GLASTON Bavelloni może pochwalić się długą tradycją w produkcji maszyn dla obróbki szkła. Współczesna krawędziarka Hiyon wyprodukowana przez tę firmę może zadowolić najbardziej wymagających klientów ze względu na połączenie dużego doświadczenia produkcyjnego z potężną dawką innowacji. Nowa rodzina pionowych krawędziarek z garnkowymi tarczami może zaspokoić wszelkie potrzeby w zakresie przetwarzania płaskich krawędzi, z fazkami lub zmiennym kątem.

 

55-fot1

 

Krawędziarka prostoliniowa Hiyon V10

 

W rodzinie Hiyon występuje 6 modeli maszyny: 4 dla obróbki płaskich krawędzi z fazkami i 2 z regulacją kąta obróbki.


Maszyny Hiyon są wyposażone w opatentowany przez GLASTON transporter z odwracalnymi klepkami (w celu przedłużenia ich żywotności), poruszający się po regulowanych prowadnicach, bez użycia łożysk, co pozwala obrabiać małe elementy. Nowy system nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych, zmniejsza wibracje oraz poziom hałasu w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem łożyskowym. Nowy, opatentowany system z podwójnym serwonapędem daje optymalną synchronizację przemieszczania szkła i zwiększoną wytrzymałość transportera dla lepszej jakości produktu finalnego.


Używając jednego z najnowocześniejszych systemów przestrzennego modelowania, inżynierowie GLASTON-BAVELLONI zmodernizowali korpus maszyny, zwiększając jego sztywność. Solidność maszyny pozwala na wykonanie obróbki o maksymalnej grubości, nawet na małych modelach, do 35 mm. Nowe urządzenie transportera pozwala obrabiać bardzo małe elementy. Zestaw do pomiaru grubości szkła zainstalowany jest na wejściowym ramieniu, a dane przekazywane są bezpośrednio do panelu sterowania.

 

55-fot2

Transporter z dwoma niezależnymi napędami.

 

Problemy korozji potraktowany został ze szczególną starannością: obudowa wrzecion (w której znajdują się narzędzia), mająca stały kontakt z wodą, jest całkowicie wykonana ze stali nierdzewnej.


Nowa, kompaktowa szafa sterownicza jest wbudowana w korpus maszyny, eliminując tym samym duże, nieporęczne oddzielne urządzenie sterujące. W konsekwencji, maszynę instaluje się w łatwiejszy sposób, zajmowana powierzchnia zostaje zoptymalizowana, a ergonomia środowiska pracy poprawiona.


Panel dotykowy urządzenia sterującego wyróżnia się wygodą użytkowania, elastycznością zastosowań i funkcjonalnością. Kontrastowe kolory, intuicyjne menu z ikonami i łatwe do zrozumienia rysunki są użyteczne dla szybkiego zapoznania się z funkcjami maszyny. Również bardzo łatwo odszukać w pamięci sterownika specyficzne ustawienia używane wcześniej, co pozwala operatorowi bez trudności szybko ustawić parametry maszyny. Ulepszone właściwości sterownika dają możliwość zbierania danych statystycznych o pracy, obsłudze i serwisowaniu maszyny. 

 
W celu ulepszenia i optymalizacji obiegu informacji o obróbce, maszyny można podłączyć do WIFI lub LAN i monitorować ich działanie, stan i pracę z dowolnego komputera w sieci. Zwiększa to tym samym komfort pracy, zapewnia większą efektywność i zmniejsza ewentualne błędy.

 

55-fot3

 

Zdalne sterowanie przy użyciu tabletu


Szczególną uwagę poświęcono zmniejszeniu zużycia energii oraz aspektom przyczyniającym się do ochrony środowiska. Innowacyjna funkcja GRINDSTOP automatycznie zatrzymuje transporter, wrzeciona, układ pneumatyczny i pompę wodną w momencie zakończenia obróbki ostatniej tafli.


Nowe urządzenie myjące HiWASH jest połączone mechanicznie i elektrycznie z transporterem na wyjściu maszyny i jest całkowicie sterowane z panelu dotykowego. Myjka nie wymaga oddzielnej instalacji elektrycznej, gdyż zasilana jest bezpośrednio przez krawędziarkę. W celu oszczędności energii uruchamia się w momencie przybliżenia arkusza szła i jest wyposażona w miernik grubości tafli.


Q-GLASSTECH

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 3/2013  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.