Aktualne wydanie

2020 04 okladka

Świat Szkła 04/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Glasstec 2006 na kursie sukcesu
Data dodania: 02.09.11

Glasstec 2006 na kursie sukcesu


                                                                                         zobacz galerię zdjęć


W dniach 24-28 października 2006 Düsseldorf zamienił się w punkt spotkań profesjonalistów z branży z całego świata. Ponad 54 000 odwiedzających miało do dyspozycji informacje na temat aktualnych produktów i trendów z zakresu przemysłu szklarskiego, maszyn i urządzeń do produkcji szkła, jak również rzemiosła szklarskiego.

Większość odwiedzających to kadra menadżerska w hutach i zakładach szklarskich. Znalazło to odzwierciedlenie w licznych zamówieniach złożonych na targach. Ponadto nawiązane kontakty sprawiają, że wystawcy spodziewają się też dobrych i licznych transakcji w najbliższych miesiącach. Gościom z całego świata zaprezentowało się ogółem ponad 1300 firm, stowarzyszeń i instytutów badawczych z 46 krajów.

Szczególnie przyszłościowe tematy, jak cienkie szkło specjalne na ekrany monitorów, szkło izolacyjne wielofunkcyjne, technologia laserowa, fotowoltaika i solarotermia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród wystawców i odwiedzających.
Branża szklarska opiera się na innowacjach, wysokich technologiach i niezawodności – nie brakowało tego na targach i Glasstec znowu pokazał wizje przyszłości.
Około 60% odwiedzających przybyło nie z Niemiec, ale z 84 krajów od Argentyny po Afrykę Południową, a 70% gości posiadało kompetencje decyzyjne w zakresie zakupu maszyn i technologii.

Dużym zainteresowaniem wśród wystawców cieszył się pokaz „Glass technology live“ wraz z towarzyszącym mu sympozjum. Około 94% odwiedzających pozytywnie wypowiedziało się o pokazie, zaś dla 77% stanowił on ważny element ich wizyty na targach Glasstec.

Idea „Glass technology live” była autorstwa prof. Stefana Behlinga, współpracującego z londyńskim biurem architektonicznym Foster&Partners, oraz jego uniwersyteckiego zespołu ze Stuttgartu.
Pokaz prezentował innowacje i wizje branży szklarskiej od rozwiązań kolorowych szkieł cienkowarstwowych przez elektrochromowe szyby przyciemniane, aż po największe wiszące schody ze szkła (ze strukturalną pracą szkła łączonego za pomocą przezroczystego kleju silikonowego).
Wystawa odbywała się pod hasłem „Domy przyszłości“ i prezentowała wielorakie możliwości zastosowania szkła zarówno pod wzglądem technicznym, jak i estetycznym. Uzupełnienie pokazu stanowiło sympozjum z codziennie zmieniającą się tematyką. Uznani referenci z wiodących instytutów badawczych, stowarzyszeń, firm i biur architektonicznych omawiali aktualne i nadchodzące trendy, jak na przykład „Emocja i Materia” czy też „Szkło i Energia”.

Następne targi Glasstec odbędą się w październiku 2008 w Düsseldorfie. Dalsze informacje o targach Glasstec 2006 znajdą Państwo na stronie internetowej  www.glasstec.de.
Wśród wielu spotkań szczególną uwagę gości z Polski skupiły organizowane przez obecne w naszym kraju firmy GUARDIAN oraz GLASS TROSCH. Spotkanie organizowane przez GUARDIANA miało bardzo podniosły i uroczysty charakter – firma obchodzi swoje 75-lecie. W spotkaniu wzięło udział całe kierownictwo firmy GUARDIAN oraz przedstawiciele firm z nią współpracujących – znaczące osoby z branży szklarskiej na całym świecie.
Natomiast spotkanie organizowane przez firmę EUROGLAS przebiegało w bardzo przyjaznej i kameralnej atmosferze niemieckiego pubu zlokalizowanego w zabytkowej części Dusseldorfu. Duże zainteresowanie gości budziła niemiecka orkiestra grająca rosyjskie standardy – co dowodzi że przyjaźń tych krajów ma głębsze podłoże niż ropa naftowa i gaz ziemny.

Wśród innych imprez warto tez wyróżnić spotkanie informacyjne Glass Processing Days na którym zachęcano do udziału w konferencji która odbędzie się w Tampere w Finlandii w dniach 15-18.06.2007. Jest niezależne forum na którym przedstawiciele branży szklarskiej przedstawiają swoje dokonania zarówno w zakresie szkła architektonicznego jak i motoryzacyjnego.

Ramka:
W tegorocznych targach Glasstec wzięło udział 9 firm z Polski:

Firma CZYLOK
DIAMENT Sp. z o.o.
ECO INSTRUMENTS Sp. z o.o.
EPO
KADMAR Sp. z o.o.
ZWM MELKA
MORAD Sp. z o.o.
TECHGLASS Sp. z o.o.

W kolejnym numerze naszego miesięcznika przedstawimy wrażenia tych firm z targów w Niemczech.

                                              zobacz galerię zdjęć

 

 

 

01 chik
01 chik