Europejskie Stowarzyszenie Profili Okien PVC i Pokrewnych Produktów (EPPA) z zadowoleniem informuje o udziale w udanej wystawie BUDMA w Polsce. W przyszłym tygodniu odbędzie się również FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze od 19 do 22 marca 2024 roku.

 

20240304EPPA NA TARGACH FENSTERBAU FRONTALE 2024

 

EPPA ivzw będzie reprezentowana na targach, tym razem we współpracy z RAL Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V. (GKFP) w hali 4A - stoisko 129. Ponadto oba stowarzyszenia zorganizują program wykładów na różnorodne interesujące tematy w oficjalnym FORUM FENSTERBAU FRONTALE 21 marca od 10:30 do 14:00. Hasłem występu EPPA i GKFP na targach będzie "renowacja - wykorzystajmy to, co mamy i ulepszmy to".

 

20240304EPPA NA TARGACH FENSTERBAU FRONTALE 2024

 

Przedstawiciele EPPA byli obecni przez wszystkie dni wydarzenia na wystawie BUDMA w Poznaniu (od 29 stycznia do 2 lutego 2024 roku). Marek Karwowski i Karol Pięta (przedstawiciele EPPA Polska) wspólnie przedstawili najnowsze aktualizacje branżowe podczas konferencji pt. "Wpływ recyklingu na ślad węglowy produktu i certyfikaty energetyczne budynków". Oboje będą mieli również szansę zaprezentować projekt recyklingu okien OKNOREC bezpośrednio ze sceny podczas FORUM na FENSTERBAU FRONTALE.

 

20240304EPPA NA TARGACH FENSTERBAU FRONTALE 2024

 

Jako część FORUM na FENSTERBAU FRONTALE, GKFP i EPPA przygotowały program, który obejmuje sześć prezentacji ekspertów z różnych stowarzyszeń i instytutów, skupiających się na "Renowacji" podczas półdniowego wydarzenia. Wszystkie zainteresowane strony są zaproszone do udziału w FORUM FRONTALE 21 marca 2024 roku, od 10:30 do 14:00, oraz odwiedzenia stoiska w celu dalszego zaangażowania.

 

Blok tematyczny rozpocznie się od przeglądu kampanii Renovate Europe, w której EPPA jest aktywnym uczestnikiem. Inicjatywa prowadzona przez EuroACE - Budynki Energooszczędne, ma na celu zwiększenie niskiego wskaźnika renowacji w Europie (<1%) do celu Komisji Europejskiej wynoszącego 3%, poprzez ukierunkowane działania wspierające transformację zasobów budynków. Perrine Ethuin z BASF, wiceprzewodnicząca kampanii Renovate Europe, omówi środki inicjatywy.

 

20240304EPPA NA TARGACH FENSTERBAU FRONTALE 2024

 

Następnie Cosima Wörle z Instytutu Fraunhofera do Fizyki Budynków (IBP) przedstawi naukowy przegląd związku między wykorzystaniem energii odnawialnej do ogrzewania a energooszczędnymi osłonami budynków w zgodzie z celami klimatycznymi UE.

 

Gerald Feigenbutz, tymczasowy Dyrektor Zarządzający EPPA ivzw, Bruksela, zaktualizuje działalność polityczną stowarzyszenia, skupiając się na tematach istotnych dla branży, takich jak wskaźniki renowacji, CPR, EPR i wiadomości dotyczące recyklingu starych okien. Na wydarzeniu zostanie również oficjalnie ujawniony nowy Dyrektor Zarządzający EPPA.

 

Następnie Dirk R. Schmidt przedstawi się jako nowy Dyrektor Zarządzający RAL Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme e.V. (GKFP), omawiając obecne i przyszłe projekty stowarzyszenia. Bernhard Elias, Kierownik ds. Zapewnienia Jakości w GKFP, poruszy kwestię metod czyszczenia okien PVC i ich wpływu na trwałość okien, opierając się na wynikach projektu.

 

Program zakończy się prezentacją Aleksandra Franka, Przewodniczącego Zarządu EPPA ivzw, przedstawiającego działania Prowindo, inicjatywy dla efektywności energetycznej, możliwości recyklingu i ochrony klimatu dla okien PVC-U w Niemczech. Stowarzyszenia i instytuty zaangażowane w Prowindo omówią swoje wkłady w pozycjonowanie okien PVC jako zrównoważonych produktów budowlanych, po czym nastąpi dialog z publicznością.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat EPPA, zapraszamy na stronę internetową EPPA.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.