20131155fratelli pezza3Piaskarki FRATTELI PEZZA

Firma FRATELLI PEZZA została założona w 1970 roku i rozpoczęła działalność jako producent maszyn i wyposażenia zakładów przemysłowych, po krótkim czasie koncentrując się na produkcji maszyn dla sektora szklarskiego.

Firma wdraża najnowocześniejsze technologie do zakładów specjalizujących się w produkcji szkła piaskowanego, dzięki kreatywności i technicznym zdolnościom założyciela, Alessandro Pezza – osoby, która wymyśliła i skonstruowała rzeczywiście w pełni automatyczne piaskarki do szkła płaskiego.

Obecna gama produktów firmy obejmuje dwa modele kabin do ręcznego piaskowania: GHIBLI 70 i GHIBLI 140M, jak również dwie serie maszyn w pełni automatycznych: ZEPHIR i MISTRAL.

 

Seria ZEPHIR, dostępna w wersjach Z120 i Z180 to tanie, standardowe, piaskarki automatyczne, które pozwalają na wykonywanie piaskowania standardowego, „delikatnego” oraz na grawerowanie za pomocą piasku.

Seria MISTRAL, która w firmie FRATELLI PEZZA jest „topowym” produktem w tej klasie maszyn, dodatkowo pozwala operatorowi na przeprowadzenie cieniowania – zmiennego piaskowania. Możliwe jest też zaprogramowanie obszarów na tafli szkła o różnym nasileniu piaskowania, a także tworzenie i zapisywanie własnych programów sterowania pracą piaskarki.

 

20131155fratelli pezza1

Firma FRATELLI PEZZA stale inwestuje w badania i rozwój , szuka innowacyjnych rozwiązań zarówno z technicznego, jak i funkcjonalnego punktu widzenia. Właśnie te działania zaowocowały skonstruowaniem nowej maszyny MISTRAL EVolution. Ten najnowszy produkt firmy FRATELLI PEZZA zostanie zaprezentowany na targach Vitrum w Mediolanie. To znaczące udoskonalenie możliwości technicznych poprzedniej wersji maszyny, na co głównie składa się opracowanie nowego, kolorowego ekranu z możliwością wyświetlania graficznych animacji i innowacyjny system, który zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych w kabinie, problem bardzo często występujący podczas piaskowania lustra.

Nowa maszyna MISTRAL EVolution jest dostarczana wraz z nową funkcjonalnością „zatrzymaj i sprawdź” i oprogramowaniem, które pozwala na zaprogramowanie do 50 obszarów na szklanej tafli z określonym rodzajem piaskowania , nawet z różnymi typami piaskowania (standardowe. „lekkie”, grawerowane, cieniowanie), jak również do utworzenia i zapisania do 50 spersonalizowanych programów roboczych.

 

20131155fratelli pezza2

Seria MISTRAL składa się z trzech modeli: M120EV, M180EV i M260EV. Również seria ZEPHIR, podstawowy asortyment w firmie FRATELLI PEZZA w zakresie automatycznych piaskarek, jest wyposażona w system chroniący przed elektrycznością statyczną.

Maszyny Zephir 120 oraz Mistral 180V będą prezentowane na targach Vitrum wraz z urządzeniem Marker 101, wytwarzającym wąski strumień piasku służący oznakowania sprzętu, które jest bardzo przydatny do grawerowania logo, kodów kreskowych produktów itp.

Firma FRATELLI PEZZA będzie również na pokazywać kilka innych produktów, które dystrybuuje: wysokiej jakości korund (materiał ścierny) oraz Mix 30 – chemiczny preparat wykorzystywany do ochrony piaskowanego szkła i luster.

 

Odwiedź nas na targach VITRUM 2013 – Mediolan, 23-26 października 2013
hala 24, stoisko K29

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.