Roto dynamicznie rozwija asortyment produktów i usług przeznaczonych dla producentów nowoczesnych drzwi. Kompleksowa oferta obejmuje zawiasy drzwiowe do wszystkich materiałów, a także wielopunktowe zamki do drzwi wejściowych. Nowe rozwiązania, jak zasuwnica ruchomego słupka czy zestaw uzupełniający do jednego z najpopularniejszych zamków tworzone są w odpowiedzi na konkretne potrzeby rynku.

 

 

Powołany przez Roto 3 lata temu zespół Door Innovation składa się z doświadczonych projektantów, menedżerów produktu i specjalistów ds. sprzedaży z różnych krajów. Ich zadaniem jest ścisła współpraca, intensywne wsparcie producentów drzwi przez rozwój zaawansowanych produktów i oferowanie niestandardowych usług. Asortyment Roto do drzwi będzie mocnym punktem podczas targów Fensterbau Frontale. Roto przedstawi m.in. najnowsze zawiasy drzwiowe z linii produktowej Roto Solid oraz konkretne zastosowania nowe systemy zamków Roto Safe w zaaranżowanej przestrzeni w różnych obiektach.

 

20240202 Roto Door Innovation

 

Zawiasy walcowe typu „Rollerband” do wszystkich zastosowań
Jedną z nowości w asortymencie firmy jest linia eleganckich zawiasów walcowych Roto Solid B do drzwi z PVC. Wszystkie warianty, w tym dwu- i trzyczęściowe zawiasy o średnicy 18 lub 22 mm mogą być montowane zarówno we wrębie, jak i na przyldze. Aby umożliwić producentom większą efektywność i elastyczność produkcji te same zawiasy mogą być również stosowane w drzwiach drewnianych i profilach aluminiowych z rowkiem 16 mm.

 

Dodatkowo oferta zawiasów do drzwi z aluminium została rozszerzona o wersje Roto Solid B montowane na zacisk 224 A (dwuczęściowe) i 324 A (trzyczęściowe). Zaletą nowej linii Roto Solid B jest zintegrowanie mechanizmu regulacji w rolce zawiasu. Rozwiązanie eliminuje luz oraz ewentualne przesunięcia osi zawiasu, co przekłada się na niezawodne działanie i piękny design drzwi.

 

Ukryty zawias najwyższej jakości
Zawiasy ukryte Roto Solid C są jednym z najbardziej cenionych rozwiązań. Producenci, oprócz waloru estetycznego – elegancka jednolita płaszczyzna drzwi ze niewidocznymi zawiasami - szczególnie podkreślają możliwość szybkiej regulacji w pionie za pomocą centralnego punktu regulacji. Najnowsza wersja Roto Solid C oferuje jeszcze lepszy efekt wizualny oraz uproszczony montaż.

 

 

Zamki wielopunktowe spełniające każde wymagania
Kolejną nowością w asortymencie Roto do nowoczesnych drzwi jest mechaniczno-automatyczny zamek wielopunktowy Roto Safe A | Tandeo oraz jego wersja elektroniczna Roto Safe E | Eneo A.
Oba warianty mają trzy automatycznie wysuwane rygle. Na targach Fensterbau Frontale Roto zaprezentuje uzupełniające rozwiązanie wersji Roto Safe A | Tandeo „upgrade kit”. Nowość zwiększy komfort obsługi, a dla producentów oznacza korzyści w postaci ułatwień logistycznych.

 

 

Elektronika na fali wznoszącej
Uzupełnieniem elektromechanicznych zamków wielopunktowych w ofercie Roto jest system kontroli dostępu Roto Safe Eneo 4 w 1. Urządzenie oferuje 4 sposoby otwierania bez użycia klucza: z wykorzystaniem telefonu z funkcją Bluetooth, za pomocą linii papilarnych, RFID lub po wprowadzaniu kodu numerycznego. Uławia codzienne życie domowników i usprawnia zarządzanie dostępem.

 

 

Innowacja do dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych
Dalsze rozszerzanie asortymentu zamków Roto Safe obejmuje rozwiązania do drzwi dwuskrzydłowych. Nowością jest zasuwnica ruchomego słupka do drzwi z drewna i PVC. W wersji standardowej posiada zintegrowaną blokadę błędnej obsługi, co gwarantuje niezawodne i bezawaryjne działanie. Dodatkowo może być stosowana z przedłużkami we wszystkich standardowych układach ryglowań do wysokości skrzydła na wrębie 3000 mm.

 

 

Unikalna cecha: duża siła nacisku to większy komfort i niezawodność
Jedną z ostatnich nowości jest także mechaniczny zamek wielopunktowy Roto Safe H | H650, obsługiwany za pomocą klamki. Udoskonalony zamek zapewnia wytrzymałość w każdych warunkach pogodowych, dzięki ponadprzeciętnej jakości. Maksymalna siła nacisku na klamkę została zwiększona z 15 kg do 20 kg, gwarantując bezawaryjne działanie w domach czy w budynkach użyteczności publicznej o częstej rotacji incydentalnych użytkowników.

 

 

Solidny dostawca kompleksowych usług
„Trzy lata ścisłej współpracy międzynarodowego zespołu ds. innowacji przynosi konkretne efekty w postaci najwyższych kompetencji w segmencie rozwiązań do drzwi. Nie ustajemy w rozwoju, nasze produkty, m.in. zawiasy, progi są na bieżąco modyfikowane i ulepszane” – mówi Tom Vermeulen, szef działu sprzedaży i innowacji w Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH. „Elementy kompleksowych systemów drzwiowych Roto są ze sobą optymalnie zharmonizowane, by umożliwić producentom wytwarzanie wysokiej jakości drzwi w sposób rentowny i przy minimalnym ryzyku błędów”.

 

 

Na targach Fensterbau Frontale Roto zaprezentuje najnowsze rozwiązania do drzwi zewnętrznych i korzyści z ich stosowania w różnych typach budynków.

 

Roto oferuje wysokiej jakości okucia do drzwi wejściowych ze wszystkich materiałów. Dzięki doskonale zharmonizowanym rozwiązaniom, drzwi mogą być produkowane w dowolnym wzornictwie, dla każdego rodzaju budynku i grupy użytkowników, zarówno ekonomicznie, jak i niezawodnie w najlepszej jakości.

 

20240202 Roto Door Innovation

 

Tom Vermeulen, szef działu sprzedaży i innowacji w Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH, podkreśla: "Trzy lata bardzo ścisłej współpracy między inżynierami projektantami, menedżerami produktów i konsultantami ds. sprzedaży w segmencie produktów i rynku drzwi doprowadziły do kompleksowego ulepszenia portfolio i usług dla producentów drzwi. Efektem jest większa satysfakcja klientów i nowe relacje biznesowe".

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.