Image 

Pracę ekip oceniała Komisja ekspertów kierowana przez specjalistów z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej - Krzysztofa Mateję i Jerzego Płońskiego.  Patronat nad Pierwszym Ogólnopolskim Turniejem "Mistrzowie Montażu" objął właśnie ITB oraz Związek Producentów, Dostawców i Dystrybutorów POLSKIE OKNA I DRZWI.

Image

Najlepsi z najlepszych, a tym razem były to ekipy montażowe firmy Kristech z Inowrocławia, wyróżnieni zostali statuetką montażowego Oskara oraz honorowym tytułem Mistrzów Montażu.

Image

W Pikniku wzięło udział ponad 400 osób, a prawie 30 ekip montażowych zgłosiło chęć poddania swoich umiejętności weryfikacji Komisji konkursowej.

Image 

Pierwszym etapem konkursu był sprawdzian wiedzy teoretycznej z zakresu montaży, oparty na zapisach najnowszego poradnika „Jak montować ciepłe okna?”.

Image

Dziesiątka tych, którzy odpowiedzieli poprawnie na więcej niż 3/4 pytań testowych zakwalifikowana została do drugiego etapu konkursu, gdzie wykazali się praktycznymi umiejętnościami montażowymi.

Image 

Zadanie konkursowe polegało na zamontowaniu okna dwuskrzydłowego poza murem, w warstwie ocieplenia. Komisja konkursowa nie oceniała kto najlepiej czy najszybciej zamontował okno, ale kto wykonał to poprawnie, zgodnie z zaleceniami Instrukcji ITB.

Image

Program Mistrzowie Montażu, to nie tylko weryfikacja wiedzy i umiejętności ekip montujących okna.

Image 

To również program edukacyjny, który opracowuje i dostarcza środowisku montażystów wydawnictwa i artykuły fachowe, poradniki książkowe i filmy instruktażowe.

Image

W trakcie realizacji Programu zawiązało się  Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które zamierza zrzeszać najlepszych montażystów okien i drzwi oraz wspierać ich technicznie i prawnie.

Image 

W dalszych planach tej organizacji jest stworzenie systemu wspólnych zakupów materiałów dla mikroprzedsiębiorstw montażowych.

Image

Kolejnym etapem realizacji Programu Mistrzowie Montażu będzie zorganizowanie turnieju montażowego w Warszawie, potem na poznańskiej Budmie, a dalej na regionalnych imprezach targowych  w Sosnowcu, Krakowie i Olsztynie.

Image

Jest szansa, że w ten sposób zweryfikowane zostaną pozytywnie  umiejętności setek fachowych ekip montażowych, by dalej móc ich dobrą pracę polecać inwestorom indywidualnym w całym kraju.

Image

Tak szeroki program edukacyjny możliwy jest do realizacji dzięki zaangażowaniu i wsparciu merytorycznemu i finansowemu czołowych firm branży stolarki budowlanej, które doceniają wagę procesu montażowego dla prawidłowego funkcjonowania stolarki energooszczędnej.

Image

I etap realizacji Programu wsparła firma Drutex SA jako Partner Generalny oraz Partnerzy merytoryczni: Selena SA, G-U Polska i VBH Polska. 

Image 

Firmy te już dzisiaj zapowiadają kontynuowanie swojego zaangażowania w kolejnych działaniach Programu, a zainteresowanie dołączenia do grona jego Partnerów wyrażają również inne, czołowe przedsiębiorstwa branży okienno – drzwiowej.

Image

To dobrze wróży planom Programowym i realizacji celu jakim jest integracja i stałe wspieranie całego środowiska profesjonalnych wykonawców montaży stolarki.

Image

Bieżące informacje o działaniach Programu Mistrzowie Montażu znaleźć można na internetowej stronie www.montaze.info.pl.

Image

zdjęcia: Redakcja miesięcznika Świat Szkła

{mosimage}

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.