Szklane ściany wewnętrzne są „gorącym” tematem, ale stają się naprawdę praktyczne tylko wtedy, gdy można je wykorzystać taflami szlanymi ułożonymi wszystkich kierunkach: poziomo, pionowo, z dowolną grubością szkła – w ściankach działowych ze zintegrowanymi z nimi szklanymi drzwiami.

 

Ostatnio system Arlu uzupełniono o słupek narożny i końcowy, które oferują jeszcze więcej opcji podziału przestrzeni bez utraty światła.

 

2023 03 12 1

 

 

Narożniki i zakończenia
Seria Divina została rozszerzona o bardzo wąski słupek narożny (38 mm) oraz słupek końcowy (35 mm). Dzięki słupowi narożnemu można połączyć dwie ściany Divina w układzie 90°, tworząc narożniki lub nawet całe kabiny.

 

2023 03 12 2

 

Słupek końcowy ładnie wykańcza krawędź, jeśli pozostawimy ją otwartą. W obu przypadkach zastosowano jeden zestaw profili dla różnych grubości szkła, z tym samym unikalnym i intuicyjnym systemem „wciśnij i kliknij” dla profili standardowych. Słupki narożne i boczne mogą być regulowane w pionie i poziomie o 5 mm, podobnie jak standardowe profile ścienne Arlu Divina.

 

2023 03 12 3

 


Funkcjonalna i estetyczna struktura
Dzięki systemowi Divina firmy Arlu do szklanych ścianek wewnętrznych, są otwarte wszystkie opcje podziału wnętrza bez konieczności rezygnacji ze światła. Dzięki specjalnie opracowanym, wbudowanym blokom regulacyjnym, położenie ścianki można regulować o 5 mm zarówno w poziomie, jak i w pionie.

 

Dzięki systemowi „wciśnij i kliknij” innowacyjna konstrukcja aluminiowa może obsługiwać różne grubości szkła (od 6 do 10 mm w przypadku szkła hartowanego i od 33,1 do 55,2 mm w przypadku szkła laminowanego) bez konieczności klejenia tafli szklanych do profili.

 

2023 03 12 4

 

Dzięki temu montaż (i demontaż) jest wyjątkowo łatwy, bez ryzyka stłuczenia/pęknięcia szkła. Szklane panele o wysokości do 2,8 m i szerokości do 1,5 m zapewniają industrialny i filigranowy/minimalistyczny wygląd w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych, takich jak restauracje i biura.

 

2023 03 12 5

 


Zawiasy i zamki
Divina idzie dalej niż istniejące/dotychczasowe rozwiązania w dziedzinie szklanych ścian wewnętrznych – zapewnia możliwość zintegrowania drzwi od podłogi do sufitu o wysokości do 2800 mm, wyposażonych w niewidocznie zintegrowane i regulowane w 3D zawiasy Arlu tyo.

 

Dzięki temu elegancki wygląd profili nie zostaje zakłócony. Jest to też pierwsza na rynku wersja – ściana i drzwi o „stalowym wyglądzie”. Co więcej – zamek magnetyczny argenta magnotica pro jest również niewidoczny.

 

2023 03 12 6

 

Wbudowany w profil tak, że mechanizm zamykający pozostaje „ukryty” nawet przy otwartych drzwiach. Uszczelnienie szczeliny między drzwiami a ścianą zapewnia także lepsze tłumienie akustyczne i lepszą izolację.

 

2023 03 12 7

 


Nagroda Red Dot Product
Divina otrzymała nagrodę Red Dot Product Award. Jury było szczególnie pod wrażeniem wartości dodanej prezentowanego systemu ścian działowych – przystosowanego do łatwego, szybkiego i efektywnego dzielenia przestrzeni (np. izolowanie akustyczne) i jednoczesne ich bezproblemowego/płynnego łączenie (np. łączenie wizualne). 

 


Odwiedź Arlu w hali C4 na stoisku 218

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.