Image

Standardowe środki służące do klejenia i montowania, nie nadają się do delikatnych powierzchni lustrzanych. Te wymagają bowiem szczególnego traktowania.

 

Właśnie dlatego powstał dedykowany Silikon do mocowania luster – stworzony z myślą o delikatnej strukturze zwierciadeł.

 

Metod mocowania tafli lustrzanych jest co najmniej kilka. Jednym ze sposobów jest przykręcenie tafli do ściany wyłożonej płytkami.

 

Jest to technika trudna i niepewna, ponieważ zarówno płytki, jak i tafla lustra mogą podczas wiercenia lub przykręcania popękać.

 

Poza tym, jeśli po pewnym czasie lustro zostanie wymienione to na ścianie pozostaną nieestetyczne dziury.

 

Naprężenia w szkle, wynikającego ze zbyt mocnego dokręcenia lustra oraz wiercenia można uniknąć przyklejając zwierciadło do ściany taśmą dwustronną lub specjalnym klejem. Niestety, także te metody nie dają gwarancji trwałej skuteczności.

 

Z powodu wilgoci i zmiennej temperatury w łazience, chwyt taśmy i spoiny klejowej może się z czasem osłabić.

 

- Tej wady nie posiada silikon do luster, który jest elastyczny i ma większą niż klej odporność termiczną. Dzięki unikalnej recepturze stosowanej w przypadku Silkonu kleju do luster produkowanego przez firmę Lakma SAT, zakres ten wynosi od -40º C do +180º C.

 

Jednocześnie dzięki zwiększonej przyczepności i dużej sile wiązania, jego chwyt początkowy niczym nie ustępuje klejom – mówi Sylwia Gruszka, product manager Lakma SAT Sp. z o.o.

 

Przymocuje nie tylko lustro

Silikon klej do luster przeznaczony jest przede wszystkim do bezpośredniego mocowania luster dekoracyjnych na różnych, nawet nierównych i porowatych podłożach.

 

Wykorzystany w silikonie neutralny system sieciowania alkoxy przy kontakcie z wilgocią zawartą w powietrzu powoduje utwardzenie silikonu, czyli jego przejście z stanu plastycznego do trwale elastycznego.

 

Podczas utwardzania silikonu w systemie alkoxy wydzielają się całkowicie neutralne dla klejonych powierzchni substancje, które nie powodują korozji i sprawiają, że silikon ma bardzo dobrą przyczepność do większości materiałów i podłoży spotykanych w budownictwie.

 

- Silikon klej do luster dostępny jest w wygodnych kartuszach umożliwiających samodzielną aplikację.

 

Po utwardzeniu szczeliwa, tym samym silikonem możemy uszczelnić obrzeża lustra. Uzyskane w ten sposób fugi są bezbarwne, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne i świetnie dopasowują się do dowolnej aranżacji wnętrza – mówi Sylwia Gruszka.

 

Ze względu na swoją neutralną i przyjazną dla środowiska recepturę, Silikon klej do luster nie odbarwia powierzchni zwierciadeł i szkła lakierowanego (lakobel) oraz nie uszkadza delikatnej warstwy srebrzankowej lustra.

 

Dlatego też doskonale sprawdza się nie tylko przy ich mocowaniu, ale też w pracach dekoratorskich, np. do mocowania ozdobnych płytek lustrzanych i mozaiki.

 

Image


Image

INFORMACJE DODATKOWE O LAKMA SAT
Istniejąca od 1993 roku firma Lakma SAT jest jednym z czołowych polskich producentów w gałęzi chemii budowlanej.

 

Dzięki możliwości opracowywania nowoczesnych technologii i wieloletniemu doświadczeni firma może szybko reagować na potrzeby rynku tworząc innowacyjne produkty.

 

Lakma SAT zatrudnia wyspecjalizowany i doświadczony personel, a także dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który stale się rozwija.

 

Doskonale wyposażone laboratorium, które posiada firma gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów.

 

Dzięki temu od wielu lat produkty Lakma SAT w branży budowlanej i wykończeniowej cieszą się ogromnym zaufaniem i popularnością

 

Firma Lakma SAT zajmuje się produkcją m.in.:
- Systemów dociepleń;
- Produktów do ochrony i impregnacji drewna;
- Produktów do dekoracji wnętrz;
- Produktów do ochrony betonu i podłoży mineralnych;
- Uszczelniaczy.
- Rozwiązań chemii budowlanej dla przemysłu.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.