem, wysokie temperatury stają się w perspektywie czasu bardzo męczące. Najbardziej narażone na to są domy pasywne bardzo dobrze izolowane i szczelne. Znacząco pogorszony jest wówczas komfort użytkowania. Utrzymanie właściwego klimatu wewnątrz domu wymaga dużych inwestycji w klimatyzację pomieszczeń oraz ponoszenia zwiększonych kosztów energii.

 

Cechy:
- oszczędność energii = redukcja kosztów ogrzewania i chłodzenia dzięki optymalizacji bilansu energetycznego.
- światło naturalne = neutralność transmisji i odbicia światła jest porównywalna ze zwiększeniem powierzchni okna o 8%. Lepszy dostęp do naturalnego światła wraz z wyższymi zyskami ciepła zimą poprawiają samopoczucie mieszkańców.
- eco = redukcja zanieczyszczeń i kosztów utrzymania wielopowierzchniowych przeszkleń w czystości dzięki ekologicznej powłoce hydrofobowej INVISIBLE SHIELD.
- kontrola klimatu wewnętrznego = system przesłon przeciwsłonecznych szczelnie zintegrowany wewnątrz zespolenia zatrzymuje około 80% energii słonecznej, a dodatkowo może dowolnie ograniczać kąt i intensywność wpadającego światła.
- smart = możliwość integracji żaluzji z automatyką budynku poprzez wewnętrzny silnik bez szczotkowy.
- inne = większa elastyczność podczas projektowania okien po stronie północnej i wschodniej (gdzie istnieje potrzeba doświetlenia wnętrza, bez wzrostu kosztów ogrzewania, dzięki wysokiej wydajności energetycznej).

 

 2022 09 32 3

Zespolenie PASSIVE GLASS+ osiąga wartość Ug = 0,5 (W/m2K), przy najwyższym poziomie zysków cieplnych dostępnym na rynku (do 60%)

 

Szyby PASSIVE GLASS+, zintegrowane z żaluzjami znajdującymi się w komorze szyby zespolonej, pomagają zachować korzystny klimat chroniąc przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczeń. Nowoczesne, szczelne i przede wszystkim dobrze zaprojektowane szyby, stanowią latem blokadę dla energii słonecznej wpadającej do środka, pomagając tym samym zredukować koszty energii potrzebne na schłodzenie budynku.

 

Parametry:
- Przepuszczalność światła: Lt = 77%
- Odwzorowaniem barw na poziomie: Ra=98%
- Przepuszczalność energii słonecznej: g = 60%
- Przepuszczalność energii cieplnej: Ug = 0,5 (W/m2K)

 

Koszt ochłodzenia powietrza w domach pasywnych stanowi często dziesięciokrotność kosztów ogrzewania i jest to – niestety – często kwestia bagatelizowana. Szklenie PASSIVE GLASS+ pozwala pogodzić wysokie dodatnie zyski słoneczne zimą z zachowaniem naturalnego światła, z pasywną ochroną przeciwsłoneczną w najgorsze letnie upały.

 

BOJAR GLASS od 25 lat jest wiodącą firmą specjalizującą się w zaawansowanej produkcji szkła laminowanego, hartowanego, przeciwpożarowego, fasadowego, zlokalizowana w północno-wschodniej części Polski. Przez lata doświadczeń firma BOJAR zdobyła gruntowną wiedzę o szkle i jego wszechstronnym zastosowaniu. Nasze doświadczenie pozwoliło stworzyć nam linię własnych unikatowych produktów, które kierujemy do Państwa jako prekursorów zmian jakie następują na rynku architektonicznym.
Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.

 

 2022 09 32 4

 

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.