Priorytetem dla projektantów nowoczesnych domów i mieszkań jest uzyskanie  efektu przestronnego wnętrza. Nieocenione w tej roli są wielkopowierzchniowe okna, które zastępując ściany stapiają część mieszkalną z przestrzenią zewnętrzną. Do realizacji takich projektów firma POL-SKONE przygotowała specjalną linię przesuwnych drzwi balkonowych i tarasowych PATIO LIFE.

 

Epoka, w której wiodły prym ścianki działowe, wyraźnie odgradzające poszczególne strefy mieszkalne, tworzące odrębne pomieszczenia, dawno minęła. Obecne trendy stawiają na otwartą przestrzeń, która jest pełna światła, a granice jej poszczególnych części nie odbierają jej przestronności. Zgodnie z tą tendencją coraz większą popularność zyskują duże przeszklenia przy wejściach balkonowych i tarasowych. Rozwiązanie to zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrza, optycznie je powiększa, a przy tym sprawia wrażenie, że naturalne otoczenie wnika do mieszkania i staje się jego integralną częścią. Tak zaaranżowana przestrzeń korzystnie wpływa na samopoczucie domowników, dając im poczucie komfortu. 

 

Dom pełen światła

 

Drzwi w systemie przesuwnym PATIO LIFE firmy POL-SKONE gwarantują uzyskanie atrakcyjnego efektu wizualnego, który podkreśli nowoczesny i elegancki styl aranżowanej przestrzeni, a także sprawią, że stanie się ona optycznie większa. Wielkopowierzchniowe okna zapewniają skuteczne doświetlenie wnętrza nawet w pochmurne dni, co nie tylko korzystnie wpływa na wrażenia estetyczne, ale również poprawia nastrój i komfort przebywających w nim osób. Wyjątkowość rozwiązania polega przede wszystkim na zatarciu granicy między domowym wnętrzem, a tym, co na zewnątrz. Dzięki temu o każdej porze roku możemy jednocześnie rozkoszować się pięknem natury i przytulnym ciepłem domu. Stolarka od wewnątrz jest wykonana z naturalnego drewna dostępnego w wielu wariantach kolorystycznych, który podkreśli przytulny charakter wystroju i wprowadzi do niego szlachetną nutę. Szeroka gama barw farb transparentnych oraz kryjących umożliwia dopasowanie odcienia do pozostałych elementów wyposażenia. Istotną zaletą PATIO LIFE jest możliwość zastosowania na zewnętrznej części ramy aluminiowych nakładek, które zwiększają jej trwałość. Powierzchnię okładziny można pokryć dowolnym kolorem palety RAL, dzięki czemu drzwi spełnią wymogi nawet najbardziej wyszukanego projektu architektonicznego. 

 

 

6

 

 

Praktyczne i bezpieczne

 

Kolekcja PATIO LIFE jest wykonana w systemie przesuwnym, co stanowi niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, gdyż nie wymaga dodatkowej przestrzeni i w żaden sposób nie ogranicza możliwości kreowania aranżacji. Do wyboru są opcje z dwoma modułami przesuwnymi lub stałymi oraz z jednym stałym i jednym przesuwnym. Wysokość skrzydeł wynosi do 2700 mm, a ich łączna szerokość może mieć nawet do 6500 mm. Za sprawą konstrukcji z naturalnego drewna dębowego lub sosnowego klejonego warstwowo, stolarka charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Mając na uwadze wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowników, firma POL-SKONE wyposażyła drzwi PATIO LIFE w niski próg oraz specjalne okucia ROTO Life, które umożliwiają wygodne i płynne przesuwanie masywnych skrzydeł. Okna z kolekcji PATIO są dostępne w kilku wariantach przeszkleń. Do wyboru jest szkło antywłamaniowe, dźwiękochłonne, samoczyszczące oraz ornamentowe. Istotną cechą tego typu stolarki jest jej termoizolacyjność, ponieważ zajmuje dużą powierzchnię i tym samym ma znaczący udział w wymianie ciepła. Drzwi mogą być wyposażone w pakiet szybowy niskoemisyjny Thermofloat o współczynniku przenikalności cieplnej U=1,0 W/m2K lub U=0,8 W/m2K. Dodatkowo parametry izolacyjności podnosi zastosowana ciepła ramka międzyszybowa.

 

Cena: 
Okno PATIO LIFE o wymiarach 2800x2200 mm, przesuwne (jedno skrzydło stałe, drugie przesuwane): 7691 zł + 23% VAT

 

www.pol-skone.pl

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2014

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.